Aréna telefonůSGS II vs GNS vs LG O2X

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
ABC
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 28. lis 2010 19:48:55

SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od ABC »

Ktery z techto telefonu by ste preferovali?

Samsung Galaxy S II:
  • + S-AMOLED+
    + Uzivateska pamet
    + Exynos (Nvidia Tegra 2)
    + RAM
    - Zrejme cena
    - Rychlost aktualizaci (?)
Google Nexus S:
  • + Aktualizace primo od Googlu
    - Jiz starsi procesor (?)
LG Optimus 2X:
  • + Nvidia Tegra 2
    + Cena
    + HDMI
    - Display TFT LCD (?)
    - RAM ("pouze" 512 MB)
    - Podpora (?)
+/- je razeno nahodne

Vzheld neresim. Telefon bude vyuzivan jako prehravac videa a hudby, prace, navigace, obcas hry a jako zaznamnik trasy pomoci GPS. Popripade se nebranim jinemu nazoru po jakym telefonu sahnout.
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od Wexter »

LG O 2X - IPS (nikoli LCD)
+ kvalita šasi

kdybych na to měl, hend bych do 2X šel ... !
Uživatelský avatar
gionta
Androiďák!
Příspěvky: 571
Registrován: úte 16. lis 2010 21:14:06
Typ mobilu / ROM: GALAXIA S6 32GB Sapphire Black
Rom: 5.1.1 Official
Bydliště: Trnava

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od gionta »

JASNE že Galaxy S2, S 2-jka je ešte v predbehu pre ostatnou konkurenciou!
Samsung GALAXY S4 + 32GB, Android 4.2.2 DBT, 2.1 GHz
Uživatelský avatar
Kanek
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: sob 12. pro 2009 18:08:57
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon Q LTE
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od Kanek »

Říká SGSák ...
Vážně? V čem?
ABC
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: ned 28. lis 2010 19:48:55

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od ABC »

Taktez mi z toho vychazi nejlepe LG. Za ten display se omlouvam.
Kanek: Mozna v display a RAM
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od Wexter »

512MB RAM bude málo až tehdy, kdy JEDNA aplikace bude potřebovat celých 512MB RAM, a to se nejspíš v nejbližších pár letech nestane, takže nevím proč řešíte jestli to má 1GB nebo 512MB ... prostě na tom 1GB bude na pozadí moci být uloženo více aplikací. To znamená, že na LG se bude častěji stávat, že se aplikace bude muset znova do RAM načítat, ale poznáte rozdíl, jestli se aplikace zapíná a načítá do RAM nebo jestli se spouští z RAM ? Myslím že u většiny aplikací to nepoznáte.
Problém by se spíše mohl týkat her, u kterých je i RAM náročnost celkem vysoká (nové 3D hry)

LG O 2X !! :)
Uživatelský avatar
PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od PL113 »

mají tyhle téma vůbec smysl? vždyť si každý bude obhajovat dokrve vlastní značku a těžko uzná, že je něco lepšího...
já bych šel do LG a to z toho důvodu, že má menší displej a tudíž to není taková lopata.
a vidím i jednu čistě praktickou věc a to je to, že LG má reproduktor na dolní hraně, kdežto samsung a nexus s je mají opět (jak sgs) na zádech - sgs2 sice dole, ale pořád je to na zádech, což je pěkně nepraktický pro nošení v kapse...ucpe se ti reproduktor a neslyšíš pípání telefonu (stačí třeba jenom položení na postel a je to taky naprd).

Výkon je jedna věc, ale jsou to právě takové maličkosti, které pak naštvou...jako mě to teď štve u sgs :geek:
Uživatelský avatar
k0nko
Androiďák!
Příspěvky: 569
Registrován: stř 22. zář 2010 7:16:08
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: AOKP
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od k0nko »

Tiez nevidim zmysel v týchto témach.... Vcera SGS vs. i4, teraz zase toto...

Co sa ludia neviete rozhodnut? Chodte do predajni, pohrajte sa s tymi telefonmi, pozrite si milion videi na YouTube, precitajte si desiatky recenzii, uzivatelske skusenosti a rozhodnite sa. Co ste nesvojpravny :D ?

Pravda je taka, že ak si kupiš jeden s tych telefonov chybu neurobíš a budeš určite spokojný.
Uživatelský avatar
LuBoS
Androiďák!
Příspěvky: 512
Registrován: ned 30. kvě 2010 8:26:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Mobil 2 / ROM: iPhone X
Tablet: ASUS MeMO Pad ME176CX
Tablet 2 / ROM: iPad Air 2
Bydliště: Pindojedy

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od LuBoS »

Od toho je tady tohle téma , aby se poradilo kupujícímu.
Já řeším naprosto stejné dilema , který z těchto founů koupit .... Každý má svoje + a - , ono dát 13000,-Kč za telefon je "dost" peněz, takže nikdo nechce udělat ve výběru chybu .... A já mám v merku ještě Desire S :lol:
Samsung Galaxy S8, ASUS MeMO Pad ME176CX, Honor 9. Pak ještě pracovní ajfón.
Nedotknutelný iPad Air 2 se 128GB :-)
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od jtoxx »

Nejlepsi volba je koupit telefon ktery ma pod kridlem primo google. Nic jineho nepripada v uvahu. Pokud nemate aktualizace, je nejaky vykon k nicemu. Tot muj nazor.
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
tombik
Androiďák!
Příspěvky: 512
Registrován: čtv 10. úno 2011 22:11:07
Typ mobilu / ROM: HTC One
Twitter: http://twitter.com/tombik99

Re: SGS II vs GNS vs LG O2X

Příspěvek od tombik »

Hlasuju pro Optimus. I když sám jsem občas nalomený k NexusuS :D

LG přislíbilo dost aktualizací a máme komunitu, která se u tohoto zařízení snad o nějaké ty custom romky postará. Jednoznačně je zde výhoda vyššího výkonu a to i 2.2 vs. 2.3. A Ram se podle všech benchmarků a podobně nezdá být nevýhodou...alespoň pro následující rok ne.

A ač říkáš že design není pro tebe důležitý, já bych ho jednoznačně počítal k plusům. Ty nesmyslně lesklé kryty už opravdu nemohu ani cítit. Ano, v krabici to vypadá pěkně, ale pak už je to jen bída a ještě to klouže. Pevně doufám že bude Optimus 2X na omak stejně příjemný jako Optimus One (nikdy jsem jej nevlastnil, ale zapůjčený na nějakou tu hodinu mi učaroval, což myslím je u přístroje za 4000kč co říct). Zato takový Galaxy S na mne dojem neudělal, jistě je to úžasný HW, ale ten vzhled a zpracování. I když to ja otázka jak to bude vypadat u SGS2, třeba příjemně překvapí. Na druhou stranu je také potřeba počítat s faktorem čekání...ale pokud jsi trpělivý, nevidím důvod proč nepočkat na finální vydání SGS2 a porovnat s tím co bude na trhu. Ono toho bude zase víc. LGO3D a podobně. A bůh ví jestli se ještě s něčím nevytasí HTC, což bych od nich čekal...

Jinak vnímat menší display u LGO2X jako výhodu považuji za nesmysl. On je totiž dost velký i kolem displaye. Konec konců LGO3D má být stejně velký a přitom bude mít 4.3 palce display. Takže pokud nepoměříš přímo rozměry jednotlivých přístrojů, neusuzoval bych podle úhlopříčky displaye...

achjo, já už chci svoje LGO2X
LG Optimus 2X--->HTC One X--->HTC One--->HTC One M8--->HTC One M9--->HTC 10--->HTC U Ultra
Grew up on PocketPC
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“