Aréna telefonůXiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Džůny
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. srp 2014 13:54:48
Typ mobilu / ROM: LG G3 [Fulmics 4.2] Root + TWRP
Mobil 2 / ROM: LG G2 [Stock 5.0.2]

Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od Džůny »

Maximální rozpočet: Asi $150 (plus minus, neřeším, když telefon bude vyhovovat dám víc) + DHL + počítám s dopočítáním DPH.

Místo nákupu: Čína (Ali).

Předpokládané využití zařízení: Hlavně komunikace a organizace; dual SIM, volání, SMS, Wi-Fi, data, e-maily, navigování (auto i Runtastic). Nehraju, fotím minimálně.

Ostatní požadavky: Aby baterka něco vydržela a GPS byla přesná.

Nemůžu se mezi nimi rozhodnout. Na 100% chci Qualcomm. Xiaomi je mi sympatické svým "ekosystémem" a starší Redmi 1s má i kamarád, MiUI se mi líbí. Mám ale strach, že MiUI 6 nebude pro Redmi 2s odladěné a bude opět problém se správou paměti, jako u Redmi 1s. A popravdě, na to, jaký má HW, mi momentálně cena Redmi 2s příjde těžce přestřelená (na Ali předobjednávky klidně za $180).

ZTE neznám vůbec, ale za nižší cenu bych mohl mít 2 GB RAM a větší baterii. Otázka je, jak mají své UI odladěné a jestli se dá čekat nějaká podpora a aktualizace. Má někdo s ZTE zkušenosti?

Co poradíte, počkat na recenze Redmi 2s, nebo se na to vykašlat a vzít rovnou V5 Red Bull?
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od LivArt »

Na R2s si ještě nějakou chvíli počkáš.
Proč si nepřidáš zhruba tisíc korun a nekoupíš tady Zenfone 5 s nejvyšší výbavou v Mironetu?
Džůny
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. srp 2014 13:54:48
Typ mobilu / ROM: LG G3 [Fulmics 4.2] Root + TWRP
Mobil 2 / ROM: LG G2 [Stock 5.0.2]

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od Džůny »

Že si počkám mi až tak nevadí. Asus mi prostě nějak... nesedí. Je to věc na kterou se budu dívat každý den, často, prostě si nějak neumím přestavit, že bych s ním měl existovat. Potřeboval bych si ho vyzkoušet naživo.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od Mirda86 »

Myslis vzhledove?Pac Asus ma trosku vetsi rozmery(vysku) ale jinak je to elegantni telefon a dobre padne do ruky.Nevim jak R2s ale 1s je docela nezazivnej co se vzhledu tyce.Jinak Asus je rychlej a sw bez bugu.Vydrz je ale spis prumerna..
petrajs
Androiďák!
Příspěvky: 457
Registrován: stř 19. zář 2012 21:52:47
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od petrajs »

ZTE má UI docela dobré. S podporou a aktualizacema pro starší modely bych ale moc nepočítal.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od LivArt »

Zenfone 5 má dostat L, toliko k aktualizacím.
BigFoot007
Androiďák!
Příspěvky: 413
Registrován: ned 11. črc 2010 8:43:31
Typ mobilu / ROM: ZTE Skate - Orange Monte Carlo
Tablet: Ainol Novo 7 Aurora II

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od BigFoot007 »

Mam priamo vo svojom bliykom okoli 3 ZTE V5ky, a vsetky slapu perfektne. Update je tam cca kazdy mesiac (momentalne posledna verzia v1.16). Vyhodou V5ky je velmi slusne odladene prostredie, perfektny displej od Sharpu (miestami si dovolim tvrdit, ze az na rozlisenie ma krajsie farby a hlavne lepsiu bielu ako moja Nubia Z7 mini, fotak je tiez velmi dobry, s perfektnym softom (Nubia camera je asi to naj, co som v telefonoch videl), trosku slabsia je ale LED dioda fotaku.

Ak ti mozem odporucit, objednaval som teraz jednu V5, a tiez aj kamarat bral jednu V5 od tohto sellera par dni po mne- http://www.aliexpress.com/item/5-0-Orig ... 73899.html - tento predajca zasiela holandskou postou (treba si zaskrtnut svedsku postu, nizsie v opise to ma aj vysvetlene), oba telefony dosli bez nejakeho dalsieho doplacania.
Džůny
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: sob 02. srp 2014 13:54:48
Typ mobilu / ROM: LG G3 [Fulmics 4.2] Root + TWRP
Mobil 2 / ROM: LG G2 [Stock 5.0.2]

Re: Xiaomi Redmi 2s VS. ZTE V5 Red Bull

Příspěvek od Džůny »

Mirda86 píše:Myslis vzhledove?...
Jo. Výška mi nesedí, nemám obří ruce a neovládalo by se mi to moc dobře. Redmi 2 už má vypadat o dost lépe, a výdrž bych rád co nejlepší, protože se kolikrát k nabíječce nedostanu a tahat s sebou powerbanku není nic moc.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“