Aréna telefonůKolem 4000 Kč - klidně číňan, výdrž aspoň den v zátahu

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hihotek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: MM

Kolem 4000 Kč - klidně číňan, výdrž aspoň den v zátahu

Příspěvek od hihotek » úte 06. kvě 2014 8:48:27

Zdravím rád bych pořídil nový telefon kolem 4000 Kč (ideálně do 4000 Kč), co jsem se zběžně díval nejspíš mezi číňany, mezi kterýma se dají za tuhle cenu už najít celkem dobré kousky, ale 4 roky jsem měl Motorolu Droid, bohužel se odebrala na zasloužilý odpočinek a tak se teď moc neorientuji v těch procesorech a všem, proto prosím o radu a případné tipy.

Požadavky:
Použitelný výkon bez sekání (občas i nějaká ta hra), minimálně 1GB RAM, minimálně 8GB ROM (se slotem na karty a případnou možností instalace aplikací na ni by možná stačily i 4GB), použitelný foťák (nemusí být nic extra, mám kompakt, ale na momentky a případně focení stránek s texty), ideálně česká rom a minimálně celodenní výdrž (cca 7-23) i při náročnějším použití. Ideálně co nejrychlejší dostupnost.

Co mě zaujalo:
v první řadě uvažuji o použitých Motorole Droid 4 (kláveska :)) nebo Motorole Droid Razr Maxx (výdrž), které se objevují na aukru s 6 měsíční zárukou
v druhé řadě jsem zatím jenom zběžně proletěl zbytek světa a zaujaly mě:
- v českých obchodech Lenovo A880 u czc.cz za 4290 Kč... http://www.czc.cz/lenovo-a880-cerna/150 ... a880_cerna ale nevím jestli 6 palec není už moc velké pádlo a 2500 baterka moc malá na to aby vydržela den v zápřahu vzhledem k tomu displeji.

- na aukru případně ze zahraničí po zběžném průletu z těch známějších značek Lenova P770, P780, S660 a A850+, HUAWEI Honor 3C či Xiaomi Redmi Note (ale to už je asi trochu přes limit), další značky mi nic neříkají, tak moc nedokážu posoudit a čekám na tipy.

a v poslední řadě je teď na aukru Xiaomi Mi2S 16 GB za 3500 Kč, ale popis aukce ve mě moc důvěryhodnosti nevzbuzuje a bojím se výdrže.

Tak co myslíte? Uvítám i další tipy, ideálně založeny na osobní zkušenosti, který procesor případně vyžadovat atd.

PS - Nebráním se případnému nákupu přímo z číny, paypal mám, ale dost na to spěchám, takže ideálně spíš něco hned dostupného v česku.

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Re: Kolem 4000 Kč - klidně číňan, výdrž aspoň den v zátahu

Příspěvek od frydas » úte 06. kvě 2014 11:52:12

redmi note určitě neseeneš hend tak :) mi2s za 3500, to bude nějakej podvod si myslím, novej se dá kupovat od 5100 z ali bez dph
klasický redmi za 3200 + dhp slušnej kup
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Autor tohoto vlákna
hihotek
Nové Androidě

Příspěvek od hihotek » úte 06. kvě 2014 19:00:24

Místo rad mi akorát skupujete telefony :D Xiaomi už jedno ze dvou prodané a Lenova u czc.cz všechny tři co byli skladem :lol:

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedes » úte 06. kvě 2014 19:12:18

Z vámi uvažovaných telefonů - Honor 3 určitě povedený, stejně tak Ascend G6, který by měl jít nyní do prodeje. Cena v ČR je necelých 6tisíc. Na druhou stranu lze zaručit solidní výkon i výdrž baterie. Splňují vše co uvádíte.

Autor tohoto vlákna
hihotek
Nové Androidě

Příspěvek od hihotek » čtv 08. kvě 2014 15:16:28

Jak jsou na tom ty novější mediateky (MTK6582, případně MTK6592), pořád problémy s GPS a přechodem mezi 2G a 3G?

Aktuální výběr:
Lenovo S650
Lenovo A850
Lenovo A850+
Lenovo A880
Motorola Moto G 8GB
LG L9 II (trochu přes limit, ale jako jediný oficiálně).
frydas píše:redmi note určitě neseeneš hend tak :) mi2s za 3500, to bude nějakej podvod si myslím, novej se dá kupovat od 5100 z ali bez dph
klasický redmi za 3200 + dhp slušnej kup
1S s Qualcommem vypadá hodně fajn, ale prý by tu nefungovala nebo co... takže s MT spíš jedno z těch Lenov asi když tak ;)

// ten Xiaomi Redmi Note neví někdo kdy jak za kolik? ten bych asi nejradši :lol:

cosan
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S

Příspěvek od cosan » čtv 08. kvě 2014 17:27:22

Za 4000 seženeš z Ali Huawei Honor 3C 2GB verzi, je to výborný telefon se super displejem a hlavně jde do něj nahrát MIUI v CZ a 2GB RAM jsou k nezaplacení.
Pokud bys chtěl ušetřit tak ber určitě Lenovo s650 (za nějaký 3000), už na něj vyšla počeštěná ROM s Kitkatem ;) , designově a funkčně velmi povedený kousek.
GPS s novým mediatekem funguje bez problémů. Jen nemá komplet češtinu (asi 75%)
Hongmi bych bral jedině tu novější verzi 1s se Snapdragonem, bude mít lepší podporu od výrobce. ROM na Hongmi s MTK je totiž dost zabugovaná a Xiaomi na podporu dost kašlou.
Nekena N6 bych se taky nebál, dá se sehnat kolem 4000 (2GB RAM a 32 GB ROM), kamoš má iocean X7 což je v podstatě ten samý přístroj a je s ním spokojený.
Pokud by Ti šlo o výdrž baterie tak zde stále kraluje skvělé Lenovo P780. :yes:
3G verze RedmiNote zatím ještě nevyšla.

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Příspěvek od frydas » čtv 08. kvě 2014 18:05:48

ono redmi note 3g verze není a psali, že ani nebude, hongmi 1s u je 3G verze,na miui foru psali, že už jde někde i objednávat
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Autor tohoto vlákna
hihotek
Nové Androidě

Příspěvek od hihotek » pát 09. kvě 2014 0:26:02

cosan píše:Za 4000 seženeš z Ali Huawei Honor 3C 2GB verzi, je to výborný telefon se super displejem a hlavně jde do něj nahrát MIUI v CZ a 2GB RAM jsou k nezaplacení.
Pokud bys chtěl ušetřit tak ber určitě Lenovo s650 (za nějaký 3000), už na něj vyšla počeštěná ROM s Kitkatem ;) , designově a funkčně velmi povedený kousek.
GPS s novým mediatekem funguje bez problémů. Jen nemá komplet češtinu (asi 75%)
Hongmi bych bral jedině tu novější verzi 1s se Snapdragonem, bude mít lepší podporu od výrobce. ROM na Hongmi s MTK je totiž dost zabugovaná a Xiaomi na podporu dost kašlou.
Nekena N6 bych se taky nebál, dá se sehnat kolem 4000 (2GB RAM a 32 GB ROM), kamoš má iocean X7 což je v podstatě ten samý přístroj a je s ním spokojený.
Pokud by Ti šlo o výdrž baterie tak zde stále kraluje skvělé Lenovo P780. :yes:
3G verze RedmiNote zatím ještě nevyšla.
Díky za pořádnou odpověď, ten Honor nevypadá špatně, ale narazil sem teď na Jiayu G4S, za stejnou cenu taky 2GB RAM, ale navíc 16GB ROM, osmijádro (nevím jestli je to výhoda) větší ROM, Gorilla Glass, OTG, a větší baterka. To Lenovo S650 na svoji cenu super no. Hongmi mě nějak extra nevzalo a uvažoval jsem když tak o té 1s právě. U Nekena se bojím toho FullHD a jen 2000 baterky. Lenovo P780 taky nevypadá špatně, hlavně díky té baterce, ostatně měl jsem ho v hned v tom prvním nástřelu, co jsem tu psal :) No a Redmi Note 3G čekám, že už půjde přes 200 dolarů, což je cca můj strop.

Aktuálně favorit asi Jiayu G4S díky 2GB ram, 16GB ROM, Gorille a OTG a papírově vcelku silné baterce, škoda, že jsem nestihl tohle: http://aukro.cz/jiayu-g4s-2gb-ram-osmij ... 47179.html teď už to má za 5300, takže asi přímo z číny. Trochu se ale bojím případné reklamace, nevím jestli se radši nespokojit s Lenovem a880 u czc.cz :lol:

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“