Aréna telefonůVýběr Xperie do 5.000 Kč

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
shivan
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG KF600

Výběr Xperie do 5.000 Kč

Příspěvek od shivan » ned 07. zář 2014 8:38:54

Zdravím, vybírám pro přítelkyni nějakou Xperii do 5.000,- Kč. Se smartfouny zatím nemáme žádnou zkušenost, takže si rádi necháme poradit. Hlavními požadavky je: pokud možno co největší výdrž baterie (v dané třídě), výborná viditelnost displeje proti slunci a systém, který nebude pokud možno nějak extrémě zasekaný, minimálně obstojný fotoaparát. Mezi favority patří Xperia L a M2. Nákup v ČR. Při nejhorším by šla ještě do HTC, další teoretická alternativa je ještě MyPhone NEXT.
Děkujeme.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Výběr Xperie do 5.000 Kč

Příspěvek od Mirda86 » ned 07. zář 2014 9:39:15

Bud M2 nebo Xperii SP.

Vybornou viditelnost na slunci nema ani jeden.Tu nema vetsina telefonu v teto kategorii.Az na par vyjimek

SP je vykonejsi a ma jemnejsi display.M2 je novejsi a hodne dobre odladena.SP je sice taky ale ruku do ohne za to nedam...po aktualizacich.Nicmene ani s jednim chybu neudelas a pokud chces Xperii tak tohle sou nejlepsi volby kolem 5k.

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 07. zář 2014 10:50:27

MyPhone nech plavat.
Pro ženu by mohla být zajímavá i Hongmi 1S, BB Z10 nebo Huawei G6. LG G2 mini nebo L9 II jsou taky dobré volby, ale nemají notifikační LEDku a čidlo jasu.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
shivan
Nové Androidě

Příspěvek od shivan » ned 07. zář 2014 20:28:32

Díky za doporučení, vypadá to tedt na M2. Jen ještě - dokážete posoudit jak je na tom s výdrží baterie? Bude využíván občasně, aplikace nijak extra, hlavně obsluha hovorů, SMS a sem tam ty aplikace a internet.

Ještě bych tady zkusil navázat i na můj problém s výběrem nového nářadí. Mám v hledáčku Resmi 1S, ale nevím, jestli si nemám připlatit za Sony Z Ultra, popřípadě Sony V (na Z Ultra jsem četl kritiky podstatně více). Strašně mě totiž přitahuje jejich "odolnější" šasi. Z1 Compact už je moc daleko (cenově). Můžete mi zkusit objektivně poradit? A jak jsou na tom Redmi a V a Z Ultra mezi sebou (fotoaparát, výdrž, systém). Děkuji!

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » ned 07. zář 2014 20:39:00

Ses si jistej s tou Z Ultra?To neni porovnatelnej telefon s Redmi a uz vubec ne s Z1c.Je to 6.4" phablet :)
Jinak ma vybornou vybavu a Redmi 1s s ni srovnavat nejde...to je uplne jina liga.Kdyz nebudu resit velikost coz je subjektivni zalezitost tak jedina chybka je to ze Z ultra nema Led diodu.Jinak fotky budou slusne.
Ostatni vybava je spickova.Snap800,2GB RAM a FHD...parada.Me osobne se libi tloustka a zpracovani.Pokud ti nevadi velikost tak je momentalne za vyborne penize.

Ja mel Xperii Z a Z1 a co se tyce odladenosti tak je radim k nejlepe odladenym telefonum s nadstavbou.Zpracovani je na jednicku a je to uplne jinej pocit nez kdyz drzis obycejnej plastak...natoz nejakej levnej.
Naposledy upravil(a) Mirda86 dne ned 07. zář 2014 20:41:21, celkem upraveno 1 x.

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Příspěvek od frydas » ned 07. zář 2014 20:40:20

porovnáváš neporovnatelné Z ultra jako top model navíc obří telefon, kterej už podle mě je stejně tablet :D a redmi které má zastupovat ty nejlevnější smarty na trhu ( pokud ho koupíš v číně, tady z něj udělali zybtečně drahej telefon ) xperia V je zase uplně něco jiného :D .... pokud chceš nositelnou xperii za přijatelnou cenu, je to podle mě xperia Z
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Autor tohoto vlákna
shivan
Nové Androidě

Příspěvek od shivan » pon 08. zář 2014 19:05:11

Dobrá, díky. Chvilku jsem zase seděl u internetu a možnosti jsem trošku poupravil. Takže: Redmi 1S vs. Xperia V nebo Xiaomi Mi3 vs. Xperia Z1 Compact vs. Xperia Z. Sám ještě nevím, do jaké cenové hladiny se zařadím a upřímně, kdybych nemusel čekat do výplaty, objednal bych z placu Z1C. Ta voděodolnost a konstrukce těla je hrozně přitažlivá. Fotoaparát využívat budu, nejsem nijak náročný, ale trochu mě zaráží ostré negativní recenze na ty soňácké. Stejně tak baterie - papírově jsou oproti konkurencím kapacitně docela níž (obzvlášť Xperia V). Ještě teda poprosím o jednu radu, jak jsou na tom tyto telefony, jak jsou na tom mezi sebou a která koupě se případně nejvíc vyplatí.

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Příspěvek od frydas » pon 08. zář 2014 19:12:04

pokud nakupuješ v ČR, nemá smysl mi3 vůbec kupovat a rovnou bych volil xperi z1c ..
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 08. zář 2014 19:18:00

Urcite se nejdriv rozhodni do jake cenove hladiny jit.Jinak to nema cenu resit.Stejne tak velikost displaye...

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“