Aréna telefonůSamsung Galaxy S4 vs. S4 Mini

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
nimha
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2, Asus MemoPad 7 HD

Samsung Galaxy S4 vs. S4 Mini

Příspěvek od nimha » úte 14. led 2014 15:15:29

Ahoj,

jsem před volbou nového firem. telefonu. Do užší kola postoupily dva a sice: Samsung Galaxy S4 (I9505) vs. S4 Mini (I9195). Řeším který vzít.
Přečetl jsem řadu recenzí, ale žádné srovnání kromě tabulkových parametrů. Co byste navrhovali?

Předpokládané využití: telefonování, sms, nouzově net, gps (hlavně outdoor, do auta mám), nouzově hry (mám tablet).
Co se bude taky hodit je slušný foťák (nemyslím hodně Mpix ale slušně fotící - v rámci možností, pochopitelně).

Vím, že S4 je vyšší model, ale zase se bojím, že je moc velký, do kapsy i do ruky.
(Oba jsem sice měl v ruce, ale závěr z toho jasný nemám).

Aktuálně mám starou Nokii, takže WOW efekt bude tak jako tak. :-)
(Na druhou stranu Nokie se nijak nesr... což bych rád i u novýho telefonu.)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Samsung Galaxy S4 vs. S4 Mini

Příspěvek od ludekbrno » úte 14. led 2014 15:21:30

Na to k čemu ho chceš používat je to jako jít s kanonem na vrabce :-) Nemluvě o hnusném designu Samsungů. Podívej se na LG L9 II, má displej 4,7" s minimálními okraji, takže relativně malý, moderní chipset se slušným výkonem a nízkou spotřebou, takže dlouho vydrží. A také slušně vyladěný soft.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

IvanGS
Robot
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: LG G2 32 GB CZ
Tablet: Asus Transformer Pad Infinity TF700T
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 32GB 3G

Příspěvek od IvanGS » úte 14. led 2014 15:37:32

Autor se neptá na LG ale dva Samsungy. Mám LG G2, S4 jsem měl v ruce a překvapilo mne, že oproti G2 je relativně malý. Každý máme jiné ruce i kapsy, ale nemyslím, že by s tím byl zásadní problém, obvykle si člověk (včetně mne) neumí představit jak bude tak velký telefon nosit, ale velmi rychle si zvykne. S4 mini jsem nedávno kupoval přítelkyni a mám ho občas v ruce, tam je velikost úplně v pohodě, pár fotek co jsem viděl také (neumím srovnat s S4), rychlost při běžných činnostech OK, výdrž (i když se o ní dost píše) slušná. Displej je u S4 určitě jemnější (porovnával jsem jen v obchodě) ale pro potřeby tazatele by S4 mini myslím stačil. Ale používání telefonu i pro jiné účely (maily, video, internet atd.) je návykové a proto bych se přikláněl k S4.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 14. led 2014 15:54:50

Nimha : A co cekas za radu kdyz to jsou telefony z dvou rozdilnych kategorii ?
Pokud chces kompaktni telefon s prumernym Hw tak ber S4 mini.
Pokud to nejlepsi od Samsungu (co se tyce technologii) tak ber S4.Tohle je subjektivni a nikdo ti nemuze rict co je pro tebe lepsi.

Jina vec by byla kdyby to byly stejne telefony v nejake kategorii(velikost,cena,nejaka funkce atd).
Kdyz to vemu ciste podle tvojich pozadavku (co si sam vypsal) tak ber proste S4 mini.Kdyz uz vybiras zrovna z tehle divne dvojice...

Autor tohoto vlákna
nimha
Nové Androidě

Příspěvek od nimha » úte 14. led 2014 16:16:15

@ Mirda86 - no, asi nejlíp radu od někoho, kdo taky takhle váhal (a nemyslím si, že jsem sám, byť ano - tato volba je pokřivená tím, co nabízí firma).

Tj. jestli si někdo říkal, že S4 je velký (a nebylo / nebo fakt bylo) nebo naopak vzal S4 Mini a zdálo se mu zbytečně malý (a nebo si naopak říkal, že je to vybral dobře), případně u volby S4 Mini pak litoval nějakých tech. omezení co má vůči S4 Mini.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 14. led 2014 16:31:09

Ano S4 je velka.A jinak to nebude.Ale proste si zvyknes a za tyden uz ti to neprijde.Tim si bud jistej.Pak u si budes uzivat vyhod vetsiho displaye a vymakanejsich funkci.
Ano existuji i lide kteri jdou z 5" zpatky nekam ke 4".Ale to je naprosta mensina(aspon podle tohoto fora).

sinngle
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 mini
Tablet: Nexus 7 2013

Příspěvek od sinngle » úte 14. led 2014 17:39:27

Taky jsem se dlouho rozhodoval, vyhrála S4 mini. Pro mě jsou předností malé rozměry. I přesto, že běžně na mobilu používám maily a internet. Na doma mám tablet, ten nikam netahám, tak může být velký.

WendyCRX
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Note 4

Příspěvek od WendyCRX » úte 14. led 2014 21:54:34

Já bych tedy S4 mini nebral... vzal bych klasickou S4 ( když už) jinak bych se tedy S4 vyhnul..měl jsem možnost ho chvíly testovat a vůbec nic mě nenadchlo.Za ty předražený krabičky se dá sehnat úplně něco jiného,lepšího..
Pokud jsi ale již rozhodnutý,tak přeji krásné společné chvíle.

Autor tohoto vlákna
nimha
Nové Androidě

Příspěvek od nimha » stř 15. led 2014 11:54:30

JDU NAKONEC DO full size S4.
Kolegovi dorazil, velkost se dá.

Děkuji za vaše rady a připomínky.

Odpovědět