Aréna telefonůPracovni DUAL sim telefon s výdrží

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Burdin
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OPPO Find 5
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S
Tablet: Nexus 7
Rom: stock Android

Pracovni DUAL sim telefon s výdrží

Příspěvek od Burdin » pon 24. lis 2014 13:50:13

Zdravím,
potřebuji pořídit, převážně pracovní, telefon na 2 sim karty, ačkoliv jsem našel pár podobných témat, reakce v nich mi situaci moc neujasnily, takže se omlouvám předem za další podobné téma.
Jak jsem již zmínil potřebuji telefon na 2 sim karty, rád bych telefon, který na první pohled vypadá slušně, dále pokud možno minimum vrzajících součástí, teď jsem měl OPPO Find 5 (toho času v reklamaci) a ze začátku to byl fajn telefon, ale cca po čtvrtroce používání a nošení v boční kapse kalhot, se solidně rozvrzal a občas to bylo až nepříjemné, nerad bych něco podobného znova.
Další věc je velikost, osobně mi přijde 5" uhlopříčka jako maximum pro telefon, ale kdyby se naskyt nějaký telefon s lehce větší uhlopříčkou (např. zmíněné Lenovo S860), ale zajímavými parametry, tak bych mu šanci rozhodně dal. Podstatná věc je výdrž telefonu, čím délé tím lépe, ale vzásadě mi de o to, abych ráno cca kolem sedmé odpojil telefon od nabíječky a vydržel mi až do večera, řekněme třeba do půlnoci nebo do jedné do rána. Využití viz níže.
Jako velkou výhodu vidím v možnosti nahrát alternativní ROM, ale aby uměli využívat technologikých "vychytávek" jednotlivých výrobců Co si budeme povídat, většinou komunitní ROM jsou mnohem lepší než od výrobce, bohužel občas se stává, že některé vlastnosti telefonu neumějí využít. Popř. možnost nahrání čistého Androidu.
Z telefonů co jsem našel, mi za řeč přišli zajímavé Lenovo S860 a K910 obvzláště kvůli velikosti baterky, ale úplně se mi nelíbí jejich velikost a podle některých recenzí zpracování není úplně nejlepší, v případě THL 5000 se mi opravdu líbí baterka a že se to vešlo do 5ti palců, ale opět zpracování telefonu a hlavně značka mě trochu odrazuje. V případě Huawei Ascend P6s je sice zpracování a design super, menší display je taky plus, ale zase velikost baterky mě trochu zaráží, podle recenzí zvládne vydržet až dva dny "běžného" provozu, pokud teda moc nekecali (kdyby to udělali o 1mm tlustší a o 1000 mAh víc, tak by nebylo co řešit).

Maximální rozpočet: cca 8000 Kč (10 000 Kč uplný strop, ale spíš bych radši něco kolem 8k)

Místo nákupu: preferuji ČR, resp. EU hlavně z důvodu uplatnění záruky, ale nebráním se ani objednání z Asie

Předpokládané využití zařízení: Hlavně pracovní telefon, několik hovorů a sms denně, hraju občas, hromada emailů, neustále zapnutý instant messaging, poslech hudby - cca 2 hod

Požadavek na značku: trochu renomovanější výrobci, ne šílený čínský kopírky, takže spíše Samsung, HTC, LG, Sony, Huawei, Lenovo atp.

Mnou navrhované modely: Lenovo S860, Lenovo K910, Huawei Ascend P6s, THL 5000

Vlastnosti displeje: čím menší tím lepší :), nejradši bych telefon tak do 5", ale když to bude lehce přes, tak bych to mohl přežít

Výkon: aby to fungovalo svižně pro normální aplikace, webový prohlížeč, email, kalendář, hledání jízdních řádů, foťák, seznam, acrobat reader, office

Interní paměť: pokud není možnost rozšíření kartou tak min 16GB, s možností rozšíření klidně i méně

Slot pro paměťovou kartu: Nerozhoduje

Komunikace: DUAL SIM nutnost, LTE a NFC by byly fajn, ale netrvám na nich, NFC jsem za poslední 2 roky použil cca 3x a u LTE v naší republice si moc iluze nedělám

Fotoaparát: cca 8MPx a vic, ale co si budem povídat, stejně to je jen na sranda fotky, určitě přisvětlovací diodu

Ostatní požadavky: výdrž

Předem děkuji za případné komentáře, postřehy a návrhy.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Pracovni DUAL sim telefon s výdrží

Příspěvek od Mirda86 » pon 24. lis 2014 13:56:31

Huawei Honor 6.Imho nejlepsi dual.Splnuje vsecky tvoje pozadavky.
3GB RAM,3100mAh baterka,5",LTE,pametovky atd..
Bohuzel dual jde koupit jen v cine nebo u prekupniku.

Autor tohoto vlákna
Burdin
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: OPPO Find 5
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S
Tablet: Nexus 7
Rom: stock Android

Re: Pracovni DUAL sim telefon s výdrží

Příspěvek od Burdin » pon 24. lis 2014 14:52:55

Jo ten vypadá dobře, to že by se musel objednat z Číny mi zase tak nevadí, dokonce to vypadá, že po tom co mi celníci napařej clo i daň tak by se to mělo vejít do 9 tis +/-, pokud současné ceny nejsou jen nějaká akce, díky za tip
Protože se to ale blíží k horní hranici mého limitu, takže pokud ještě někoho něco napadne v trochu nižší cenové hladině,tak tento tip také uvítám.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“