Aréna telefonůLevný dívčí bílý telefon na focení

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Stetha
Nové Androidě
Reputace: 0

Levný dívčí bílý telefon na focení

Příspěvek od Stetha » pon 25. srp 2014 22:24:27

Ahoj,
omlouvám se opravdu blbej název tématu, ale bohužel přesně popisuje to, co sháním. Má sestra, duchem stále puberťačka, ale věkem by mohla mnohým zdejším návštěvníků dělat matku, shání nový telefon.
Dosud měla staré, většinou tlačítkové telefony (poslední byl ale nějakej šílenej hybrid s tlačítkama a zároveň s malým, špatně fungujícím dotykovým displejem) a dodnes považuje za znak kvality telefonů telefony značky Nokia, přesto bych jí ale rád pořídil něco moderního, dotykového. Moderní hlavně z důvodu, že moderní telefony dobře vypadají, ale hlavně narozdíl od dumbphonů dobře fotí (pokud se tedy nepletu, kdyžtak mě prosím opravte!).
Požadavky jsou tedy následující:
  • -Bílá barva (tohle není ultimátům, spíš základ jakým směrem se má design telefonu ubírat, prostě hezkej, dámskej mobil)
    - Kvalitní foťák, vzhledem ke své ceně (narodil se jí prcek a jedinej, kdo ho občas zvěčňuje, jsem jen já s druhou ségrou, tak ať
    si ho může fotit sama)
    - Cena - ségra říkala, že tak do 400,-, já bych to ale rád zvednul tak na 4000,- za třeba i použitej kousek

Jestli někoho napadá další požadavek, co by se sem hodil (třeba od někoho, kdo byl ve stejné situaci), ať mi to sem prosím napíše. Ségra samozřejmě chtěla jen levnej bílej telefon, sama neví. I když to je telefon pro člověka, kterej jeho funkce absolutně nevyužije, hádám že ho bude používat hlavně na volání, smskování, focení a ukazování fotek kamarádkám, občas doma na wifi na facebook, stejně bych byl rád, aby patřil mezi lepší telefony. Sám se držím pravidla , že nikdo není tak bohatej, aby si mohl kupovat levný (pro mě spíše nekvalitní) věci, proto nemám problém s nějakým bazarem, kde vyjde nejlepší poměr cena/výkon.
Co jsem zatím tak koukal, zaujali mě telefony: HUAWEI Ascend G6, LG Optimus L9 II, popř. Nokia Lumia 920. Většina z nich maj dobrej poměr cena/výkon, hezky fotí a hlavně se daj sehnat za dobrý peníze. U té Lumie mám trochu strach co se týče systému. Na týden jsem měl doma Lumii 1020 a přesto, že jsem vystřídal celkem dost telefonů a jsem v nich docela zběhlý, nepodařilo se mi pořádně dostat do ruky ovládání celého systému. Co by s tím pak teprve dělala moje sestra. Ale možná to jen bylo tím, že jsem zvyklej na android.
Poprosím tedy všechny, nejlépe ty s vlastní zkušenosti s kupováním telefonu technicky negramotnému členu rodiny, aby mi dali nějaké rady a tipy, děkuji :)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Levný dívčí bílý telefon na focení

Příspěvek od Mirda86 » pon 25. srp 2014 22:30:08

Stli sezenes bilou G6 tak je to urcite vyborna volba.
S L9ii taky vylozene chybu neudelas.Za dobrych svetelnych podminek foti slusne.
920 je co se tyce fotek uplne nekde jinde.Je srovnatelna s mnohem drazsima androidama a ma napr. optickou stabilizaci obrazu.To uz je fotomobil.Ale zas WP a konkretne tento je takova mensi tezka cihla.

Co se tyce jinych OS tak za 5k koupis v bile barve Blackberry z10.Coz je vyborne vybavenej telefon s perfektnim fotakem.

Odesláno z BéBé

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 26. srp 2014 5:47:23

Za 400 korun jí kup Nokii 3330 a novou baterku.
Do 4000 korun u nás určitě G6 nekoupíš, stejně jako Lumii 920 (pokud se má jednat o nové telefony) a i Z10 bude nad limitem. L9 II by mohla být do 4k a nejedná se o úplně špatnou volbu.
Pokud se chceš opravdu vejít do 4k korun, tak by ses měl porozhlížet spíš po čínských telefonech- třeba Doogee DG350 (u nás se to prodává jako nějakej Aligator) nebo Jiayu G2F. Z Číny bys sem do 4000 korun mohl dostat třeba tu G6, byť ne tu samou verzi, co se prodává tady; nebo třeba Xiaomi Redmi 1s.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » úte 26. srp 2014 6:44:10

Stetha,
za sebe můžu doporučit Xperii M. Píšu, protože mám podobnou zkušenost se svojí ségrou, která je na tom podobně jako ta Tvá. Taky byla zvyklá na tlačítkové telefony a nechtěla o dotykovém, ani slyšet. Ale kdykoliv, když jsem k ní přijel, tak sáhla po mém telefonu a zkoušela si ho. Tak k Vánocům dostala onu Xperii M se kterou se naučila poměrně rychle, dneska je spokojená a o jiném telefonu nechce ani slyšet. Mimochodem ségře je 35 let. Můžeš se podívat i na recenzi. http://m.mobilenet.cz/clanky/recenze-so ... zeny-12956

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 26. srp 2014 7:14:10

Jednu XM sem kupoval ted v akci v tmobile.Za ty penize vybornej telefon.Hlavne rychlej a bezproblemovej.Ale zamerne sem ho nenapsal pac ty fotky sou na hranici pouzitelnosti.Stara G300 delala mnohem lepsi.

Odesláno z BéBé

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » úte 26. srp 2014 8:06:33

L9II je telefon dobrej, ale rozhodne ne na foceni ;)

STELKER
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64gb
Mobil 2 / ROM: Blackberry Z10 LTE

Příspěvek od STELKER » úte 26. srp 2014 11:47:39

Taky přece nikdo nemůže čekat od telefonu za 4 tisíce nějaké zázraky co se týče fotoaparátu. Z těch co jsi napsal tak ta Lumie 920 dělá nejlepší fotky, ale za 4 tísíce to asi nebude. Já osobně bych vzal L9 II.

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » úte 26. srp 2014 12:32:22

vsak ja jen dodavam ze na foceni opravdu ne....zeny INEW za 4K pali podstatne lepe.

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 26. srp 2014 12:47:24

Redmi 1S nefotí úplně špatně.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“