Aréna telefonůZas dilema

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
manisvk
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: 1+1
Rom: AICP 9.0 NIGHTLY

Zas dilema

Příspěvek od manisvk » pon 20. říj 2014 13:53:06

Caute, asi pred pol rokom som vahal nad kupou telefonu. Vzal som iPhone 4S (pretoze som proste chcel skusit Apple) :D a uz ma to omrzelo. Je to nudne, jednoduche a nic si tam nemozem customizovat. Takze rozmyslam ze ho predam a prejdem s5 na Android.

Cenovy strop mam okolo tych 300€. Rozmyslam nad LG G2, Nexus 5, Xiaomi Mi3 alebo OnePlus One. Kazde z nich ma pre mna svoje minus a plus.

Ku LG G2 -> super vydrz, krasny displej, len ten dizajn co sa tyka lesklehlo plastu nic moc vzadu. Taktiez ma laka ze to ma super podporu na XDA a vacsina popularnych Romiek (PA,CM..) je tam oficialne. Ale zas zaruka v keli ked to rootnem, teda ked je nejaka cesta ako vsetko nahrad s5 na stock bez toho aby si to v servise vsimli. Tusim ze Samsung ma nejaku ficuru kde zistia kedy bol telefon rootnuty aj ked je v stock stave.

Ku Nexuse 5 -> krasny dizajn, cisty android bez potreby rootovania, este lepsia podpora na XDA ... ALE hrooozna vydrz na bateriu (to by som si oproti 4S velmi nepolepsil) a biedny fotak oproti G2 a displej ma tiez horsi ako G2.

Xiaomi Mi3 -> vychadza cenovo najlepsie, avsak trochu sa tam bojim MIUI, nema podporu na XDA a ma dost konzervativny dizajn, takto tento model je u mna dost otaznik, avsak nema LTE a to ma mrzi

A nakoniec 1+1 -> skvela vybava, skvela podpora na XDA, len som pocul ze ma problem so zaltnutim na displeji. ALE nulova zaruka, kedze by som objednaval z ofic. webu tak zas to potom nedajboze zasielat do Ciny to budu natahovacky a dlhy cas kym to pride s5. On by vysiel aj najdrahsie co sa tyka postovneho, keby som chcel prislusenstvo atd a taktiez nema podporu nasich LTE pasiem takze to je pre mna velke minus.

Ako by ste sa rozhodli Vy? Mna osobne to dost taha k LG G2, tak bol by som rad ak by ste tu vyjadrili svoje postrehy a nazory.

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Re: Zas dilema

Příspěvek od frydas » pon 20. říj 2014 17:36:59

doporučím G2, ale k tomu mi3 podpora xiaomi telefonů je hodně velká, hlavně řady MI- btw ano nemá nfc ani lte a, co se týče desingu miui o kterém píšeš, že je konzervativní, tka se ujisti, že víš, co to slovo znamená, protože tma jde měnit doslova absolutně vše ( neříkám, že jinde to nejde )
nedoporučím 1+0, protože je s tím problémem hodně failů ( napsáno tka záměrně, ale nechci tu rozpoutat flame war s jedním fialovým :D ), prostě je mi ten telefon nesympatickej, tím, kolik je kolem něj failů a problémů
Nex 5 samozřejmě fajna volba, ale na baterku je slabší než G2 :)
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Autor tohoto vlákna
manisvk
Nové Androidě

Příspěvek od manisvk » pon 20. říj 2014 18:54:22

Jeden typek mi odporuca ze Mi3 je uplne top telefon. Ale tak ja sa chcem hrat s romkami a nechcem miui velmi. A zas mi hucka ze G2 sa strasne prehrieva a pri hrach znizuje takty a hry potom idu dost na prd.

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 20. říj 2014 18:58:00

Pokud to chceš na hraní, je N5 jasná volba. Případně G2, to je hardwarově prakticky Nexus, nicméně má větší baterku.
mi3 jedině v 64GB verzi a ta je zas za nesmyslnou cenu.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

frydas
Androiďák!

Příspěvek od frydas » pon 20. říj 2014 20:07:41

kupodivu souhlasím s LivZlounem.. jinak G2 je fajna :) bát se jí netřeba
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Autor tohoto vlákna
manisvk
Nové Androidě

Příspěvek od manisvk » pon 20. říj 2014 20:14:28

Tak ja som bol rozhodnuty davnejsie pre N5, ale tak ta baterka ma odstrasuje strasne. Pri G2 som sa docital ze pri flashovani Paranoid Android niektorym ludom "odpalilo" displej. Objavili sa im pruhy vypalenych pixelov zrazu. A taktiez je asi otazna podpora na XDA pre G2, kedze rad by som na G2 supol nejaku stable custom romku s pure androidom L. Takze xiaomi vyskrnut?

m.green
Stálý androiďák
Reputace: -50
Typ mobilu / ROM: LG

Příspěvek od m.green » pon 20. říj 2014 23:14:38

S G2 jsem neměl žádný problém, naopak velká spokojenost. Hlavní positiva výdrž baterie, displej, cena :-)

Autor tohoto vlákna
manisvk
Nové Androidě

Příspěvek od manisvk » úte 21. říj 2014 20:09:39

Co sa tyka 1+1? 64G verzia vychadza rovnako cenovo ako nova G2. Tak dost ma to laka. Je tu nejaky spokojny uzivatel 1+1 ktory by to odporucil?

gersa
Droid
Reputace: 20
Tablet: HP Touchpad

Příspěvek od gersa » úte 21. říj 2014 21:25:38

Ja urcite, pokud prekousnes ty drobne chyby, ktere 1+1 ma

frydas
Androiďák!

Příspěvek od frydas » úte 21. říj 2014 21:31:19

drobné ? to jako vážně ? vždyt se furt píše o nějakých nových chybách v tom telefonu, doufám, že jejich další telefon bude uplně jinej lvl

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 21. říj 2014 21:40:12

Nebude, na něčem se ty ušetřené peníze ve vývoji projevit musí :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

gersa
Droid
Reputace: 20
Tablet: HP Touchpad

Příspěvek od gersa » úte 21. říj 2014 21:54:07

frydas píše:drobné ? to jako vážně ? vždyt se furt píše o nějakých nových chybách v tom telefonu, doufám, že jejich další telefon bude uplně jinej lvl

Ja zadne problemy nemam, kupodivu
Takhle to vypada, ze jediny poruchovy mobil je 1+1

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » úte 21. říj 2014 22:00:47

1+1nemá žádný chyby co já vim. První série měla nažloutlý proužek dole na displeji. Poslední už to nemá. Dorazil mi další 1+1 minulý týden a nažloutlý proužek nemá. V poměru cena/výkon/ komunita je 1+1 stále nejlepší koupě. Ono se tu na 1+1 celkem dost neprávem kydá hnůj. (Asi závist nebo co ja vím)
Co se týká Mi3 - pokud někomu nevadí že je odkázaný pouze na miui rom a nekontrolovatelný šmírování tak je to ve variantě 64gb dobrá volba.
G2 - dvě varianty displeje a obě náchylné na hw poškození během flešování. Je to loterie. Rom je sice dost ale stabilně použitelný tak 3 - cm, mahdi a slimkat.
N5 - těžko sehnatelný 32gb černý. A baterka je tragédie.
Nejlepší výdrž má bezkonkurenčně 1+1. I při velký zátěži dá v pohodě celý den a s rezervou do dalšího. Při běžném užívání v pohodě 2 - 3 dny.
G2 při velký zátěži škemrala kolem šestý o nabíječku. Takže s bídou celý den. Při běžné zátěži den a půl.
N5 sem neměl ale určitě je na to s baterkou hůř než G2. Takže se musí uživatel krotit aby vydržel aspoň jeden den do večera.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

frydas
Androiďák!

Příspěvek od frydas » úte 21. říj 2014 22:03:47

to šmírování je dávno vyvráceno, ale pro paranoidní jedince beru :) já se třeba bojím mít v telefonu i google :D a s tou G2 jsi to vážně zabil :D

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » úte 21. říj 2014 22:10:48

No měl sem G2 třičtvrtě roku takže sem nic nezabil. Osobní zkušenost. Párkrát sem měl stažený svěrač když mi po fleši naskočily bílý pruhy. Po restartu naštěstí zmizeli. Ale spousta lidí takovu kliku s JDI panelem neměla. A ten druhý na tom neni líp. Tam pro změnu zůstávají černý. A výdrž při pracovním nasazení max den při SOT 3-4 hodiny na slimkat rom.Stock sem nepoužíval ale o moc lepší to s ní nebude. To 1+1 dá při SOT 6-7 hodin den a půl na slimkat rom se stock kernelem. S AK je to ještě o kousek lepší.
A co se týká šmírování u miui. Jestli to odstranili jako kdysi Apple který to hned po první aktualizaci vrátil zpět a tak potěš koště.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » úte 21. říj 2014 22:28:00

U me G2 da pri opravdu narocnym pouzivani v pohode den a jeste mi zustane kolem 40%.Vetsina jinych telefonu co sem mel se takovym pouzivanim ani vecera nedozila.
Kdyz bych ji dal zahul v kuse tak da 6-7h urcite.Co se tyce vydrze tak je to jeden z nejlepsich telefonu na trhu.Nejspis mam bezvadny kus ktery neni nicim dodrbany. :clap:

U N5 je vydrz prumerna ale tragedie to neni .Ale hodnotit bez osobni zkusenosti je urcite jednodussi :palec:

ferko
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Opo- one plus one- oficial rom
Mobil 2 / ROM: Samsung note 3, CM 11.M11

Příspěvek od ferko » stř 22. říj 2014 2:56:42

Ja mam 1+1 pro evropskou verzi a spokojenost takze ma to i LTD ,displej ok ,64gb. Ono na kazdem telefonu najdes neco co se ti nelibi . Musis se rozhodnout a nebo Note 3 ,tu mam taky a super.

Autor tohoto vlákna
manisvk
Nové Androidě

Příspěvek od manisvk » stř 22. říj 2014 18:28:28

No takze vyzera to asi tak ... u G2 je na xda kopu prispevkov ze ten displej sa doj**** pri flashovani niektorych romiek. A ako pisal kolega nadomnou, je tam len par ROMiek skutocne pouzitelnych. Odradza ma teda ta kazivost displeja pri flashovani (kedze pri stocku urcite nebudem), plast v zadu a prehrievanie (to je LG neduh). Nexus 5 odpadava kvoli baterii a za cenu kde sa toci N5 a G2 mam doma dovezeny 1+1 64G. Cital som o nom na forach a pisal som si s ludmi ktorí ho maju mesiac a na nic si nestazuju. Takze asi mam vybrate :) Este jedine ze by ma zlanarila Mi3 :D

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“