Aréna telefonůTelefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :)

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini

Re: Telefon v dubnu do 7000 pro celkem technologickou ženu :

Příspěvek od kamculenka » stř 27. úno 2013 18:22:55

Zaujal mě i Samsung galaxy Advance, ale má androida jen 2.3 a mám strach, že když ho upnu na 4.1, že to bude dělat stejnej bordel jako teď v tý mojí miniixperce :/

LivArt
Terminátor
Reputace: 238
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 32GB
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6 + J530F/DS
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4 RR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » stř 27. úno 2013 19:45:49

Advance ne, to je už historie.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

tsunami
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG G2

Příspěvek od tsunami » stř 27. úno 2013 21:53:37

hard reset u unibody telefonů jde vždy udělat dlouhým podržením on/off tlačítka nebo dvojhmatem s volume tlačítky... ale vždy to jde. mám unibody Motorolu Razr Maxx, a vím jak se to dělá. na druhou stranu jsem to ještě nepotřeboval :-)

k tvé volbě - děláš velkou chybu že zavrhuješ desire X, protože naprostá většina recenzentů se shodne že oba telefony mají skoro stejný výkon a velice podobné vlastnosti, ale s3 je akorát dražší... na heurece má desire x dokonce lepší hodnocení.

procesory jsou naprosto srovnatelné, garantuji ti že ten rozdíl v ram sama vůbec nepoznáš, desire X je při stejném displeji a větší baterii dokonce menší a skladnější, a má podle mě mnohem příjemnější povrch a zpracování.
4GB vnitřní paměti taky naprosto dostačují na snad všechny aplikace co si dokážeš představit, oddíl na aplikace dokonce může být stejně velkej u obou klidně...

vybírej moudře, a nebo se zbytečně neptej když ses očividně rozhodla :-)

Tony321
Robot
Typ mobilu / ROM: HTC One A9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » stř 27. úno 2013 22:29:38

Neviem čo ti vadí na 4GB, u HTC to aspoňpresunieš na SD kartu, ale u Samsungu jedine na vnútornú pamäť.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » sob 02. bře 2013 10:35:39

tony321: Jako že u Samsu nejdou aplikace naházet na paměťovou kartu? Nebo jak to mám pochopit??

Jako nevím, tvrdíte, že Advance je historie, přitom Desire X je taky už celkem stará garda..HTC mi nenatočí HD video (které využívám) a na mobilmanii je v hodnocení na 68%, kde advance a S III mini má 75% vybavenost. Nehledě na hodnocení v žebříčku... a navíc HTC měli známí, tuším zrovna tenhle a za dva měsíce to dávali pryč, věčně servis, jak nejelo tohle, tak nejelo tamtohle, nebyla to šedivka... tak pak si vyber... a měli dva kusy.

Stojí 6600 na heurece, za tuhle cenu seženu už i ten S III mini. A ne zrovna šedivku, normal z obchodu. Tak se mi nediv. A netvrď mi furt dokola, že je rozhodnuto...

A hodnocení o 4 body taky nevypovídá moc no. A když ti vadím, neodpovídej.

xanthor
Kyborg
Reputace: 77
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 02. bře 2013 10:57:22

Desire X stojí u Vodafonu 6000. Mimochodem novější Samsungy často neumí přesunovat aplikace na kartu (nevím, jaká část je vyhrazena na *.apk u S3 Mini, možná to bude stačit) a taky (pokud to neupraví vývojář aplikace) automaticky ukládají větší dodatečně stahovaná data k aplikacím (mapy k navigacím, data ke hrám) na vnitřní paměť, takže se ti může stát, že ti dojde místo, i když budeš mít 32/64 GB kartu. (To, jestli ti dojde místo, ale hodně závisí na stylu používání, pokud se obejdeš bez hromady velkých her a map celýho světa, tak ti to snad bude stačit.) Ovšem u Desire X vůbec nevím, jak to je (i když bych doufal, že nějak dovoluje stahovat ty data na kartu, i vzhledem k docela malé vnitřní paměti).
Moje otevírací hodiny - otevírací hodiny ve Vašem telefonu

Tony321
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » ned 03. bře 2013 0:18:37

na mobilmaniu nepozeraj, tam má iPhone 5 80% pritom by si zaslúžil mať min. 85% a i keď ti nenatočí HTC HD video, je stále kvalitné na mobilné pomery v tejto cene.
Siemens A50 --> Sony Ericsson K880i --> Nokia C6 --> HTC Evo 3D --> HTC One --> HTC One A9

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » ned 03. bře 2013 0:21:17

kamculenka: Desire X je telefon z listopadu 2012, Galaxy S Advance někdy z července. Tedy je tam čtvrt roku rozdíl.
U Vodafonu mají Desire X pod 6000kč.
Jenže ty ses už rozhodla, tak co tu vlastně řešíš?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

immortals
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: MIUI v5 CZ

Příspěvek od immortals » ned 03. bře 2013 0:59:14

Nechápu co vlastně řešíš, očividně ses rozhodla pro s3nimi tak si ji kup a je to, já osobně bych ji už teda nechtěl i telefon za 4k má senzor okolního osvětlení a s3mini je nejen díky tomu poměrně nenažraná. Myslím že s2 je dobrá volba byť je to starší model, ale stále sakra dobrej navíc 11giga pro uživatele je luxus kterej ti s3mini rozhodně nedá. Pozor ona i ta paměť pro uživatele je celkem důležitá. Navíc to zmiňované HTC tady je také slušný kousek, tak si nejakej vyber a nepiš tu hlouposti, že se jen ptáš a přitom celou dobu píšeš o s3mini...

Sry za chyby, ale nějak mi kravne kravne prohlížeč v mobilu a nevidím co jsem už napsal :/
Naposledy upravil(a) immortals dne pon 04. bře 2013 15:20:48, celkem upraveno 1 x.
Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkasmu, oříšků a cynizmu...

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » ned 03. bře 2013 9:03:09

LivArt: Sorry, našla jsem HTC Desire X z srpen 2012 a ne listopad, tak já teda nevím :/

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » ned 03. bře 2013 9:06:41

immortals: no paměť je důležitá to ano, ale RAMka asi taky, ne? HTC ji má míň než S3. A po rootu jde ukládat i napaměťovku, nejen do paměti telefonu. Senzor osvětlení nijak nepotřebuju, na starém telefonu jsem ho neměla a taky jsem fungovala, teď na Xperce ho mám a obraz přeskakuje (vidím normálně, jak se vlní, prostě frekvence obnovování, což mi tak super skvělé nepřijde...)

Jako nezlobte se na mě, ale potřebuju poradit, pomoct, tím, že do mě budete rýpat, že už jsem stejně rozhodnutá, mi fakt nepomůžete.
Jakto, že není důležitější RAMka u toho HTC je o čtvrtinu míň než u mini... tak to není důležité? Hry nehraju, budu mít jen ty vypsané app plus GPS na ČR... ale zas nechcu kupovat za rok novej telefon prostě...

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » ned 03. bře 2013 9:10:36

Znova je zkoumám, Samsung galaxy s II je taky super, ale jako cena už míň, pořád 9000 je dost :/

tsunami
Robot

Příspěvek od tsunami » ned 03. bře 2013 12:21:09

ta RAM není tak důležitá jak by se mohlo zdát, ono pro běh systému a pár posledních aplikací ti to stačit rozhodně bude u obou :-) jinak vlnění obrazu nemá nic společného se senzorem světla, to je vadný displej pokud tam rozeznáš obnovovací frekvenci.
a záleží co chceš s telefonem dělat, ale za 2 roky počítej s tím že zastaralé budou oba, nicméně pro jejich běžný provoz to nebude vůbec problém imo. Co by pro mě na druhou stranu bylo fakt důležitý, je kvalita servisu, a garantuji ti že v tomhle je htc a jeho vspdata servis naprosto nepřekonatelný. Opravy bez výmluv, bez zdržování, obvykle do 7 dnů, nejčastěji výměnou součástek a vždy ti ještě zdarma zkontrolují celej telefon. Vždy jsem o tom slyšel samou chválu, což se o servisech Samsungu říct fakt nedá. Nemluvě o tom, že kdybych chtěl telefon na 3+ let, tak bych si určitě nekoupil ten s měkkými plasty.

Takže abych to shrnul: chceš telefon pro nějaký základní používání, žádný náročný hry etc. Chceš ho mít déle než 3 roky. Oba telefony co se týče výkonu ti (ne)budou stačit úplně stejně, RAM je detail který nepoznáš, ale co se týká kvality zpracování, odolností, poruchovosti a kvality servisu tak je podle mě htc lepší a můžu jo jen doporučit. Když vezmeme v potaz že je i levnější, tak je to pro mě jasná volba.

vybírej moudře :-)

Tony321
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » ned 03. bře 2013 13:21:09

Ten rozdiel v RAM nie je až taký veľký a nieje ani tak dôležitý hlavne keď nehráš hry, btw. Desire X má 200MB voľnej RAM a SGS3 mini 250MB voľnej RAM. Ale ak chceš robiť root tak ber SGS2, oproti S3 mini má nevýhodu, že asi nedostane Android 4.2 a novší, ale na ňom bude oveľa viac Custom ROM.
Tak ako hovorí tsunami HTC má najlepší servis na SR a ČR, u Samsungu ti hrozí, že sa ti môžu vyhovoriť na oxidáciu ak si iba v blízkosti mora.

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » ned 03. bře 2013 18:24:22

Tak já to ještě tedy zvážím no. V blízkosti moře nejsem ani náhodou jsem tady doma na ostravsku a ani se odsud nehnu :-)
Děkuji tedy ještě to zvážím no... :-)

Autor tohoto vlákna
kamculenka
Nové Androidě

Příspěvek od kamculenka » pon 04. bře 2013 11:37:50

Nedalo mi to a oba telefony jsem si dnes byla aspoň prohlídnout v obchodě... je rozhodnuto, beru SII nebo SIIImini, to HTC je tak hnusnej telefon že to svět neviděl.. a telefon, na kterej se nechci ani podívat, je mi tak nějak k ničemu, fakt je to škaredý. Díky a nezapomeňte si zase rýpnout :lol:

LivArt
Terminátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » pon 04. bře 2013 11:41:27

Mně se černej taky nelíbí, ale to není problém, kterej by se nedal řešit...

tsunami
Robot

Příspěvek od tsunami » pon 04. bře 2013 15:54:28

nesnaž se, vždyť si toho všimli už 4 lidi nezávisle na sobě že už se rozhodla, a jen se chce nechat utvrdit ve svém rozhodnutí :-P

/rejp :D

Tony321
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » pon 04. bře 2013 16:50:28

Ok S2 je fakt pekný mobil, ale S3 a ani mini určite nie sú krajšie ako hociktoré HTC z roku 2012, ja viem, je to subjektívne ale veľa ľudí to vidí ako ja.

Wheeler
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire X

Příspěvek od Wheeler » pon 04. bře 2013 18:27:45

No neviem ako vam, ale mne teda ten leskly plast na SIII mini velmi krajsi od Desire X nepride. Ale to ponechajme stranou, to je strasne subjektivna zalezitost. Pre mna osobne su leskle plasty fuj, teraz zvazujem kupu Note 8 ale je mi jasne ze hned pojde do nejakeho puzdra.

Celkovo ten telefon oproti vyssej cene neponuka fakt nic naviac. HD video sa mozno niekomu zide, ale pokial sa podla toho ludia rozhoduju o telefone...nechcete si kupit radsej videokameru??

Ale naozaj, ked si uz rozhodnuta, tak si proste kup tu SIII mini.

Btw. unibody konstrukcia je rozhodne krok dopredu. Moderne baterie vydrzia dlho a ked sa pokazi tak prostre pojdes do servisu...oproti vyhodam ktore to prinasa je uzivatelom nevymenitelna bateria fakt prkotina.

xanthor
Kyborg
Reputace: 77
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pon 04. bře 2013 18:39:35

A ty výhody jsou jaké?
Moje otevírací hodiny - otevírací hodiny ve Vašem telefonu

Tony321
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony321 » pon 04. bře 2013 19:42:21

je to na užívateľovi, či chce kvalitnejšiu konštrukciu alebo vymieňať batérie, iné rozdiely tam nie sú.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“