Aréna telefonůHTC One S vs. HTC Desire 500

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
makr009
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. říj 2013 17:12:06
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U

HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od makr009 »

Uvažuju o koupi nového telefonu (náhrada za Sony Xperia U) a vzhledem k ceně mi vychází do výběru

- HTC One S
- HTC Desire 500

Který byste doporučili? Případně nějaký jiný (ale nechci čínu)?
Díky za tipy :-)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od LivArt »

Napiš, co po tom telefonu chceš.
denide
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. zář 2013 18:26:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od denide »

Zdravím,

Myslím, že v tomto môžem odpovedať zo skúseností - Ones S som mal pol roka a pravdepodobne by som si ho nechal ešte veľmi dlho (odcudzený).
Desire 500 Dual mám aktuálne cca 10 dní.

Ako píše kolega nadomnou ide hlavne o priority.

One S: veľká výhoda je hliníkové telo (unibody), ktoré je spracované naozaj skoro umelecky - vytvára dojem jedného kusu materiálu, kým som nedržal ONE bol to jednoznačne najlepšie spracovaný telefón, za výhodu v porovnaní vidím 3 kapacitné tlačítka (Desire 500 má len 2)

Desire 500: výhoda je microSD slot na 32Gb, Sense 5.0 (aj keď staršia versia na One S sa mi páčila viac), Proti One S - veľká nevýhoda, plastové veľmi lesklé telo (príliš módne, hneď ochytané, rýchlo sa doškriabe...)

Výkonnostne mi prišli veľmi podobné (subjektívne), ale novší telefón so 4 jadrom má asi väčšiu perspektívu do budúcna.

Ak budeš mať konkrétne dotazy, kľudne sa pýtaj.
michael.zeleny91
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. říj 2013 18:26:34
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od michael.zeleny91 »

Vím, že jsi tu psal, že nechceš ,,čínu" ale koukal jsi už po novym Huawei Ascend P6? Huawei jako značka jde podle mě poslední dobou dost dopředu, co se týče jak kvality, tak prodejů. Zkus se kdyžtak mrknout na jeho detailnější představení a recenzi:
http://www.mobilmania.cz/clanky/huawei- ... fault.aspx

Určitě stojí minimálně za zmínku a nějáký lehký otestování ;-)
makr009
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. říj 2013 17:12:06
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia U

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od makr009 »

Díky všem za reakce.
Na telefon nejsem moc náročný, jediné, co potřebuju a proč měním, je výkon. Jinak by mi stačilo, co mám :-) Přeci jenom low-end Xperia U už nezvládá (když to přeženu) ani přijmout hovor, když mám v tu chvíli spuštěný 3G... Chci, aby mi to zvládnulo otevřít maily, FB, mapy a abych na každou operaci nemusel čekat v řádech minut... Ale zase nechci dát za telefon 15tis., protože očekávám, že mi zase dlouho nevydrží...

@denide: Přesně takové porovnání jsem potřeboval :-) Pročítal jsem recenze a v některých jsem se dočetl, že Desire není výkonem nic moc (což mě trochu zarazilo), ale porovnání s One S jsem nenašel. K tomu Sku - neměl jsi problémy s kvalitou toho hliníkového povrchu? Někde jsem četl, že to prý moc nevydrželo, ale vypadá to úžasně... U Desire - nemá to plastové tělo snahu nějak vrzat nebo se "rozkládat" (česky bych řekl "rozlejzat")?

@michael.zeleny91: Věřím, že to může být dobrý telefon, ale cenově je trošku výš než ty HTC a hlavně k "čínským" značkám mám nedůvěru (neukamenuj mě, je to jenom subjektivní názor ;) )
michael.zeleny91
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. říj 2013 18:26:34
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P6

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od michael.zeleny91 »

Úplně v pohodě, chápu, že máš takovej pocit, dřív to tak možná bylo a obecně nebyla k čínským značkam moc velká důvěra. Nicméně Huawei šel poměrně nahoru...i na těch hodně propíranejch aktualizacích už se snažíme víc pracovat ;-) Je o něco výš no, to je pravda, ale už se právě řadí k high-endovým telefonům, tzn. že Tvoje požadavky by myslím v pohodě splňoval ;-) kažodpádně kdyby něco, kdybys měl nějáký otázky k tý P6, klidně se na mě můžeš obrátit :-)

EDIT by don_alex:
Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
denide
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. zář 2013 18:26:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Duos

Re: HTC One S vs. HTC Desire 500

Příspěvek od denide »

Ahoj,

Som rád, že píšem k veci :) . K Tvojim dotazom:

Výkon Desire 500: priznám sa, že som zatiaľ hry neskúšal (pamäťovka na reklamácii), ale čo sa týka navigácie - používam Sygic a trasu počíta pekne rýchlo aj pri destináciách cez 300km. Jediné spomalenie som zaregistroval pri zmene usporiadania aktívnej domovskej obrazovky (s feedmi), čo je však ojedinelý úkon. Filmy (VLC player), FB, Skype a pod idú bez spomalenia a s rozumnými časmi načítania.

Telo One S: Boli dve verzie tela - jedna, kde postupne prechádzala farba zo svetlo striebornej do tmavošedej - tento odtieň dosiahli elektrickým anódovaním hlíníka (neviem, či sa vyjadrujem správne) a vyzeral brilantne - ja som ho však vtedy nezohnal, tak som kúpil čiernu verziu a tá bola hodne odolná aj k škrabancom (drahá mi telefón pri športe "odložila" ku kľúčom od auta) - za pol roka bol bez známok používania (jedine trocha povrzgával malý plastový kryt sim, asi dôsledok nosenia v úzkom vrecku).

Telo Desire 500: telo je urobené celkom presne a telefón do neho akoby založíš (v testoch si určite videl foto), zatiaľ nevŕzga. Snažím sa tel neotvárať, lebo to celkový proces uvolnenia urýchli. Nemyslím, že sa to časom bude "rozlejzat" ani nič podobné, je to spravené kvalitne, ale vždy je to telo vložené v plaste, takže po már mesiacoch vŕzgať určite začne - to pri One S nehrozí - je to jeden kus.

Pri Tvojom rozhodovaní by som ešte odporučil pozrieť sa po One X, môžeš kúpiť kus z otvoreného balenia za podobnú cenu ako One S a mať ozajstný HighEnd (aj keď nie najnovší, aby ma nekameňovali :D )

http://www.mp.cz/produkt-6300343-mt-htc ... b-zanovni/

PS: Link, prosím nebrať ako propagáciu, narazil som naň náhodne (v MP nerobím :D).
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“