Aréna telefonůw450

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

GAPPS se normálně nainstaluji, to není problém, ale českou/slovenskou ROMku jsem ke stažení nikde neviděl, to máš pravdu... ale jak píšu... jsou to krámy za pár kaček....
LinkinLover
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. pro 2013 5:07:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Gio
Rom: CyanogenMOD 7.2

Re: w450

Příspěvek od LinkinLover »

hotovyrado píše:Grafiku neřeším. Nad výsledkem benchmarku se neukájím.... Mám telefon pro práci. MTK platforma jako taková (a Star 450 není výjimka, spíše naopak) je pro seriozní práci díky svým neduhům (nefunkční GPS, vypadávání dat) nepoužitelná.

Navíc sis pěkně naběhl.... k čemu Ti je papírově silnější grafika na TFT displeji 854x480, 260k? :-))) LOOOOOL :-) Jo aha, pardon... Ty budeš z těch, kdo hodnotí přístroj dle nicneříkajícího čísla z benchmarku - ale realita je jiná, hm?

A dualSIM s tím, že do slotu 2 dáš microSIM, v němž nefungují 3G sítě? Kdyby to bylo naopak, neřeknu nic (primární kartu si nechám udělat microSIM a sekundární na cestách bude veliká SIM) takto je dualSIM pro svůj promární účel (při cestování používám SIMku místního providera) rovněž diskutabilní...

Kdepak, ten AMOI je za stejné peníze úplně jinde....
Ok uznávám že qualcommy jsou jedny z nejlepších chipsetů (Tegra má navrch + intel je možná lepší) ale než kupovat tohle co pořádně graficky neutáhne ani subway surfers? Super kup ? dle mého názoru to má dost slabý chipset... Kdybych chtěl qualcomm koupím si Haier W910 je to sice o tác dražší ale už je to úplně někde jinde... Snapdragon s4 krait 1,5 GHz dual + adreno 225 a voděodolnost + gorilla glass navrch. Koupil bych ho ale musel by se mi líbit. Designově je to hnusny telefon :cry: . Mimochodem TFT displej není špatný jen levnější , kdyby byl , myslím že sony xperie by pohořely , skoro každá z nich má TFT a nikdo si nestěžuje... :yes:
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: w450

Příspěvek od prasil »

Dneska jsem měl v ruce pro srovnání W450 a A862W. Amoi mi přišel v týdnu, W450 půjčený. GPS jednoznačně Amoi, internet na Chrome Amoi, na stock a Dolphin trochu rychlejší W450, video VLC player nastejno. Oba v češtině, prostředí u W450 o něco rychlejší a bez drhnutí, ale to bude věc romky. Amoi půjde i tak do světa, půjdu do octacore ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

LinkinLover > já nepotřebuji telefon na kraviny typu hry, videa... ale na práci... GPS, Office, Mail.... pro tyhle účely je HW od Amoie silný až dost.... nad číslem v benchmarku nemasturbuju, jako mám pocit někteří...

To za prvé, za druhé telefon s Tegrou za dvojku nekoupíš.... Je to spotřebák, za rok půjde do světa a koupím další krám... budu na tom furt lépe, než kupovat přístroj za desítku, který pokud někdy prodám tak za něj nedostanu o moc více, než za toho AMOIe....
AMOIe jsem porovnával se svým minulým G2S, ne s nějakým imaginárním typem.... a G2S po 10 měsících používání jsem prodal o 500 dráž, než jsem koupil nový AMOI.... A za rok takto udělám další change..

Z telefonu si opravdu pomník nestavím....
LinkinLover
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. pro 2013 5:07:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Gio
Rom: CyanogenMOD 7.2

Re: w450

Příspěvek od LinkinLover »

Ok pro tebe to stačí ale já měl 2 roky samsung , který byl opravdu jak to říct Low-end... 256 MB ram + 800 MHz singlecore od qualcomma... A teď hledám telefon co na něm můžu dělat s prominutím p*čoviny. Prostě na giu nejelo skoro nic a vyladil jsem ho až ke konci užívání přetaktoval a aspoň jsem si trochu užil her, ale na armv6 se toho fakt moc nerozjede.Mělo to problém i s messengerem :cry:. A telefon s tegrou nechci... A 10000 do toho vrazit taky nechci respektive ani 10000 nemám :D . Haier w910 co jsem zde uvedl se pohybuje kolem 160 dolarů včetně pošty tak tady nemluv o 10000... Vím že za 2 roky půjde zase do háje. A i když gio byl ,,kvalitní,, samsung odešel USB port ne nic softwarového. A rozmýšlím se mezi Haierem tímto a nějákým octa corem do 5000 (za 5000 jsem jich na pandawillu pár zhlídl těch octa corů).A ZTE Geek vypadá taky slibně má to intel atom a je to fakt dost silný telefon.Ale zřejmě koupím něco levného z důvodu že to půjde do háje opravdu zhruba za 2 roky.

EDIT by don_alex:
Nezneužívej citaci. Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

Výkonem je MTK6589 super, ale těch much má opravdu hodně, a není to jen nefunkční GPS, ale i vypadávání signálu při přechodu z 3G do 2G pokrytí.... připomíná mi to Léta páně 2000 rok, kdy přišel na trh procesor AMD K7 a Intel dostal po dlouhé době pořádnou konkurenci. procesor za pár peněz s mnohem vyšším výkonem za stejný peníz... jenže byly problémy s drivery a nekompatibilitou... K7 Athlon/Duron se stal doméhou hračičků a hráčů a tunerů, Intel zase zůstal v kancelářích....

Tak bych přirovnal dnešní rozdíly mezi MTK a Qualcommem... nejsem hráč, telefon potřebuji pro funkčnost v pracovním nasazení a GPS, proto volím Qualcomm....
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

LinkinLover píše: Mimochodem TFT displej není špatný jen levnější , kdyby byl , myslím že sony xperie by pohořely , skoro každá z nich má TFT a nikdo si nestěžuje... :yes:
Podľa mňa sa moc nedajú porovnávať displeje, ktoré sú použité v xperiach a tento vo W450ke. Tie v xperiach síce používajú technológiu TFT, ale majú aspoň 16M farieb a HD rozlíšenie. Ale to sa už samozrejme bavíme o inej cenovej kategórii :)
LinkinLover
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. pro 2013 5:07:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Gio
Rom: CyanogenMOD 7.2

Re: w450

Příspěvek od LinkinLover »

Vím že se to netýká zde zmiňovaného w450 ale když už se tady zmiňoval qualcomm , nenašel někdo nějáký slušný číňan s qualcommem co má aspoň adreno 220? O haieru w910 vím je výkonný a super ale vzhledově se mi vůbec nelíbí... Díky :-)
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

Tak telefón pred pár dňami dorazil, nebola v ňom však slovenská romka, tak som podľa návodu z needromu nahral novšiu officiálnu rom a po flashnutí mi nejde telefonovať ani smskovať, mobilné dáta sú však funkčné aj operátora mi ukazuje, ale volať ani prijímať hovory nejde.... Poradí mi niekto? Už googlim pol dňa a skúšam všetko možné ale bezúspešne. :(

edit: zatiaľ som prišiel len na to, že to môže byť spôsobené stratou imei, ktoré mi po flashnutí zmizlo.
Naposledy upravil(a) martynko dne ned 19. led 2014 22:30:05, celkem upraveno 1 x.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

ROMek tam máš 5 zkoušel jsi i jiné?
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

Skúšal som všetky... Momentálne skúšam toto

Kód: Vybrat vše

http://www.needrom.com/tutorial-write-imei-number-for-mtk-65xx
Ale ani jeden z tých návodov mi nefunguje, už som na nervy :D
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

Proč chceš změnit IMEI? nechápu
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

Lebo žiadne nemám... Naťukám *#06# a vypíše mi invalid imei... Tak sa domnievam že to môže byť spôsobené tým, niekde na nete to písali.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

No tak možné to je pokud se flashnutím ROMky nějak zprznila identifikace IMEI, tak je registrace do sítě taky nekorektní.... Zde bych možná zkusil dát SIM jiného operátora
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

Ale mne simku berie, aj pin kód vypýta, aj operátora ukáže - t-mobile aj mobilné dáta idú... Ale keď chcem volať tak už ma to zruší...
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: w450

Příspěvek od don_alex »

Předpokládám, že je o ten w450...
Když prohledáš tady na fóru sekci asijských značek (tuším konkrétně lenovo), najdeš tam návod na opravu IMEI.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
sharkey
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. led 2014 9:33:03
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od sharkey »

použi Mobileuncle MTK Tools (aj bez ROOTu) a tento návod http://www.youtube.com/watch?v=8ZEVDwcCVzY
outthink
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. led 2014 13:34:22
Typ mobilu / ROM: w450

Re: w450

Příspěvek od outthink »

Zdravím, mám tento telefón asi 3 týzdne.
Dovolím si teda hodnotenie:
Negatíva:
Veľa ľudí sa mi sťažuje na praskanie a iné zvuky, počas hovoru - ja neregistrujem nič.
Pár krát sa mi stalo,že po dlhom hovore telefón zamrzne - buď vybrať baterku alebo počkať cca 5 min, potom sa tvári akoby nič.
Foťák fotí hrozne.

Pozitíva:
Rýchly
Dobré wifi
Baterka vydrží bežne 2 dni

Teda nakoniec, čakal som od neho trošku viac - sklamala ma hlavne kvalita telefonovania - keďže sa mi ľudia sťažujú na zvuk z mojej strany. Inak by to bol za tie peniaze celkom slušný telefón.
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

sharkey zachránil si ma, ďakujem ti veľmi pekne :yes:
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

Takže fash ROMky Ti opravdu nějak zmastil IMEI které když jsi nadefinoval předpokládám podle sebe, tak je vše OK? V tom případě asi jak jsem říkal... s neidentifikovatelným IMEI se telefon kompletně do sítě nepřihlásí, podle mě to je i obrana vůči čorkám...
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: w450

Příspěvek od don_alex »

Proč by ho definoval podle sebe? Pouze do telefonu znovu zapsal své IMEI, které má pod baterkou. Žádná ochrana proti čórkám, pouze nepovedený flash.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
outthink
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. led 2014 13:34:22
Typ mobilu / ROM: w450

Re: w450

Příspěvek od outthink »

Zdravim - myslíte si, že by ten root pomohol na moje problémy - divné zvuky počas hovoru a občasné zamrznutie?
Dik
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

martynko > jak Ti jede GPS? Dle diskutérů spíše nejede, než jo....
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: w450

Příspěvek od don_alex »

outthink: samotný root určitě ne. Spíš nějaká custom rom. Otázka je, jestli nějaká existuje..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

outthink - skús nahrať novšiu ofiko romku, nájdeš ju na needrome. Nijakú custom rom som zatiaľ nenašiel. Snáď to vyrieši tvoje problémy.

hotovyrado - GPS zatiaľ neodskúšaná, neriešil som to nejako ale keď sa k tomu dostanem, určite napíšem :) ale nedávam tomu moc veľké nádeje, podľa tých diskusií nejde skoro nikomu. A to imeiko som len nadefinoval naspäť, presne ako povedal don_alex.
sharkey
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. led 2014 9:33:03
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od sharkey »

ofic. ROMka z 12.12. by mala riešiť zamŕzanie.
Ohľadne GPS - ja som mal ROOT a cez FasterGPS som nastavil lokalitu. V "GPS test" som mal fix na balkóne do 10s. Navigáciu som reálne nestihol vyskúšať.
Mike15
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10. čer 2011 14:01:44
Typ mobilu / ROM: samsung i5500

Re: w450

Příspěvek od Mike15 »

Navigace ukazuje s odchylkou 6m. GPS zprovozněna fixace asi za 30sekund při nastavení výchozího bodu.

Mám ale trošku jiný problém. Někdy se mi stává že se mi automaticky zapne wifi a datové přenosy - neví někdo jak to vyřešit aby se to nespouštělo?
Druhá věc - instaluje mě to čas od času samo nějaký čínský apky který nechci nejde to zablokovat?
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

činské apky které nejdou odinstalovat přes aplikace odstraníš tak, že v ROOT exploreru najdeš do system/app a natvrdo je smažeš
martynko
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. kvě 2013 5:32:53
Typ mobilu / ROM: W450

Re: w450

Příspěvek od martynko »

Mne sa to GPSko nepodarilo ešte rozbehnúť, Mike15 mohol by si hodiť nejaký návod, keď tebe to už funguje? Ďakujem :)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: w450

Příspěvek od hotovyrado »

Tomu, že jde na W450 nevěřím. Dle diskuse pod ROMkami na Needromu GPS nejede nikomu a nijak. V opačném případě budu rád za fotografii telefonu při zaplém GPS testu
Zamčeno

Zpět na „Aréna telefonů“