Aréna telefonůJde nějakým způsobem zjistit stáří telefonu?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
wgx
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 820

Jde nějakým způsobem zjistit stáří telefonu?

Příspěvek od wgx » čtv 29. srp 2013 13:47:48

Ahoj, před týdnem jsem koupil Accend P1 z e-shopu. Poměr výkon, cena, design atd. byla pro mě za 6.700,- dobrou volbou. Po 2 dnech používání mi v aplikaci messenger i Zprávce souborů na několik sekund začal blbnout display, nebylo to nic výrazného, ale na býlém pozadí jsem viděl jezdit pruhy, kdy bílé pozadí nebylo stabilní a vypadalo to všelijak. Pak to nachvíli přestalo a pak zase. Nevím čím by to mohlo být. Problém se už neobjevuje, ale pojal jsem podezření, že telefon nemusí být uplně nový. Pochází z EU distribuce, je v CZ. Překvapilo mě, že při rozbalení byla na displei fólie proti poškrábání. Není to ta klasická u nových telefonů, která jde jednoduše odlepit a slouží pouze k tomu, aby se tel. v krabičce nepoškodil. Jako součást objednaného zboží to ale e-shop neuváděl. Po nainstalování aplikace Baterie jsem se dozvěděl, zajímavé údaje. Doba nabíjení přes USB 1h 46min., přitom jsem přes USB ještě nenabíjel. Navigace 1h. Ještě sem ji nepoužil. Videochat 56min. atd.. prostě věci, které jsem na tom telefonu nedělal se tam objevují, což ještě víc umocnilo moje podezření, že telefon se tváří jako nový, ale přitom je už použitý s nějakou vadou. Existuje nějaký způsob jak to zjistit? Pomocí nějaké aplikace nebo sériového čísla? Mám ho ještě v 14ti denní zákoné lhůtě a nevím, jestli ho mám vrátit. Děkuju všem za odpověď

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Jde nějakým způsobem zjistit stáří telefonu?

Příspěvek od Cleric » čtv 29. srp 2013 13:53:12

Pochybuji že to půjde zjistit. Viděl bych to tak že jej někdo vrátil ve 14-ti denní lhůtě a tobě ho hned prodali.

Využil bych možnost vrácení a koupil jiný.

Odesláno z Maguro

Androidě
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F

Příspěvek od Androidě » sob 13. srp 2016 12:31:01

Tohle by me zajímal o také, zjistit datum kdy byl telefon vyroben, kvůli baterii a tak vůbec.
Asi dva měsíce používám MotoX 2014 2nd Gen, kupoval jsem jej v Mp jako zanovni, nedá se to zjistit podle SN/IMEI třeba na stránce výrobce?
Mohu najít kód do servisního menu, kde lze zjistit alespoň dobu používání a provolané minuty, jen se obavám ze to unlock BL který jsem udělal kvůli nahrávání custom ROM, twrp a následné mazání všeho možného před a po flashovani, odstranilo.

Jinak se omlouvám ze oživuji několik let staré téma.
PRIM
Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

SEC
Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » sob 13. srp 2016 12:38:12

Zjistit to vážně asi nepůjde. Co mě třeba překvapilo bylo to, že jsem měl na krabici u Oneplus 3 datum s s nejspíše finálním zabalením. Takže mohu přibližně odhadnout i výrobu a jak dlouho třeba byl ve skladu než přišel ke mě.

Androidě
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F

Příspěvek od Androidě » sob 13. srp 2016 12:46:51

Hele chlape, me se to podařilo, týká se to tedy me motoroly a modely už od lenova, na tom budou třeba podobně, ostatní výrobci netusim.
Stačilo chvíli googlit a našel jsem tohle http://www.naldotech.com/finding-moto-x ... te-how-to/" onclick="window.open(this.href);return false;
V Fastboot mode, je řádek Barcodes, vim o něm dlouho ale nikdy jsem se o něj nezajímal, po jeho vyvolání se zobrazí bílý list a a něm nalézá to všechny carové kódy co jsou na krabičce ale jeden navíc.

IMEI/MEID-xxxxxx
SKU- XT1092
Date- 12/18/2014
SN- xxxx

Screen z menu udělat nejde a fotak po ruce nemám, tak aspoň takhle.
Zde je vidět obrazovka po zvoleni řádku Barcodes v Fastboot mode.
http://techtrickz.com/how-to/what-is-yo ... o-find-it/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak v tom článku píší ze to lze i na servisním boxu, což v domácích podmínkách samo nejde.
Myslim ze servisy ti takto nebo z IMEI dokáží vyčíst.

Jinak k tomu jak jsi psal, na krabici mého tabletu od lenova, mám uvedeno manufactured dáte a u telefonu to výrobce uvádí taky, bracha fasoval na firmě nějaké lenovo vibe P nevím označení a na krabici to mel také.
PRIM
Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

SEC
Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M

zacatecnikbobek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 4C, Xiaomi Redmi 4X

Příspěvek od zacatecnikbobek » sob 13. srp 2016 17:13:25

Jde to zjistit u smartphonu honor 4c.
Staci jít do nastavení položky systém a tam kliknout na info o telefonu a pak uz jenom kliknout na položku stav a tam je doba provozu.

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » sob 13. srp 2016 17:20:19

Obávám se, že tímhle toho opravdu moc relevantniho nezjistíš.

Cleric
Kyborg

Příspěvek od Cleric » sob 13. srp 2016 17:22:32

Doba provozu se s restartováním či vypnutím mobilu vynuluje.

DejvCZ
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE xperia x10 mini

Příspěvek od DejvCZ » čtv 26. zář 2019 9:08:42

U samsungu by mělo platit toto pravidlo. https://appliancedates.com/MajorApplian ... Codes.html

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“