Aréna telefonůInterní paměť telefonu pro aplikace

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sikus
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawey P8

Interní paměť telefonu pro aplikace

Příspěvek od sikus » úte 09. pro 2014 10:39:53

Ahoj,

snažím se nalézt nějaké informace o interním úložišti v kterémkoliv telefonu. Jde mi o kapacitu na ukládání aplikací. Co tak koukám, tak ve specifikacích se to nikde neuvádí. Jak tuto kapacitu zjistím? Například u Nexuse 5?

Dám příklad. Mám Zopo C2 s vnitřní pamětí 32G. Na aplikace mám zhruba 1,5G. Zjistil jsem, že je to žalostně málo a už nemohu ani aktualizovat. Sice mi správce aplikací hlásí ještě 300M volné, ale aplikace při aktualizaci zahlásí nedostatek místa. Nemám v tom jasno. Může mi to prosím někdo vysvětlit? Případně dát nějaké odkazy, kde se dá dočíst něco bližšího?

Snažím se to řešit pomocí aplikace Link2SD. Bohužel jsem zjistil, že neumí pracovat s oním interním 32G úložištěm. I když jsem úložiště rozdělil a část naformátoval na Ext4, tak se v aplikaci Link2SD stejně nezobrazilo. Budu tedy nucen koupit micro SD kartu.

Nechápu příliš výrobce, kteří prodají levný telefon, kde už kapacita úložiště nedostačuje ani na aktualizaci aplikací daných výrobcem (např. Sony Experia C1605). Když mi to někdo vysvětlí, budu moc vděčný.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Interní paměť telefonu pro aplikace

Příspěvek od xanthor » úte 09. pro 2014 10:48:50

Nexus 5 (stejně jako většina telefonů "lepších" značek) nemá paměť nijak extra rozdělenou, takže mimo paměť, kterou zabírá systém, je možné využít zbývající paměť jakkoliv (je možné ji zaplnit skoro celou jen aplikacemi nebo skoro celou jen "uživatelskými soubory" - např. MP3 - prostě jakkoliv). Nexus 5 by měl mít paměť cca 29 GB:
http://forum.xda-developers.com/google- ... 5-t2517503
Většinou systém zabírá 2 - 4 GB, takže pokud má telefon (např. nějaký Samsung, LG nebo Sony) 8 GB paměť, bude volné aspoň cca 4 GB, pokud má 16 GB, mělo by být volné tak 11 - 12 GB atd. Nadstavby zabírají extra místo, takže 16 GB Samsung bude mít méně volné paměti než 16 GB Nexus.
Proto dnes obecně nedoporučuju kupovat cokoliv s menší pamětí než 8 GB. (Někdy se to dá s rootem vyřešit, ale je to otrava.)

Naopak číňani mají paměť často rozdělenou na paměť pro aplikace a pro uživatelské soubory (někdy označovanou jako vnitřní SD karta).

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“