Aréna telefonůMobil okolo 200€ (5500Kč)

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
asdasd4
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:53:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M white

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od asdasd4 »

Tak dobře, nevěděl jsem jak si to zdůvodnit, tak jsem myslel, že to bude displejem. Prostě se jí seká, třeba je to chyba kusu, fakt netuším, ale seká se.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Staci antiviry,fejsbuky nebo jina tuna balastu a bude se ti sekat kazdej telefon.
V pripade slecny bych tomu i veril...
maser13
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: sob 02. lis 2013 11:09:04
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Tablet: Lenovo TAB 2 A10-70

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od maser13 »

Xperia L je určitě lepší. Xperia M má pouze jednu výhodu, a to že je i v dual sim variantě.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

A este by ma zaujimalo ako sa s nim telefonuje, ci je vsetko krasne pocut aj ked ja pocuvam aj ked rozpravam aby ma ten druhy pocul. Piste len ty co s tym maju osobnu skusenost, dakujem.
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
asdasd4
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. pro 2013 21:53:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M white

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od asdasd4 »

Je to mobil, tudíž to považuji za samozřejmost, takže si toho ani moc nevšímám. Ale kdyby to volání bylo nějak špatný, všimnul bych si toho..
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

Dobre, takze da sa povedat ze som uz rozhodnuty nakoniec pre tu Xperiu L takze vsetkym co sem nieco napisali dakujem. V datarte ju maju teraz za 190e takze si ju kupim asi z tade. Len davaju tam aj taku moznost ze poistenie na 3 roky za 20e, oplati sa dokupit si aj toto? Pisu tam ze to predlzuje zaruku o 1 rok, len neviem ci to je za rovnakych podmienok ako je aj 2 rocna zaruka (teda napr po 4 opravach ci mi vratia peniaze aj po troch rokoch) a takisto tam je poistenie napr proti kradezi, vandalizmu, padnutiu na zem,... tak neviem ze ake su tu podmienky, ci to znamena to ze napr mi padne mobil na zem a praskne displej tak ci mi ho zadarmo opravia alebo vratia peniaze lebo pisu k tomu ze Spoluúčasť na škode je bezkonkurenčných 10%. V prípade odcudzenia výrobku,nerentabilné opravy či totálnej škode na výrobku je vyplatená aktuálna cenarovnakého alebo podobného výrobku na trhu.
Takze poradte niekto ak s tym mate osobne skusenosti. Dakujem

http://www.datart.sk/sluzby/pojisteni_m ... robku.html
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Zizass
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. lis 2012 16:31:35
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia P + Xiaomi Mi2S

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Zizass »

Tak prodlouženou záruku si nedokupuj, protože za dva roky budeš stejně chtít jiné mobil. Jinak Xperia L je dobrej výběr, taky jsem ho chtěl koupit synovi, ale nakonec jsem mu přenechal moji xperii P :-)

@telefon    
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

Ale neni to len predlzena zaruka ale je to aj poistenie, ako pisu ze napr proti kradezi, alebo padu na zem,.. len neviem ze ake su tam podmienky a ako to funguje ked napr mi padne mobil a praskne mi displej.
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od ludekbrno »

Zbytečně drahé, prostě s telefonem zacházej tak, abys pojištení nepotřeboval. Není to zase tak složité ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Ja si nechal pojistit Lg tablet kterej stal 8k.Stalo to litr na dva roky.Je to pojisteni na rozbiti,utopeni atd..
Nechal sem se ukecat,no.Stejne si davam na tablety pozor.ale treba budu chtit udelat pojistnej podvod,ze :-D Nebo az ho budu za rok prodavat tak si nahodim na cene :-)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od ludekbrno »

Taky sem se nechal ukecat u netbooku za 8k :-) Mám ho na práci pokud ho roztřískám, potřebuju rychle náhradu. Ale to nemění nic na tom, že žádný podobný přístroj se mi nikdy rozbít nepodařilo.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

A este niekde som cital ze koli rozliseniu displeja Xperie L, na nu nejdu instalovat niektore aplikacie ale neviem ake konkretne, je to pravda??
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od LivArt »

Ne.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

Cize vsetko pojde v poriadku? Aby tie aplikacie aj dobre zobrazovalo kedze ta Xperia ma trochu ine rozlisenie ako ostatne telefony kde to vecsinou byva 480 x 800 a Xperia ma 480 x 854 plus nieco z toho zaberaju este aj tie softwarove tlacitka tak neviem ze ako to je v praxi lebo bol by som nerad aby mi nejako blbo zobrazovalo niektore aplikacie. A napr aj navigacia ci pojde dobre doteraz som pouzival iGO.
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Hochu resis uz hlouposti.Vykasli se na to.XL ti bude fungovat jako kazdej jinej telefon.Tim si bud jistej.GPS slape na jednicku.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

Ved ale pochopte, pytam sa dopredu aby som vedel co ma caka a nie potom ked si ho kupim a bude uz neskoro a dozviem sa potom ze vela aplikacii nie je prisposobenych na to rozlisenie
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Zajimalo by me kde si to cetl.
Proste je to blbost a nemusis se bat
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od ludekbrno »

David_TO:
Nedokážu pochopit, jak se někdo může kvůli blbému mobilu tak dlouho rozhodovat a popsat tolik stran textu. To je fakt neskutečné, kolik času už jsi tím zabil :-) Kdybys místo toho dělal něco užitečného, tak už sis mohl vydělat na high-endový telefon a nemusels tady řešit 54 pixelů... Jak se budeš jednou rozhodovat, s kým se oženíš, když ti výběr obyčejné spotřební hračky na pár let dá tolik práce :lol:

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

Pozri, ja som dost narocny lebo potrebujem aby mobil splnal vela veci a kupujem si ho minimalne na 2 roky, tak ked mam dat za nieco 200e tak chcem aby to splnalo vsetky tie moje poziadavky a aby ten telefon aj vydrzal dva roky tak preto mi to rozhodovanie trva tak dlho, lebo ked kupim a potom zistim ze ten mobil nesplna moje poziadavky tak potom s tym uz nic nespravim, preto radsej dva krat meraj a raz strihaj.
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od ludekbrno »

To chápu, ale všechny ty věco mohls mít zjištěné asi tak za 2 hodiny hledání na internetu, ne za měsíc. Tomu se neříká náročnost, ale chorobná nerozhodnost ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

To ale nejde rict takhle"chci aby to splnovalo vsecky me pozadavky za 200 eur " :-) Pokud ses narocnej tak se to za 200 ecek k tvojim pozadavkum muze pouze priblizit.A jeden telefon je k tvojim pozadavkum bliz a jinej dal ;-)
XL je povedenej mobil s dobrym Hw,vyladenym Sw,slusnou vydrzi.IMHO za ty penize v ofiko distribuci nekoupis lepsi.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od LivArt »

Kupuješ více-méně levnej telefon a chceš parametryhigh endu? Buď připlať nebo se na to vykašli.
SimonR
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: sob 16. lis 2013 15:20:47
Typ mobilu / ROM: LG
Tablet: Nvidia Shield tablet 16GB

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od SimonR »

David_TO píše:Pozri, ja som dost narocny lebo potrebujem aby mobil splnal vela veci a kupujem si ho minimalne na 2 roky, tak ked mam dat za nieco 200e tak chcem aby to splnalo vsetky tie moje poziadavky a aby ten telefon aj vydrzal dva roky tak preto mi to rozhodovanie trva tak dlho, lebo ked kupim a potom zistim ze ten mobil nesplna moje poziadavky tak potom s tym uz nic nespravim, preto radsej dva krat meraj a raz strihaj.
Chlape tak takto...Mám obmedzení rozpočet a môžem si za to kúpiť max. to max hento. Robím kompromis pretože si obmedzení finančnou čiastkou. Takže určite to nie je Highend ktorý by stál ešte za reč za tie 2 roky ako hovoríš, samozrejme to záleží čo od neho čakáš. Či za 2 roky bude taký ako dneska alebo čo.

Takže buď uprav svoje nároky na požadovanú čiastku alebo si priplať a podľa toho si urob nároky.
Uživatelský avatar
Michal.smejdik
Androiďák!
Příspěvky: 306
Registrován: ned 10. úno 2013 17:04:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3 3GB RAM + A-Data Premier 32GB class 10
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S 16GB, HTC One X
Tablet: Ainol Novo7 AURORA II
Tablet 2 / ROM: Xiaomi Mi Pad ..(sold)
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Olomouc city..

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Michal.smejdik »

asdasd4 píše:Pravda, paměť je slabina, ale zase kamarádka má Lko a už se jí seká a tak, neboť mají stejné procesory a větší displej =větší zátěž=horší plynulost. Takže jen místo a foťák, jinak je perfektní.
Tohle pasuji na trolling roku.. :D


Jinak nechápu proč Sony, myslím že LG pořád vede. Oba mají software tlačítka takže plusy vidím u LG.. Můj názor..
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Lg je myslim u sousedu o 40-50 ecek drazsi.
Uživatelský avatar
Michal.smejdik
Androiďák!
Příspěvky: 306
Registrován: ned 10. úno 2013 17:04:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3 3GB RAM + A-Data Premier 32GB class 10
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S 16GB, HTC One X
Tablet: Ainol Novo7 AURORA II
Tablet 2 / ROM: Xiaomi Mi Pad ..(sold)
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Olomouc city..

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Michal.smejdik »

Mirda :jenže on chce mobil na 2 roky a Sony bude už za rok k ničemu.. Proste nechápu jak si někdo může vybrat xperii když chce telefon měnit nejdřív za 2 roky.. Po tom co čtu co všechno píše, nedokážu pochopit proč ještě uvažuje nad X L, když LG má mnohem lepší budoucí vyhlídky.. Prostě si protiřečí tím co chce a co si nakonec vybere.. Fakt mi u toho rozum zůstává stát, po měsíci si vybere tohle.. :D
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od LivArt »

Proč by mu měla být Xperie za dva roky k ničemu, resp. proč by mu LG za dva roky nemělo být k ničemu?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od Mirda86 »

Oba telefony(XL,L9ii) IMHO vydrzi dva roky drzet krok.Hw maji stejnej...jen Lg ma vic taktovanej procak.Sw maji oba spickove vyladenej.L9ii ma ale o tridu lepsi display,vydrz a rozmery(stejne jako XL ale zaroven ma o kus vetsi display), plus nejake drobnosti.Zase ale stoji o neco vic.Podle me je to lepsi volba ale co se tyce Hw a Sw tak si myslim ze cca dva roky daji oba v pohode...
U samsungu v teto cenove kategorii bych to nerekl :-)
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od David_TO »

No dakujem Vam vsetkym za rady :potreseni: nakoniec som si vybral tu Xperiu L a zatial som s tym telefonom celkom spokojny, az na ten fotoaparat ten je o nicom, ale uvidime tak po tyzdni pouzivania. Len neviem ze preco zrovna az teraz ked uz som si ho kupil mi tu pisete ze vydrzi tak rok a LG dva. Neviem teraz ze presne ktory model myslite, ze ci L9 alebo L9ii ale pokial myslite L9ii tak je to jedno lebo ten je ako ste tu uz pisali o nejakych 40-50e drahsi takze ten by som si teraz aj tak nekupil.
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Mobil okolo 200€ (5500Kč)

Příspěvek od ludekbrno »

Hurá, konečně.... :-) Ty mobily ti vydrží tak dlouho, jak sám budeš chtít. Pokud ti bude výkonově stačit a nerozmlátíš ho, tak není důvod, proč by nemohl vydržet i 5 let. Akorát to už bude trochu vykopávka v porovnání s novými telefony, které v té době budou. Ale v zájmu duševního zdraví členů fóra doufám, ze ti vydrží co nejdéle, protože další takové vybírání bysme asi nerozchodili :lol:

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“