Aréna telefonůDualsim kolem 7000

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vladacr
Stálý androiďák
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Dualsim kolem 7000

Příspěvek od vladacr » pát 17. říj 2014 10:12:52

Zdravím,

Vybírám po hodně dlouhé době nový telefon. Míval jsem HTC Desire, které mi věrně sloužilo a nyní slouží dál synovi. Bylo rootnuté, přerozdělené oddíly, apky linkované na ext oddíl na SD kartě, takže se dalo celé ty roky rozumně používat. Jenže, nyní potřebuji dual-sim. Na jedné kartě tarif, druhá je na data.

Maximální rozpočet: 7000 Kč plus mínus nějaká ta koruna. Budeme kupovat dva telefony, manželka chce něco malého, stačí telefonování, SMS, občas mail a jízdní řády, důležitá je svižnost a WF (wife factor), celkový rozpočet je 10000 CZK . Vybrali jsme tedy pro ni Motorolu Moto E, která se dá koupit za nějaké +-3000, zbytek je k dispozici pro mě :-)

Místo nákupu: ČR/SR, EU, Asie, preferoval bych ČR nebo EU, britský nebo německý Amazon, jazyk není problém. Ideálně oba telefony v jednom shopu, ale není podmínkou. Čína jen v krajním případě.

Předpokládané využití zařízení: Soukromý telefon, cca 60 minut hovorů, SMS minimálně, občas nějaká ta hra (hlavně automobilové závody :-)), G+, vzdálená správa serverů, bude denně používaný jako modem (tethering do noťasu, ať už USB nebo wifi).

Požadavek na značku: Nepotřebuji a spíš asi ani nechci Samsung a podobné apploidní značky, jinak je mi to jedno. V současné době používám jako dočasné řešení Lenovo A630, je to sice šunka, ale zatím stačí. Ovšem nervy už mi docházejí :-).

Mnou navrhované modely: Zatím mám v užším výběru: Xiaomi Redmi 1s, Motorola Moto G (2014), Lenovo Vibe (K910), Thl T100S Iron Man

Vlastnosti displeje: velikost pokud možno do 5", ale to je u dnešních telefonů celkem problém, s přimhouřením oka bych překousl něco nad 5" ale 5,5" a více už opravdu ne. Samozřejmě alespoň IPS, na Super Amoled stařičkého Desire stejně asi nic jen tak mít nebude.

Výkon: co se CPU týče, preferoval bych Snapdragon, Mediatech snad jedině takový, který nemá problémy s příjmem GPS (existuje vůbec takový?), GPU je mi vcelku jedno, alespoň 1 GB RAM, více je samozřejmě lépe.

Interní paměť: Minimálně 8 GB, bude-li více nebudu se zlobit. V současném A630 je nainstalováno 59 aplikací, včetně Asphalt 7, ale bez navigace (GPS vůbec nefunguje). Z 500 MB je 150 volných, interní úložiště: 200 MB volných z 2 GB. myslím, že s 8 GB bych v pohodě vyšel, pokud bude MicroSD na muziku a na mapy.

Slot pro paměťovou kartu: V případě 8GB ROM je MicroSD podmínkou, u větších kapacit už nikoliv.

Baterie: raději vyměnitelná, měla by udržet telefon při životě alespoň 1 pracovní den

Audio: slušný výstup na sluchátka (Koss Porta Pro)

Komunikace: bez LTE a NFC můžu žít, BT 4.0 by mít měl.

Fotoaparát: mobilem fotím pouze výjimečně, spíš různé cedulky, plakáty a pod., prostě náhrada zápisníku (Google Keep), abych si nemusel zapisovat třeba termín koncertu apod.

Odolnost telefonu: vodotěsnost a prachotěsnost by byla fajn (v tom vede Moto G), Gorilla Glass předpokládám je v téhle cenové třídě samozřejmostí. Ocením dobré dílenské zpracování, Desire mi vydržel 4 roky, u nástupce je tedy předpokládána dlouhá čára života.

Senzory: Mobil používám i jako navigaci v autě, takže gyroskop a kompas se hodí.

Ostatní požadavky: Musí být dual-sim, měl by mít slušnou uživatelskou základnu, ideálně na XDA, protože 100% podmínkou je možnost rootu. Rootnutí je bezpodmínečné (Titanium backup, blokace reklam), alternativní ROM výhodou. Root splňují všichni 3 kandidáti, custom ROM také (i když u Lenova je to trochu komplikovanější). Funkční GPS.

Zatím mi tedy nejlépe vychází ta Moto G,

Moto G:
+ Voděodolnost, Čistý Android, Garantovaný upgrade na „L“, Slušně velká komunita, Dostupnost custom ROM
- Velikost displeje (moc velký), Nedostupnost v ČR (pouze 1 shop)

Redmi 1s
+ Velikost displeje (akorát), Obrovská komunita, Podpora výrobce, MIUI + spousta alternativních ROM, Solidní zpracování a vzhled
- Nepodsvícená tlačítka, Problémy s přehříváním

Lenovo
+ Aktivní dual-sim, Vzhled, výkon
- Velikost displeje (moc velký), Ne moc velká komunita, toto Lenovo se u nás oficiálně neprodává, úpravy ROM od Lenova

THL
+ výkon
- baterie, MTK

Budu rád za osobni zkušenosti s modely v užším výběru, i za nové tipy. Díky za vaše názory a čas.

Xiaomi Mi3@LineageOS

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“