Aréna telefonůOppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
BrakeZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 29. lis 2012 15:14:04
Typ mobilu / ROM: LG G3
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Oppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Příspěvek od BrakeZ »

Ahoj, mám dotaz.
Uvažuji o koupi Oppo R819.
Oppo jej prodává již přímo v Evropě a za výbornou cenu. Vypadá to jako ideální mobil.
Akorát mě zaráží, že zde není ani téma na značku Oppo a přímo o Oppo R819 není nikde skoro žádné info. Není zde tedy nějaká zrada o které nevím? :)
Příjde mi asi tak nejlepší v poměru cena/výkon/design. Ale pokud mi můžete něco doporučit v podobné cenové kategorii, budu jen rád :)

Mám taky obecný dotaz. Nepatří přímo do této kategorie, ale nevím kam ho umístit.
Chci se zeptat, jak to je obecně s podporou aplikací u jednotilvých zařízení se systémem Android.
Vývojář musí zpřístupnit aplikaci pro každý model zvlášť? Nebo to je třeba podle procesoru? Že aplikaci zpřístupní určitému typu procesorů? Nebo prostě nahodí na Play aplikaci a může jí stahovat kdokoliv s jakýmkoliv mobilem a je jen omzení podle regionu?
Něco jsem četl totiž, že Mediatek má nějakou horší podporu od vývojářu aplikací?
Může mi tedy prosím někdo objasnit, jak to funguje?

Když si tedykoupím čínský mobil, tak nebudu mít pak problém, že nestáhnu některé aplikace, protože třeba zrovna ten Oppo R819 není tak profláknutý a nebyly by pro něj některé aplikace přístupné?

Díky moc za opdověď.
Případně můžete mě odkázat na nějakou sekci, kde by mi tento dotaz mohl někdo zodpovědět? Dekuji
Nvidia Shield WiFi 32 GB
Nexus 5X 32 GB
Venca83
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 19. říj 2011 6:41:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4C LP5.1.1
Mobil 2 / ROM: OPPO R819 JB4.2.1
Tablet: Lenovo S8-50L

Re: Oppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Příspěvek od Venca83 »

Zdar. Já mám oppo R819 asi dva měsíce. Taky se divím že tady na foru o tom informaci moc není. Přitom ten telefon je fakt perfektní. S cenou je sice trosku více než bys kupoval nejaky prímo z ciny. Ale u oppa co tak pozoruju funguje perfektně podpora. OTA aktualizace bez problému. Kupoval jsem tu R819 přes ten jejich e-shop v EU (anglie) http://www.oppostyle.com. 269euro. Poslal jsem si to přes DPD.(+5euro).V předprodeji k tomu dávali i ochrannou folii na displej zdarma. Ale předprodej jsem nestihl, tak jsem jim normálně napsal, aby mi ji poslali k telefonu zadarmo i když už není předprodej, a taky že jo, poslali...:) Telefon došel asi za 3-4dny. Všechno ok. Nic se nedoplácelo (clo atd.), neb vše už je v ceně. Kvalita telefonu perfektní. Fotky to dělá pěkné (je tam ten fotak od Sony jak píšou v těch promo materiálech). Vestavěná aplikace na focení není úplně nejlepší, je celkem hodně zjednodušená (nejde třeba nastavit menší rozlišení pro fotky než 8mpx). Ale to stačí vyřešit nějakou jinou apkou na focení (třeba focal). Videa jdou nastavit na 720p nebo 1080p. Rovněž kvalita videa super. Jinak ten telefon už je i dost tenky. někdy mám problém ho vzít ze stolu, asi mám velkou tlapu. Co se týče aplikací, normálně funguje všechno jak má. Jediný problém který je, že nefungují některé apky s GPS. Já jsem třeba na turistiku používal Sportstracker, ale tam mi to ukazovalo, že jdu třeba rychlostí 400km/h :). Ono se hodně píše o tom, že mobilům s čipsetem od Mediateku (většina číňanů) nefunguje gps. No ono to je spíš prostě tak, že některé aplikace prostě neumí zpracovat dodané gps data. Stáhl jsem si totiž apku Runkeeper, a najednou vše funguje jak má. Když mám zapnuté v mobilu data, tak se mobil najde za +-10s. Bez dat se najde zhruba tak za 20-25s. Mapy od googlu a mapy od seznamu fungují bez problému. Baterka je tež v pohodě. Když mám 3/4 dne zapnuté data, něco občas stáhnu, 2h provolám, 2h prosurfuju, pošlu tak 20 sms, hudbu mám puštěnou tak necelou hoďku, + něajké další "aktivity"... tak ten mobil vydrží více než den. Den až den a půl. Pro srovnání, předtím jsem měl Nexus S, a se stejnou vytížeností vydržel telefon půl dne a nějakou tu hoďku. Výkon naprosto dostatečný. Jediná vada na kráse může pro někoho být ta, že v té jejich ROMce není čeština. Pro nás použitelná tak je jen asi Angličtina. (tzn že nekteré apk, treba pubtran, hangouts, atd. budou v anglictine - ja jsem se zprvu bláhově domníval že když ta apka byla v češtině na předchozím telefonu, tak bude i na tomto, omyl.. anličtina :) Ale to jsou jen kosmetické detaily. Ke všemu se to může časem změnit, jelikož teď se k OPPO přihlásili nějací čeští testeři, kteří zřejmě (a já doufám že jo) budou dělat i na české lokalizaci. Sice nevím jestli je vzali nebo ne, ale jestli jo, tak proč by je brali když už ne pro testování CZ verze:) Jo a jeste jedna zasadni vyhoda (pro některé)... Je to dual sim, a s 2 simkama si poradi uplně bez problému. Si myslím, že za danou cenu (7tis.) je to možná i nejlepší dvousimkáč co jde sehnat.
Trošku mě teď štve že začali R819 prodávat i v černé barvě, kterou jsem původně chtěl, ale tenkrát byla jen bílá :( a nikdo z OPPO nebyl schopny říct jestli a kdy vyjde ta černá verze. Ted bych to nejradši vyměnil :). I když je zpracování a bílá opravdu pěkná, já nejsem moc příznivcem bílé. Takže kdyby někdo chtěl funkční telefon R819 s folii na displeji, v podstatě úplně nový, BÍLÝ:), bez zásahů do systému (žádné rooty jsem nedělal a nezkoušel) tak ho prodám za 6,5tis.Kč.
BrakeZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 29. lis 2012 15:14:04
Typ mobilu / ROM: LG G3
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Oppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Příspěvek od BrakeZ »

Ahoj, díky moc za krásnou a obsáhlou recenzi :)
Bohužel, telefon je pro přítelkyni a nakonec se rozhodla pro Xiaomi.
Oppo se jí sice líbil více, ale hlavní nedostatek pro ní(i pro mě) je těch 16gb ROM.
Ale když by jsi to zkusil na Aukru, tak by snad někdo zájem měl :)
Držím palce a ještě jednou díky za obsáhlou odpověď
Nvidia Shield WiFi 32 GB
Nexus 5X 32 GB
Venca83
Stálý androiďák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 19. říj 2011 6:41:23
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi4C LP5.1.1
Mobil 2 / ROM: OPPO R819 JB4.2.1
Tablet: Lenovo S8-50L

Re: Oppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Příspěvek od Venca83 »

No, to je pravda, těch 16gb není nějak moc, ale záleží na uživateli a na co hlavně telefon používá,že?:) Pro toho, co si na to chce nahravat filmy a delat miliony fotek:), to asi omezení bude. Pro jiného třeba ne. Ale samozřejmě obecně je asi lepší mít možnost pamět dle potřeby rozšířit. Na předchozím telefonu Nexus S jsem měl taky 16gb ale nešlo to vyčerpat:) Když potom google začal s Drivem, tak už vubec nehrozilo že by chybělo místo. Teď s OPPEM to je zatím podobné, asi až na jednu věc a tím je asi natáčení videí ve fullHD, to se po pár minutách natáčení po těch pár GB asi jen zakouří...:) (ale ještě jsem to tak dlouho nezkoušel)
jo, Xiaomi je taky dobrá volba. Jsem taky uvažoval o xiaomi, o tom Hongmi, ale před nějakým tím měsícem kdy jsem telefon potřeboval tak se bud jeste neprodaval a nebo byla jen ta verze s tcdma, a na tom u nas nefunguji 3G sítě. Na wcdma verzi uz jsem nemel cas cekat. No a taky to myslím nemá možnost 2 simek. Takže jsem do toho nakonec nešel, ale jinak parametrově jsou Xiaomi gut. Kámoš má xiaomi M2S a pořád jenom chválí :)
BrakeZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: čtv 29. lis 2012 15:14:04
Typ mobilu / ROM: LG G3
Tablet: Nvidia Shield Tablet

Re: Oppo R819, kompatibilita aplikací u číňanů

Příspěvek od BrakeZ »

To jsem rád, snad bude přítelkyne taky spokojená :) A sám jsem na to taky zvědavý. Jestli se mi hlavně to jejich prostředí bude líbit, tak jako příští telefon možná taky zvolím právě Xiaomi. Momentálně mám Samsung Galaxy S3 a mám s ním samé problémy. Měl jsem Samsung rád, ale teď mě celkem štvou a když vidím, jak poruchové mají mobily, tak příště už se k nim těžko vrátím...Tyto čínské značky zatím vypadají jako skvělá alternativa k dnešním klasickým výrobcům.
S tou pamětí je to opravdu na každém, mě by třeba 16gb nestačilo, jelikož často mobil využívám i na přehrávání seriálů a nebavilo by mě každou chvíli přendávat videa :) Přítelkyně by s tím asi vyžila, ale má ráda zase hodně hudby - ikdyž ta už se dá dnes taky nahrát do Cloudu do Hudby Play, ale FUP je u nás na toto stále velmi omezený bohužel....díval jsem se ale, že napřklad právě nejnovější model od Xiaomi Mi3 má dokonce vnitřní paměť až 64gb. To už by stačilo bohatě i mě :) Kdyby to takhle dělali všichni výrobci, bylo by to skvělé..aspoň těch 32gb no :)
Nvidia Shield WiFi 32 GB
Nexus 5X 32 GB
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“