Aréna telefonů"Phablet" vs. Mobil + Tablet

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Edgee
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2
Kontaktovat uživatele:

"Phablet" vs. Mobil + Tablet

Příspěvek od Edgee » úte 29. led 2013 23:24:25

Zdravím, v současné době mám už starší rootnutou Motorolu Milestone a vážně uvažuji čím jí nahradit. Bohužel v současnosti nejsou androidy s qwerty (myslím tím nějaké nové), takže v tomhle ohledu asi bohužel - nebo objevilo se něco?

Každopádně chci si koupit nový mobil + tablet, ale zároveň uvažuji jestli by nebyl lepší mobil s úhlopříčkou > 4,5" - "phablet"

Požadavky mobil:
- výdrž, rozlišení, výkon, design (radši něco ve stylu nového Razr nebo Xperií než plasťáky od Samsungu), notifikační dioda
- aby vydržel pár pádů za rok na chodník :-) Milestone co mám teď tak to zvládá uplně v pohodě, a když se odře, nevypadá nějak šíleně (plasty mají barvu, nejsou spreyované)
- foťák ideálně co nejlepší, rád bych tím nahradil klasický kompakt
- max 10 tisíc
- klidně nějaký starší model z 2. ruky

Požadavky tablet:
- spíše nový
- rozlišení, výdrž, výkon, čistota systému
- max 6/7 tisíc
- budu využívat na: učení (word, PDF), hry

Uvažuji i nad kompromisem, tedy phabletem (je to hnusný slovo :D); např. by mě zajímalo, jestli se to vůbec vejde pohodlně do kapsy, jak se na tom čtou pdfka,.. atp.

Díky za odpovědi

Nokia 3660 --> Samsung Jet --> T-Mobile G1 (1.6) --> HTC Sensation (2.3) --> Motorola Milestone (2.3) --> Motorola XT910 Razr (4.0) --> LG G2 (4.2)

Baset
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Mobil 2 / ROM: Asus Padfone 2
Tablet: Lenovo Yoga 2 Pro

Re: "Phablet" vs. Mobil + Tablet

Příspěvek od Baset » úte 29. led 2013 23:51:22

Asus Padfone 2... Popřípadě jednička ;)

... Cena vyšší ale pro me ideální zařízení

Tux
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note 2
Rom: DN4 v2.1/Agni 4.3.7

Re: "Phablet" vs. Mobil + Tablet

Příspěvek od Tux » stř 30. led 2013 0:55:40

Asus Padfone 2 by pro tebe asi bylo nejlepší řešení, ale cena bude vyšší pokud ti nebude stačit základní paměťová verze.

Pokud by jsi chtěl tvůj zmiňovaný "phablet", tak osobně bych ti nedoporučil nic menšího než je Note 2. Já jsem taky uvažoval o tabletu, ale vzhledem k tomu, že bych ho neměl pořád u sebe (velikost) a na doma ho nechci, tak bych ho moc nevyužil. Chtěl jsem tedy největší zařízení, které se vejde do kapsy a to je právě Note 2. Mě se normálně vejde do kapsy a nedělá problém ani sezení a dokonce jde i vytáhnout z kapsy při sezení. PDFka listuju na výšku a pokud chci pohodlně číst, tak to je lepší na šířku. Problém asi bude v tom, že nesplňuje tvoje požadavky:

- Je to Samsung.
- Pád na chodník by měl vydržet a když si koupíš třeba TPU case tak budeš mít i jistotu, ale problém je v tom, že když spadne na displej, tak je ve většině případů po něm. Potom jedině nějaké pouzdro typu Otterbox.

Na závěr bych asi dodal, že pokud využiješ tablet, tak bude lepší kombinace telefon + tablet.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“