Aréna telefonůTěžké dilema: Haier vs ZTE

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
androidZDG
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Těžké dilema: Haier vs ZTE

Příspěvek od androidZDG » čtv 19. zář 2013 9:13:14

Ahoj,
už dva dny reším težké dilema, ktery z techto dvou tel. si koupit. Jedna se o http://aukro.cz/odolny-haier-4-5-g-glas ... 53500.html a http://www.czc.cz/zte-blade-v/135173/produkt .
. Jsem androidovy zacatecnik, takze se v tom zase tak moc neorientuji, ikdyz neco o tom uz precteneho mam. Co me odrazuje od harieru je: ze je vetsi (ale to by mi zase tak nevadilo) , ale spise to, ze nema zadnou podporu, na ceskem internetu je o nem napsano jen velmi malo, vicemene jen tady na foru. Dalsi vec je pripadna reklamace v Číně a taky baterie napevno, co kdyz po pul roce ztrati kapacitu, jak ji pak vymenim atd...V neprospech ZTE je zase horsi citelnost displaye na slunci........Tel. mam v planu pouzivat , sice jen sem tam, ale i jako GPS v aute, ale to si myslim, ze by to ZTE bylo dostacujici.............. ktery by jste si vybrali vy?

gASK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Haier W910
Tablet: Nexus 7

Re: Těžké dilema: Haier vs ZTE

Příspěvek od gASK » čtv 19. zář 2013 9:47:51

Nemůžu mluvit za ZTE, ale jako spokojený majitel Haiera ti vypíchnu pár zajímavostí:

- GPS na Haieru je fakt luxusní, ještě jsem neměl v ruce lepší - chytá se mi takřka okamžitě a přesně a dobře drží. Displej je taky krásně čitelný i na slunci, to si taky nemůžu vynachválit.

- podpora je bohužel zatím slabší, ale telefon se teď docela začal prodávat a věřím, že komunita jak tu tak na jiných fórech se rozjede. Navíc telefon byl teď nedávno představen na IFA 2013 v Berlíně, takže se dá očekávat že by se mohl objevit na (některých) Evropských trzích a pak by asi podpora byla lepší (ale to je samozřejmě velké "možná")

- baterie v telefonu se taky trochu bojím, na druhou stranu u žádného ze svých telefonů jsem nepozoroval zatím nějakou drastickou ztrátu kapacity za půl roku a počítám, že za dva roky zase provedu upgrade a pak už to řešit nebudu. Navíc telefon určitě půjde nějak rozebrat (ostatně jako všechny ostatní "nerozebratelná" zařízení s integrovanou baterkou), je jen otázkou času kdy někdo přijde na to jak a čím :)

- velikosti jsem se taky na první pohled lekl, ale velice rychle jsem si zvykl a telefon mi akorát padne do ruky.

Jinak pokud bys šel do Haieru, doporučuju objednat přímo v Číně a ne na tom Aukru - tam nabízí pouze to, že ho objednají z Číny za tebe, stejně si proclení musíš zařidit sám a akorát to strašně přeplatíš.Při přímém nákupu dost ušetříš - mně vyšel na necelé 3 tiscíe i s daní, tady dáš aspoň 4 tisíce se vším všudy.

Autor tohoto vlákna
androidZDG
Nové Androidě

Příspěvek od androidZDG » čtv 19. zář 2013 14:56:44

gASK : Díky za pekne shrnuti. Jeste bych mel par otazek, da se pouzit ta prisvetlovaci dioda jako baterka a jak intenzivne sviti? A myslis , ze se na to bude dat poridit nejaky obal?

gASK
Stálý androiďák

Příspěvek od gASK » čtv 19. zář 2013 15:11:27

Ano, dioda se dá použít jako baterka (buď s nějakou aplikací z Google Play nebo je v tom stahovacím menu nahoře ikonka pro rychlé zapnutí přímo v té ROM). Je tam jenom jedna dioda a není zrovna nějak extra jasná, ale na noční posvícení když člověk něco hledá to postačuje. Provedl jsem krátký srovnání (za dne se to blbě hopdnotí) a řekl bych, že je to o trochu jasnější než dioda u iPhone 5 :)

S obalem trochu bojuju - zkoušel jsem různé prodejny od vietnamců až po Datart a zatím marně hledám sedící pouzdro - všechno je buď moc široký nebo moc krátký. Na druhou stranu já mám specifický požadavky a sháním tenký neoprenový pouzdro, takže jsem zavrhnul flipy, zavírací a kožený pouzdra - ty by se asi daly najít (na trhu je dost telefonů s podobnými rozměry).

Autor tohoto vlákna
androidZDG
Nové Androidě

Příspěvek od androidZDG » čtv 19. zář 2013 15:24:23

K objednani potrebuju asi kartu visa, nebo mastercard atd. ze?

Tak jelikoz nemam ucet paypal , tak jsem se nakonec rozhodl pro ZTE , taky trochu nahralo to, ze ten ZTE je preci jen mensi a pro me hardwarove dostacujici, zitra by mel prijit, tak vam pak napisi nejake postrehy atd...

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!

kejklir
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od kejklir » čtv 19. zář 2013 21:08:51

gASK píše: S obalem trochu bojuju - zkoušel jsem různé prodejny od vietnamců až po Datart a zatím marně hledám sedící pouzdro - všechno je buď moc široký nebo moc krátký. Na druhou stranu já mám specifický požadavky a sháním tenký neoprenový pouzdro, takže jsem zavrhnul flipy, zavírací a kožený pouzdra - ty by se asi daly najít (na trhu je dost telefonů s podobnými rozměry).
mrkni kdyztak sem: http://www.coolbox.cz/kategorie/neopren ... l-a-mp3-1/
uz vic nez 3 roky pouzivam k velke spokojenosti jejich pouzdro na HTC Desire. Delaji ruzne rozmery, tak treba nejake sedne. Kdyztak dej pak vedet - o teleonu Haier W910 vazne uvazuju a rozhodne bych k nemu rad zase neoprenove pouzdro.

gASK
Stálý androiďák

Příspěvek od gASK » pát 20. zář 2013 8:26:02

Díky za link, ale zase ten samý problém - buď krátký nebo široký. Navíc jsou jejich pouzdra docela velký a hranatý, to už bych ten telefon do kapsy nedostal vůbec :) Já to zatím vyřešil překvapivě padnoucím elastickým pouzdrem na brýle co jsem měl doma, ale pořád hledám, tak když něco najdu napíšu to sem.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“