Aréna telefonůSmartphone do 4000 Kč, co stojí za to

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ankape
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson

Smartphone do 4000 Kč, co stojí za to

Příspěvek od ankape » stř 03. zář 2014 17:28:40

Můj stařičký "nesmart"mobil mi už pomalu, ale jistě dosluhuje, a proto hledám nějaký dobrý smartphone. Maximálně do 4000 Kč. Chci, aby mi alespoň nějakou dobu vydržel, vážně si nechci za rok kupovat nový a ani se otravovat se sekáním - tudíž slušná paměť a + výdrž baterky by se hodila. Shrnuto: chci výkonný mobil do 4000 - čím lepší a levnější, tím lépe - když už nový telefon, tak ať stojí za to :) . Už nějakou dobu se po mobilech koukám, ale jako laik se v tom vůbec nevyznám a z recenzí nijak moudrá rozhodně nejsem.

Maximální rozpočet: 4 000 Kč (za takovou cenu si o super mobilu asi můžu nechat jen zdát, ale prostě víc dát nemůžu)

Místo nákupu: ČR nejlépe

Předpokládané využití zařízení: internet, videa, aplikace, gps, mp3 (takže zvuk by měl být min. průměrný, poslouchatelný), hry, běžné telefonování, sms, rádio sem tam

Požadavek na značku: pokud bude telefon dobrý, nebude mi tak moc na značce záležet (na Samsung jsem z okolí moc dobré ohlasy neslyšela, ale kdo ví?)

Mnou navrhované modely: mám nějaké favority, ale víceméně jsem vybírala jen podle parametrů a recenzí, otázka je, jak moc úspěšná jsem při výběru byla :?: :|
Samsung Galaxy s3 mini VE (prý je lepší než jen s3 mini ?? co je na tom pravdy?)
Lenovo A820 - tady je ale problém, že v ČR tento typ ještě oficiálně není a kdy bude asi nikdo neví

Vlastnosti displeje: velikost do 5 " (nejlépe 4-5), přiměřené rozlišení

Výkon, interní paměť: upřímně se v tom nevyznám, ale chci, aby se nesekal a fungoval hezky plynule i po delší době (pár let - není-li to naivní představa) ;)

Slot pro paměťovou kartu: raději ano - měly by tam jít ukládat i aplikace

Komunikace: co se týče LTE, NFC, Infraport atp. tak myslím, že to snad ani nevyužiji, vlastně ani moc nevím, k čemu by mi to jako běžnému uživateli bylo

Fotoaparát: slušné fotky by snad měl zvládat, ale i s průměrem si vystačím, dioda ani přední kamera není rozhodující

Odolnost telefonu: nárazuvzdornost by se v mém případě hodila :D , ale nedělám si iluze - alespoň ne v této cenové kategorii

Ostatní požadavky: viz úvod

Předem velké díky všem, kteří mi poradí!! ;)

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Smartphone do 4000 Kč, co stojí za to

Příspěvek od LivArt » stř 03. zář 2014 17:35:57

Asus Zenfone 4 v czc nebo alze.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » stř 03. zář 2014 18:02:14

Můžeš se podívat na Xperii L, kterou má momentálně Datart v akci za 3.999 kč, nebo levnější Xperii M.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » stř 03. zář 2014 19:01:27

Za 4 tisíce je taky v CZC LG Optimus L9 II.
EDIT: Tak je to EU distribuce...

Autor tohoto vlákna
ankape
Nové Androidě

Příspěvek od ankape » sob 06. zář 2014 14:43:34

No já nevím, ten Asus vypadá, že je teprve krátce v prodeji, tudíž si nedokážu představit, jak se bude chovat za pár měsíců.

LG L 9II - četla jsem, že je tam problém se zprávami, a to u více uživatelů. Jinak ale vypadá dost slušně, trošku mi vadí ty rohy, ale pořád ne tolik jako u Xperií.

Pokud bych měla uvažovat o Xperii M (příp. dual), rozhodně bych vzala v potaz i LG L70 - je to podle mě fajn mobil, jediným mínusem na mé poměry (ale ne vzhledem k Mku) je asi interní pamět - pouhé 4 GB.

U Xperií se mi ale vůbec nelíbí vzhled, a to i z praktické stránky. Ostré rohy budou dělat problémy v případě nošení v kapse, navíc kdyby mi mobil náhodou spadl, rohy to asi odskáčou nejvíc.

Nakonec tedy uvažuju o těchto čtyřech:
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-d ... mus-l9-ii/
http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-l/
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-l70/
http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... e/#section.

Zatím je pro mě bezkonkurenčně jedničkou LG optimus L9 II, nicméně ho nemůžu najít pod 4 tis. v nějakém ověřeném obchodě :cry: . Druhý nej se mi zdá Samsung (až na tu baterku), pak srovnatelně LG L70 a Xperia L.

Co si o tom myslíte? Dokážete mi poradit, říct v čem je který telefon lepší a hlavně proč? Díky! :palec:

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 06. zář 2014 14:46:43

L9 II pod 4k na czc.cz.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
ankape
Nové Androidě

Příspěvek od ankape » sob 06. zář 2014 15:07:08

Není to CZ distribuce. Jak by to pak bylo s případnou reklamací? Nejspíš se tohohle LG budu muset vzdát ve prospěch horších :cry: Ale teď nevím, který ze zbývajících tří (případně nějaký tip na jiné?) vybrat ...

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“