Aréna telefonůDual Sim Xiaomi/GB Simba/T100S - pomoc s výběrem

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s10e
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Dual Sim Xiaomi/GB Simba/T100S - pomoc s výběrem

Příspěvek od milox » čtv 06. úno 2014 11:56:30

Ahoj,
pročetl jsem celkem dost diskuzí, někde se i optal, dostal názor, nicméně si dovolím založit tuto diskuzi pro pomoc s finálním výběrem.
Děkuji předem za názory, ideálně podpořeny argumenty z vlastní zkušenosti nebo výběru a toho co rozhodlo u vás a zda jste spokojeni nebo volili jinak.

Jsem před koupí nového telefonu. Požadavky:
Nutno dodržet:
1) Dualsim (nemusí být full active, jedna SIM bude na 3G+data, 2 sim je pouze na volání/sms z domova, kde není signál pracovní primární simky, data doma řeší wifi)
2) Bluetooth (oni to mají všichni, ale jde o to, že trávím spoustu času v autě a volám, např. můj současný Galaxy Nexus žádný zázrak není, je nutno BT často restartovat, vypadává)
3) Velikost min. 4,5 - maximálně hranice není, phablet ale už je pro mě asi za hranou
4) České prostředí
5) Záruka, český ověřený obchod (kupuje firma)
6) Odladěnost prostředí - umím si nahrát ROM, ale v poslední době je času poskrovnu (2 malé děti) a tak nad tím nechci trávit čas
Plynulost, spolehlivost. Mám to jako pracovní - 2 pracovní účty (Exchange, Gmail) + soukromý (Gmail)
7) Navigace - sice mám v autě navigaci, ale často ji využívám k nalezení správné ulice, hledání restaurace, obchodu apod. protože je pro mě jednodušší si kliknout v kalendáři na schůzku s adresou než to znova klikat do navigace
Semtam využívám Endomondo, ale Galaxy Nexus je v tomhle opět naprosto tristní a chytá se cca po 15 minutách, takže jsem to vzdal. Pokud by telefon fungoval lépe je to pozitivní změna.
8) Gorilla Glass - uvítal bych, protože nejsem zrovna šetrný a opatrný, resp. po prvním týdnu opatrného zacházení dostává mobil dost zabrat a je tedy pro mě jednoznačně argument pro výběr GG (můj GN už je prasklý)

Foták neřeším na výcvaky stačí cokoli na seriozni foto beru foták, hudbu taky neřeším
cena tak do 7000 bez DPH

Z hledání mi vypadly 3-4 tipy
Xiaomi Red Rice
Gigabyte Simba SX1
Lenovo P780
THL T100s

První 3 jsou víceméně podobné typy. Pro Xiaomi hovoří podpora MIUI, celkem solidní design, Gorilla Glass a samozřejmě cena. Pro Gigabyte Snapdragon, ale vzhledem k tomu, že ten je doporučovaný kvůli problémům s GPS a podle zkušeností s tím RR problém nemá, tak pro mě asi ztrácí smysl utratit 1000 Kč navíc a dostat stejnou funkcionalitu GPS, při menší baterii, absenci GG, o něco vyšší hmotnosti a nevím jak to je s prostředím. Takže spíše RR. Pro Lenovo hovoří baterie, tj. je jednoznačný tahák, ale opět nejsem přesvědčený, že jsem za výdrž ochoten připlatit víc jak 1000 Kč navíc, při ne příliš kulervoucím designu, vyšší hmotnosti (to je ta baterie no) a nižší frekvenci jádra (ale nevím, zda to je znát). Nebo je tam nějaký další rozdíl, který přehlížím.

Pokud ale budu uvažovat o RR nebo P780, tj. obě MIUI, zde přichází hlavní negativum - na MIUI stránkách sami admini/vývojáři tvrdí, že 1 GB RAM u RR je pro MIUI dost na hraně. Vzhledem k tomu, že bych byl rád, kdyby mi stroj nějakou chvíli vydržel, nerad bych za chvilku zjistil, že 1 GB RAM byl přehmat.

Proto jsem narazil na T100s, který by tohle za pro mě ještě akceptovatelnou cenu řešil, nicméně opět nevím:
- jestli si nebudu trhat vlasy s odladěností prostředí (dočetl jsem se o problému s notifikační LED, která by mě dost chyběla - mám telefon v práci na stole, když bliká bíle vím, že se nemusím vzrušovat, že pouze stahuje nové emaily, které řeším v notebooku, ale jak svítí modře, fialově, červeně... jsou to jiné zdroje a sáhnu po něm)

Chtěl bych to vyřešit během následujících cca 14 dnů. Nebo mám počkat na nějaký nový model, není např. Red Rice 2 za rohem?

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale snažil jsem se shrnout co vím, abyste měli lepší představu co nevím a na co třeba upozornit:-)

Díky moc za váše tipy a čas.
Naposledy upravil(a) milox dne čtv 06. úno 2014 12:26:07, celkem upraveno 1 x.

Motorola d160->Eric T10s->Nokia 3310->Sony J6->Nokia:6310i->N73->E52-> HTC Desire->SGN-> Mi2s->Mi3->Honor 8->Samsung Galaxy s10e

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Dual Sim Xiami/GB Simba/T100S - pomoc s výběrem

Příspěvek od LivArt » čtv 06. úno 2014 12:02:44

Vzhledem k požadavku na dobrou GPS bych se všem MTK (snad kromě aktuálního octacore) vyhnul obloukem. Tedy zbude ti akorát SX1.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě

Příspěvek od milox » čtv 06. úno 2014 12:18:58

Tak na fóru o Xiaomi Red Rice právě dost píšou o rychlém fixu a držení trasy. Ale jako samo od sebe to že mají MTK čipy problém s GPS nevzniklo. Je otázkou, zda je to odladěnější až od octacore nebo už od MTK6589T.

To THL T100s jsem dokonce viděl na videu a fix velmi slušný, ale to je jak ty píšeš už Octacore. Pocitově mě to k němu poslední dobu táhne, přeci jenom by to mohlo dýl vydržet, jenom se bojím abych se v tom nemusel drbat víc než je zdrávo.
Motorola d160->Eric T10s->Nokia 3310->Sony J6->Nokia:6310i->N73->E52-> HTC Desire->SGN-> Mi2s->Mi3->Honor 8->Samsung Galaxy s10e

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 06. úno 2014 12:21:50

THL T100 má problém s tzv. "ghost touches" (falešené dotyky na displeji), tedy ani ten bych zatím nekupoval.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě

Re: Dual Sim Xiaomi/GB Simba/T100S - pomoc s výběrem

Příspěvek od milox » čtv 06. úno 2014 12:49:11

Zdroj?

Simba SX1 mě odrazuje neodladěností(viz forum zde, objevuje se angličtina), jedna stránka příspěvků také napovídá a minimální komunitě a tedy i podpoře pro další aktualizace.

Vypadá to, že ideální volba neexistuje, to ostatně nikdy, a pokud někdo nevyvrátí ty ghost touches (google mlčí), tak možná počkat na nějaký další octacore na úrovni THL T100s:(

negrbob
Moderátor - Otesánek
Reputace: 157

Příspěvek od negrbob » čtv 06. úno 2014 13:05:13

Nebranim Simbu ale vsechny fw na strankach vyrobce jsou na zaklade mych podkladu co opravit vylepsit a resil jsem to primo s GBatd. Posledni verze uz mi prisla idealni a na zadny problem jsem nenarazil. Co se tyce update na dalsi verzi Androidu je otazkou ale spis bych stim nepocital kvuli ovladacum pro dual sim. Podobny problem ma Toshiba u Excite tabletu. O podpore komunity nema taky smysl spekulovat bude nulova, on ten telefon v podstate vznikl jen jako technologicka vychytavka v omezene serii.

@phone
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě

Příspěvek od milox » čtv 06. úno 2014 13:30:59

Klidně braň, od toho jsem to sem dal a napsal tolik, aby mi to případně někdo vyvrátil/potvrdil a já se mohl lépe rozhodnout.

Pokud tvrdíš, že naopak je ten systém/ROM odladěný, tak podpora tolik nechybí a dá se s tím do další obměny telefonu žít. Prostě tím, že je to 4.2 jsem se bál, aby to netrpělo stejnými problémy jako android 4.2, což pokud si dobře pamatuji bylo nepoužitelné BT, samovolný restarty...a já se nedomohl oprav.
Škoda teda ještě absence Gorilla Glass.

negrbob
Moderátor - Otesánek
Reputace: 157

Příspěvek od negrbob » čtv 06. úno 2014 13:49:07

Popravde ja kdyz ji dostal poprve do ruky tak nepodporovala vetsinu aplikaci na GP a byla mizerne lokalizovana s vydrzi pri aktivnich obou radiich tak 6hodin. Po nekolika mailech na co se ma GB zamerit byla opravena lokalizace na uchazejici uroven ale problem s app a vydrzi pretrvaval do dvou tri dnu jsem mel odkaz na fw mailu. Vse kompletne k dokonalosti dotahnul az fw z vanoc. Kdy jsem si rikal ze ted uz muzu klidne spat :) Kazdopadne za puvodni cenu 7200,- bych si ho asi nekoupil. Vim ze byla v akci v Makru za 6500,- a mela by se jeste ted behem mesice prodavat pod 6000,- kdy uz by za tu cenu stala :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » čtv 06. úno 2014 13:52:55

Jelikož použvám mobil občas jako navigaci do auta, tak stejně potřebuju mít zaplý data na google navigaci. Takže u MTK použvám AGPS a EPO a fix je během chvilky a (pseudo)přesnost kolem 5m.
Takže za mě, kvůli vyladěné ROM, jednoznačně XIAOMI.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“