Aréna telefonůVýběr telefonu

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
krokulka
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor

Výběr telefonu

Příspěvek od krokulka » stř 10. pro 2014 13:30:21

Úvod nerozhoduje Chtěla bych výkonný telefon, v jednoduchém hezkém designu. Myslím si, ale že značky typu Samsung, Sony apod. nasazují přehnaně vysoké ceny, a tak hledám variantu podobných telefonů za rozumnou cenu.

Maximální rozpočet: do 7.000 Kč bez DPH (chci si odečíst DPH, aspoň si tak mohu koupit dražší telefon)

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: telefon pro zábavu, focení, práci okrajově

Požadavek na značku: tradiční značka i čína (pokud je kvalitní)

Mnou navrhované modely: Líbí se mi z tradičních značek Sony Xperia Z1-Z3, Samsung S5, ale přišlo mi to už dost za telefon (o Samsung Alpha ani nemluvím). Z Číny jsem narazila na THL 5000 a Xiaomi MI4, nově mě zaujala španělská značka Energy Sistem Phone pro Qi (ale s ní neznám žádné zkušenosti).

Ostatní požadavky: kvalitní fotoaparát (i pro tisk fotek), větší displej, od 4,5", dobrá výdrž baterie (například thl 5000 je špička, co se baterie týče).
Sony Xperia Z1 by se vešla i do ceny, kterou bych byla ochotna zaplatit, ale říkám si, jestli některý čínský telefon neodpovídá kvalitou, ale s cenou je níž. O to mi jde... neutratit ZBYTEČNĚ za značku.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Výběr telefonu

Příspěvek od Mirda86 » stř 10. pro 2014 13:58:17

Lg G2 32GB

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » stř 10. pro 2014 14:21:56

Nebo Huawei P7 v bílé barvě. Docela hezký telefon, který se ženám líbí. Když tak se mrkni... http://m.heureka.cz/mobilni-telefony/huawei-ascend-p7/

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 10. pro 2014 14:23:57

Zbytečně za značku určitě neutrácíš.
LG G2, ale ten se jí nemusí líbit. Z1 taky moc ne, ale P7 je taková stylovka.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
krokulka
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor

Příspěvek od krokulka » stř 10. pro 2014 14:49:28

LG se mi nelíbí designem, Huawei Ascend vypadá dobře, ale sama jsem měla Huawei Honor a po roce jsem ho 3x reklamovala se stejnou závadou. Trochu jsem k nim ztratila důvěru, nýbrž i další dva lidi v mém okolí měly podobné problémy.

A například Z1 se mi líbí velice (jak tu psal LivArt, že by se mi nemusela líbit) - sama ji mám v popisu. Uvažovala jsem o ní a je horký favorit, ale, když jsem pak porovnávala např. s THL 5000, tak jsem znejistěla, jestli zaplatit takovou částku za Sony nebo levnější THL. Bohužel ale nemám zkušenosti, jestli se vyplatí připlatit si za Sony nebo je THL porovnatelný telefon, jen to není "značka" a tím pádem nemá takovou cenu, ale kvalita je srovnatelná.

A v některých případech si opravdu myslím, že telefon je sice super, ale cenu navyšuje pouze značka - Jako Samsung Alpha je podle mě totálně přestřelený s cenou. Tomu se chci vyhnout.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » stř 10. pro 2014 15:01:45

Z1 je uplne nekde jinde nez to THL.Ta 5000 ma smysl (lze porovnavat s Z1) jen pokud bys ji kupovala primo sama v cine.

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedes » stř 10. pro 2014 20:02:14

Měl jsem na prodejně vedle sebe Ascend P7 a SONY Z1 a Z2. Pokud je Xperia sama je to hezký smart. Pokud vedle něj dáte P7, tak ho promění v cihlu. Je zbytečně robusní. Štíhlý ascend je prostě paráda. Používal jsem ho teď 14 v rámci zapůjčení na testování a byl jsem opravdu spokojen. Zpracování, reakce systému, EMUI, GPS, ovládání. Někomu mohou vadit SW tlačítka, ale ona tam jsou jen v běžné manipulaci, pokud pustíte hru nebo video, skryjí se a používáte celý displej, Vyvolají se zpět kliknutím na tlačítko hlasitosti.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“