Aréna telefonůMobil z Číny-jakou značku???

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
mirek5v
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24. bře 2013 22:21:40
Typ mobilu / ROM: sony ericson

Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od mirek5v »

Ahoj,jsem nováčkem ve světě androida a potřeboval bych poradit,jaký čínský smartfone pořídit manželce.Projel jsem už hodně čínských stránek a mám vybrané "founy" uvedené níže.Můžete mi prosím poradit který by byl nejlepší,popřípadě nejspolehlivější značku?Mockrát díky...

Vsun i9
Hero H2000+
NEO NO2-M
ZTE V970 Grand X
Zopo ZP100 Pilot
BEDVOE X12 "neplést si z Bedove!!!"
smileboy1
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: úte 05. úno 2013 20:44:22
Typ mobilu / ROM: Newman N1
Rom: Etotalk

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od smileboy1 »

Já bych z tohole výběru bral to ZTE a to z etotalku, kvůli Etotalk ROM a její české lokalizaci. Z jiných krámů ti hrozí "pouze" angličtina nebo v horšim přpadě rozsypanej čaj. Navíc to ZTE má 1GB RAM, 512 MB je i na telefon už dneska málo.
Uživatelský avatar
Aitos
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pát 31. srp 2012 0:23:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi mi A2 lite
Tablet 2 / ROM: Ainol I, Asus Transformer, Levono A7, Lenovo A50

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Aitos »

Taky nevím pro co se rozhodnout, co je lépe zpracované, má lepší podporu a taky výdrž??
1. Star 9000 či 9770
2. Lenovo a789
3. ZTE V970
4. Lenovo a660
5. Jiayu G2
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od TomasT342 »

U mě by stále vítězilo ZTE.
G2 bude s 512MB RAM nebo drahé navíc má myslím horší displej
Ostatní mají jen 512MB RAM.
A V970 je teď u etotalku opravdu za lidovku.
Kamarád už objednával pro rodinu dva kusy a moc je chválí.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od unavix »

Hlavně ta mod rom alá Etotalk :-D Toho bych se bál víc než reklamace v Číně.
Ne všichni výrobci dělají telefony jen s en/cn. Dost romek se dá počeštit.
Vybírejte telefon podle komunity a ne podle toho jestli je v tom nějaká jako mod rom z Etotalk.
A podle mě nemá smysl kupovat dualcore mtk. Quad je o generace dál a cenový rozdíl nepodstatný.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Tomáš Kubec »

V tom bych tak zase nesouhlasil, ZTE V970 je za 120USD a to je cca polovina ceny Quadcore. Pro spoustu lidí je 1GHz DualCore, 1GB RAM, 4,3 IPS 540x960 LCD naprosto dostatečný hardware.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od dvzd »

Etotalk ROM fakt nebrat, odhaduji, ze maji jenom jednu verzi a davaj ji do vsech mobilu, tedy na ruzny HW, to proste nebude nikdy vyladeny system.
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To si nemyslím, jelikož u N1 vychází z oficiální N1 ROM a na N1 mi šlapala bez problémů.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od dizzy2012 »

dvzd píše:Etotalk ROM fakt nebrat, odhaduji, ze maji jenom jednu verzi a davaj ji do vsech mobilu, tedy na ruzny HW, to proste nebude nikdy vyladeny system.
Odhadovat nestaci (moc nechapu, jak si na to prisel), etotalk mod vychazi ze stock rom konkretniho telefonu, ostraneny cinske aplikace + navic vestsinou more locale.
To spis zalezitosti typu Lewa nebudou nikdy vyladene pro konkretni telefon, protoze nevychazi ze stock rom pro konkretni telefon a mrsi napr. nektere nastaveni dual sim funkci.
Aitos píše:Taky nevím pro co se rozhodnout, co je lépe zpracované, má lepší podporu a taky výdrž??
1. Star 9000 či 9770
2. Lenovo a789
3. ZTE V970
4. Lenovo a660
5. Jiayu G2
Tim ZTE V970 nic nezkazis, cena je lidova tesne pres 3000 Kc se vsim vsudy, funguje, komunita na to je.
dabyxxx
Stálý androiďák
Příspěvky: 169
Registrován: stř 20. dub 2011 9:01:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 32 GB CZ LTE

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od dabyxxx »

Při objednání ZTE V970 u Etotalk nemá smysl si připlácet za jejich ROM, je to jenom počeštěný přes More Locale. Chce to nechat si poslat telefon tak jak je a pak si ho upravit podle svýho podle návodů co už tady jsou. Třeba ROM od Bruna je plně v CZ. A fakt to není složitý, přehrát si ROM stačí se řídit návodem co zde je. Ale zas na druhou stranu, ten kdo se v tom nevyzná tak ať si radši připlatí.
Uživatelský avatar
Aitos
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pát 31. srp 2012 0:23:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi mi A2 lite
Tablet 2 / ROM: Ainol I, Asus Transformer, Levono A7, Lenovo A50

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Aitos »

Tak doufám, že tu spravnou ROM zde najdu, jestli ho koupím?, v jakém je to foru? Klukum uz jsem na tabletu Ainol neco delal, tak snad si ooradim i s telefonem, je to vlastně jen menší tablet, ale vadí mi jak každy výrobce má ty jine koblinace tlačítek jak se dostat do Biosu, či jek se tomu základnímu prostředí říká tady?
A na co při obj. u Etotalku dát pozor? Jak platíte, je vhodná Mastercadr? A dájí se jim taky poslat BTC, to bych nejraději, je to bez poplatků vyjma snad USA(zatím). A jak s mapami na GPSku, ma cenu si je od nich nechat nahrávat?

Jinak Quad core na co kdo probůh využije? Navíc v telefonu s malým displejem oproti tabletu, navic monitor taky nepřipojíte... Na 1GHz single s 1GB ram kluci honí Asphalt 6.0, 7mička už jim asi nepůjde, ale to te tak zatím jediné?
A 7mi palčák jako telefon, zrovna dneska jsem na to koukal v Alze od Poit of view, no je to pěkný, tam mají za 4.99 tis, ale jak takové pádlo držet u hlavy? Navíc to má zadní reprák, to by slyšela celá tramvaj,-ú) Prostě zdá se mi to fajn fce (dobré na připojení k internetu přes GSM), ale na běžné použití, tedy volání dost omezené využití, leda by k tomu šli nějaké sluchadala s bluetůtem a nějakými zákl tlačitek na příjem hovoru, to pak možná jo?-)
ale stejně, někde to upadne bez obalu, a je ende... To mobil, když je trochu odolný, snese hodně.-)
Naposledy upravil(a) don_alex dne pát 12. črc 2013 22:35:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna zbytečná citace
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od unavix »

Neuškodilo by kdyby si nejdříve něco trošku nastudoval o nakupování v Číně, popřípadě i něco o funkčnosti systému Android jako takovém a pak by si teprve pokládal otázky. Stejně tak si prostuduj obchodní podmínky eshopu kde hodláš nakupovat. Pokud neumíš anglicky tak požádej o přeložení někoho známého nebo strýčka google.
Na Tvé dotazy už tu odpovědi jsou v mnoha a mnoha a mnoha vláknech. Stačí použít vyhledávání tady ve fóru.
@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
Aitos
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: pát 31. srp 2012 0:23:47
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 10
Mobil 2 / ROM: Xiaomi mi A2 lite
Tablet 2 / ROM: Ainol I, Asus Transformer, Levono A7, Lenovo A50

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Aitos »

Zdravím,
díky.-) O ROMce jsem našel, a nakupování v číně jsem pár článku pročetl. Jen mě trochu znervózňují reklamace do číny, na individuála mohou hodit bobek.-(
Ale vzhledem k ceně 120USD a 1GB RAM jsem už téměr rozhodnut pro tu ZTE V970 ku,-)
...ale ještě váhám nad příslušenstvím, zda má cenu brát i tu mSD s Euro maps, nějaké to pouzdro, folii a tak? A min. asi druhou baterku, u nás asi bude podstatně dražší, co? A taky výdrž když je to dvoujádro bude max dva dny při prům. použití, ne?
tabletsanei
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: stř 01. srp 2012 16:07:43
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Tablet: Telcast x98 plus 3G II

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od tabletsanei »

Tiez som no zobral pre holku. Kupil som len telefon, folia je na displeji zadarmo. Prislusenstvo sa da inde kupit lacnjesie s dopravou zdarma. Sd kartu neber, to si kup u nas. Za soft platit je tiez blbost. Ak das novu rom, co urcite dam tak mas po mapach za prachy :D baterku kupim po roku ked origos odide.

Edit unavix - necituj poslední příspěvek, dodržuj pravidla.
Janno
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. črc 2013 16:53:31
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Janno »

ako kvalitne foti tento telofon a aka bola jeho koncova cena? vseho vsudy dovoz, clo atd.... dik
toxxxik242
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 21. srp 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: Nokia 3310

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od toxxxik242 »

Zdravím, rozhoduji se mezi těmito mobily, mohl by mi někdo poradit, jaký by byl asi nejlepší ? :)

UMI X2 Smart Phone MTK6589 Quad Core Android 4.1 2GB RAM 32G ROM 3G
iocean X7 Premium / Elite 2G RAM Android 4.2 MT6589T Quad Core 1.5GHz
NEO N003 2G RAM 32G ROM Android 4.2 OTG Quad core 1.5GHz
THL W8S 3G Smart Phone MTK6589T Quad Core Android 4.2 RAM 2GB+ROM 32GB

Díky za odpověď :))
Uživatelský avatar
Adam-Androiďák
Robot
Příspěvky: 987
Registrován: čtv 12. dub 2012 13:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo
Bydliště: Slovensko

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Adam-Androiďák »

Celkovo je z nich najlepšie THL W8s- dobrý výrobca ( medzi Číňanmi jeden z najlepších), dobre odladený systém od základu foťák nie je tiež zlý a 2g Ram a 32Gb pamäte sa tiež hodí.
Ale ani Umi x2 nie je na zahodenie. Ja by som sa asi rozhodoval medzi Umi a THL.
Bolo by dobré prebehnuť si fórum, videá na youtube a možno nájdeš víťaza.
Naposledy upravil(a) Adam-Androiďák dne pon 09. zář 2013 22:09:21, celkem upraveno 1 x.
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od zaty »

Ja se pridam taky k THL. Zkusenost vynikajici, vsechno chodi, velka komunita a velice prijemna cena W8S.
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od pRo_lama »

Téma bola presunutá do správnej sekcie!
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
toxxxik242
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: stř 21. srp 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: Nokia 3310

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od toxxxik242 »

Dobrý den, ještě otázka, vybrat Thl w8s nebo ZOPO ZP 980 32Gb ? :) Díky za odpovědi :D
Uživatelský avatar
Michal.smejdik
Androiďák!
Příspěvky: 306
Registrován: ned 10. úno 2013 17:04:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3 3GB RAM + A-Data Premier 32GB class 10
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S 16GB, HTC One X
Tablet: Ainol Novo7 AURORA II
Tablet 2 / ROM: Xiaomi Mi Pad ..(sold)
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Olomouc city..

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od Michal.smejdik »

Toxik : Rozhodně ThL, důvody jsou popsané v příspěvku nahoře nade mnou a já se s ním plně ztotožňuji, ThL prostě nezklame.. Navíc když vezmu i cenu tak Zopo je dražší při stejné výbavě ale také vypadá luxusněji než kopie Galaxy ale rozhodně THL vítězí ať se na to podívám z jakékoliv strany..
Navíc nevím proč ale ta konstrukce co používá Zopo mi přijde docela nešťastná a měkká ( mluvím o C2/980) kde ThL naráz vydrží tak u zopa bych si tak jistej nebyl ale je to jen má domněnka a taky hlavně záleží na štěstí, rozbít se může každý smartphone i z malé výšky.
barnyw
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 18. bře 2013 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od barnyw »

Také se chystám ke koupi founu z Číny. Mám ale jedno pro mě nejdůležitější kriterium - bezvadné fungování GPS. Jak jsem tak četl různé příspěvky, s GPS mají problémy čipy MTK. Platí to obecně nebo jen u nějakých ? Existuje nějaký způsob úpravy, aby to šlapalo v pořádku ? Výkonově jsou zase čipy MTK lepší než Qualcomm, takže nevím jak se rozhodnout.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od unavix »

GPS funguje úplně normálně. Sygic i Beonroad. Občas má trable někdo s endomondo apod. U všech telefonů s mtk je to stejný.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
barnyw
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 18. bře 2013 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od barnyw »

A u telefonů s Qualcomm to je lepší?
Používám gps aplikace Locus, Igo Primo, Sygic.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od dvzd »

GPS funguje sice jakz takz normalne, GPS fix bez problemu, ale ztraci to signal, zvlaste ve meste te to casto soupne na jinou silnici. Napr. HTC EVO 3D je na GPS daleko lepsi.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od unavix »

U thl w8 tohle nepozoruji. Beonroad funguje normálně i ve městě.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
pavlis42
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 15. črc 2010 16:17:01
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e
Tablet: Ipad mini 2 Retina

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od pavlis42 »

pokud nekdo chce naprosto spolehlivou GPS tak by o MTK nemel ani zavadit. Funguje to mozna normalne ale ne spolehlive a predvidatelne.
dizzy2012
Androiďák!
Příspěvky: 495
Registrován: stř 31. říj 2012 10:29:55
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od dizzy2012 »

Na to si prosím přišel jak? Kolik telefonů s mtk ti prošlo rukama, jestli nám můžeš sdělit? Nebo si to jen někde slyšel - jedna paní povídala?
barnyw
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 18. bře 2013 21:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od barnyw »

pavlis42: díky za jasnou odpověď, potvrdil jsi to, co jsem se ve střípkách domníval z jiných diskusí.

Takže moje představa je mobil v ceně do 200 (max 250) USD (budu kupovat přímo z Číny), čip jiný než MTK (požaduji naprosto spolehlivou GPS), display spíše menší (4 až 4,7 palců; 5 palců už je na mě moc velké) na slunci dobře viditelný, slot na SD kartu (pokud bude interní paměť telefonu 32 GB a více tak slot nepožaduji), vůbec nepotřebuji rozlišení fullHD ani HD (?) a ani 4 jádro CPU, hry na mobilu nehraju, hodila by se trochu lepší výdrž na baterii, odladěný systém, bezporuchovost, rozšířená komunita (aktualizace, root, alternativní ROM, ...).
Co byste mi doporučili (samozřejmě preferuji poměr cena/výkon) ?
Díky předem za návrhy
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: Mobil z Číny-jakou značku???

Příspěvek od xGrany »

No ja osobne muzu taky tvrdit,ze na mem THL W200 s MTK 6589T nemam s GPS zadny problem.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“