Aréna telefonůTelefon do 6000, nákup z Číny není problém

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
StSv
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI3 iPhone 5S nebo SGS3 podle nálady

Telefon do 6000, nákup z Číny není problém

Příspěvek od StSv » stř 29. kvě 2013 20:08:39

Nepodstatné:
Spoiler:
Zdravím, stále ještě nevlastním mobil s Androidem (pouze tablet, který je na mnoho věcí dost na nic, ale všechny výhody a krásy Androida chci využívat), chci to hodně rychle napravit, i kvůli tomu, že na něm pravděpodobně budu jako začínající vývojář testovat své pseudo-aplikace. Jelikož jsem s čínským trhem překypujícím extrémním poměrem cena/výkon (viz můj Cube U30GT se vším všudy za necelých 5 tis. i s příslušenstvím) velmi spokojen, nákup z Číny mi nedělá problém. Momentálně si pročítám různé články a hromadu témat v Android fóru, každopádně ne všechny jsou úplně aktuální a tak mám tedy tu drzost, že zakládám nové téma a pokládám dotaz, který tu již byl zodpovězen.
Mé požadavky nejsou nikterak složité, proto na to vyhrazuji maximálně částku kolem 6000 Kč, ještě lépe však nižší. Ohledně dat mi pravděpodobně bude stačit wi-fi (+ Bluetooth), mobilní data a GPS totiž využiji zřídkakdy a teoreticky to tedy bude zbytečné. Každopádně, když to takové funkce mít bude, nevadí mi to. Ovšem chtěl bych mít nějaký výkonnější procesor (což čínským mašinkám nedělá problém), nevím, kde se pohybuje výkon v této cenové kategorii... když už ale ne 1 GB RAM, tak minimálně 512 MB. Hmotnost mi je vcelku u outputu (je mi to jedno), ovšem na displeji už mi záleží více. Ze svého tabletu jsem rozmazlen a tak bych uvítal něco lepšího, než TFT (třeba IPS), úhlopříčku kolem 4" nebo větší a v rozlišení mobilů se také nevyznám (je mi ale také celkem u outputu). Na fotoaparátu mi také nijak extra nezáleží, občas vyfotím něco zajímavého nebo nějaký papír, jehož obsah se mi nechce přepisovat. Mohla by být k dispozici nějaká použitelná alternativní ROM. Baterie by měla vydržet pár hodin "normálního" provozu. No a paměť (interní) - pod 4 GB bych asi určitě nešel. Takových 4-8 GB + slot pro MicroSD kartu ideál.
Porty: jack na sluchátka, USB, případně i nabíjecí zdířka, nejlépe i slot na MicroSD karty (pro nahrávání nových ROM, TB atd.)
//Málem bych zapomněl, hry se s největší pravděpodobností (pokud je nebudu vyvíjet) hrát nebudou.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Telefon do 6000, nákup z Číny není problém

Příspěvek od Jumbo78 » stř 29. kvě 2013 20:43:43

Koukni na xiaomi Mi2 nebo Mi2S, odkaz najdeš v mém podpisu. Jsou kapku dražší, ale skvělé
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Malkar
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: siemens mc60-siemens m65-nokia 5800-zte skate

Příspěvek od Malkar » stř 29. kvě 2013 20:50:11

xiaomi si myslím je docela zbytečný v tomto případě,tobě by určitě stačil i newman n1,thl w3... ze 4 jádrových třeba zopo 810,910...sám mám objednaný zopo zp950+,nicméně má 5,7 displej což by ti asi nemuselo vyhovovat...zte grand x,lenovo p770 a spousta dalších

Autor tohoto vlákna
StSv
Robot

Příspěvek od StSv » čtv 30. kvě 2013 13:51:41

Díky moc, progůgluju si je, projdu si recenze, názory zde na AndroidFóru atd. Na displeji mi moc nezáleží, jen, aby se to vešlo do kapsy - což je důvod, proč vlastně chci mobil (jinak by mi bohatě stačil tablet). Moc díky.

Autor tohoto vlákna
StSv
Robot

Příspěvek od StSv » sob 01. čer 2013 10:29:38

V čínském trhu je hrozný zmatek, koukal jsem na Umi X1 (docela se mi líbil, asi nejvíc zatím), ale pak tam jsou ještě konkurenti jiayu, zopo, newman, dále huawei, prostě je tam toho strašně moc, telefon bych vybíral tak 3 roky + bych ještě četl recenze... to nemá cenu, potřeboval bych někoho, kdo vyzkoušel tak 50% z těch telefonů a posoudil, kterej je podle něho nejlepší ;) je v tom vážně zmatek a těch founů je tam hrozně moc.
Asi se budu orientovat podle značky, má někdo zkušenosti s telefony Umi, Newman...?

//Jdu si udělat přesný podmínky, podle kterých budu vybírat... nesplněna jedna podmínka a letí z výběru, jinak to asi fakt nepůjde. Potom druhý kolo - recenze, dostupnost normálních ROM atd. Třetí kolo - dobrý nákup :D A kouknu na levnesmartphony.cz, tam budou určitě jen ověřené kousky, tak se kouknu, co tam mají a podle toho potom objednám z Číny
A moc se mi líbí Optimus L9 ;) to je pecka...
//Bože kdyby tomu číňani alespoň nedávali tak neuvěřitelně ko*otský názvy.
//No to mi posol bulvu, nový favorit... teda hlavně kvůli ceně. http://www.aliexpress.com/item/Alcatel- ... 22200.html

Autor tohoto vlákna
StSv
Robot

Příspěvek od StSv » sob 01. čer 2013 14:52:01

Uff, první kolo je za mnou... kandidáti: http://goo.gl/1DSz0 (http://goo.gl/I1cdS) / Jiayu G4/Jiayu G3/Umi X1/Umi X2/Newman N2/ZOPO ZP950+/ZOPO ZP810/ZOPO ZP300 , případně snesu i Newman N1.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“