Aréna telefonůXiaomi Mi4, nebo Samsung Ativ S?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
r0st4
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Omnia W

Xiaomi Mi4, nebo Samsung Ativ S?

Příspěvek od r0st4 » ned 01. úno 2015 17:40:11

Zdravím, pídím se po novém telefonu a ocenil bych rady, nebo spíš brainstorming s mobilními nadšenci :) Rozhoduji se aktuálně mezi dvěma zmíněnými modely a jde mi tudíž hlavně o různé tipy, triky, uživatelské zkušenosti a podobně, které se člověk běžně z recenze nedočte. Není problém ani pokud byste náhodou navrhnuli nějaký úplně nový model, ale primárně mi jde o ty dva zmíněné. Poslední věc... ano, jsem si vědom toho, že je na tom Mi4 hardwarově o třídu lépe, ale vzhledem k parádní optimalizaci WP to pro mě není v tomhle smyslu rozhodující.

Maximální rozpočet: 10 tis. Kč (+- nějaká ta stovka)

Místo nákupu: ČR/Asie

Předpokládané využití zařízení: Brouzdání a komunikace po internetu, telefonování, sem tam nějaká apka, fotka apod.

Požadavek na značku: Viz. navrhované modely

Mnou navrhované modely: Xiaomi Mi4, Samsung Ativ S

Vlastnosti displeje: do 5"

Ostatní požadavky: nerozhoduje
Naposledy upravil(a) r0st4 dne ned 01. úno 2015 18:01:33, celkem upraveno 1 x.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Xiaomi Mi4, nebo Samsung Ativ S?

Příspěvek od Mirda86 » ned 01. úno 2015 17:50:40

A proc zrovna Samsung Ativ S?Ten uz se ofiko neprodava a je to zastaralej model.

Za 10k koupis i android s paradni optimalizaci.Tady tyhle povery uz davno neplati.

Mi4 neni spatna volba ale momentalne je imho nejlepsi koupe do 10k Xperia Z2 v electrowordu.
Pripadne za 9k Honor 6 nebo Lg G2.Ale to vsecko az po Xperii ktera je absolutni spicka.

Z WP je lepsi mrknout po necem novejsim.Levnejsi Lumia 735 nebo drazsi 830.

Vyborna alternativa je Blackberry Z30

Edit: Opraveno :D

Doorn
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Příspěvek od Doorn » ned 01. úno 2015 17:56:01

Za 9k nekupuj Honor 3C, radši Honor 6. :D

Abych nebyl OT, tak já osobně bych koupil LG G3 32GB z Max-shopu.

Autor tohoto vlákna
r0st4
Nové Androidě

Příspěvek od r0st4 » ned 01. úno 2015 17:58:44

Mirda86 píše:A proc zrovna Samsung Ativ S?Ten uz se ofiko neprodava a je to zastaralej model.

Za 10k koupis i android s paradni optimalizaci.Tady tyhle povery uz davno neplati.
Jasne, je to dva roky stary model. Souhlas, ze to neni zrovna spicka. Ale hodne se mi libi design (podle toho se rozhoduju primarne; pokud se mi telefon uz na pohled nelibi, nechci ho i kdyby mel sebelepsi HW; jo, jsem jak zenska, ja vim :D ) a hlavne v kombinaci s WP je ten HW paradoxne vazne bohate dostacujici.

Co se pover tyce, tim si vazne nejsem tak jisty. Segra funguje na Androidech uz delsi dobu (puvodne mela tusim Galaxy S2, nebo S3 a ted ma Huawei Ascend) a oba se po x mesicich pouzivani tak brutalne zpomalily, ze mam holt pochybnosti, no...
Doorn píše:Za 9k nekupuj Honor 3C, radši Honor 6. :D
Nad Honor 6 jsem chvili taky premyslel, ale pidil jsem se pak po uzivatelskych zkusenostech a vetsina lidi nebyla moc nadsena prave z Androida. Tak nevim moc co si myslet...

Doorn
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 7
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi2S

Příspěvek od Doorn » ned 01. úno 2015 18:04:51

Ono S2 i S3 už jsou starší telefony, navíc oproti konkurenci nikdy nebyli považování za rychlíky.A taky záleží co tam tvoje sestra narvala a jakou měla paměťovku.

K tomu Honoru 6: Uživatelské recenze a lidi nebyli spokojení s Androidem? Tak proč si ten telefon teda kupovali? Ty informace, co tu píšeš vypadají spíše jako převzaté hejty z nějakého WP fora.

První si ujasni jaký chceš systém a pak vybírej telefon.
Naposledy upravil(a) Doorn dne ned 01. úno 2015 18:06:45, celkem upraveno 2 x.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 01. úno 2015 18:05:22

To je prave ono.S2 a S3 uz maji sva nejlepsi leta za sebou.U novych androidu pri rozumnym pouzivani a kor s timto rozpoctem to uz nehrozi.
Me to vysvetlovat nemusis...ja par wp telefonu mel takze vim o cem mluvim a zas takova pecka to neni....respektive zadna pecka to neni.Tim nechci rict ze by to bylo spatne....proste takove jednoduche a o nicem.Verim ze nekterym lidem muze vyhovovat.

Co se tyce toho Samsungu tak ten sem kupoval tak pred rokem ve vyprodeji za 4700kc tak proto se divim ze jeste nekdo uvazuje o koupi :D Vypada slusne ale je kopmlet z plastu...zadnej hlinik jak by se z fotek mohlo zdat ;)

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 01. úno 2015 18:53:00

Já tu jednu S2 mám, je v ní poslední JB a ten telefon není sice žádnej rychlík, ale nijak se to časem nezhoršuje, prostě je to pořád stejný.
K MI4: poměrně dost upravnej android, dobrá podpora od CZ komunity. Není to úplně špatná volba, ale já bych ti to třeba kvůli MIUI nekoupil.
Pěkná stylovka je Huawei P7, jako šedivka se dá koupit navíc za docela příjemnou cenu.
Vybírat můžeš v CZ distribuci mezi Xperií Z2, LG G2 32 GB a G3 16 GB, za 32GB verzi bys musel trochu připlatit i jako šedivku.
Co se týče WP, tak 930, tady není co řešit.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
r0st4
Nové Androidě

Příspěvek od r0st4 » ned 01. úno 2015 19:21:20

Slo mi v podstate jen o to, ze na Android v podani Samsungu se tak nejak obecne hodne nadava a moc nevim co si o tom myslet. Logicky se pak bojim poridit si telefon, u ktereho budu muset po nainstalovani deseti aplikaci provadet factory reset (udajne).

Huawei dela pekne telefony, to je pravda. Xperie mi obecne moc nesedi. Nelibi se mi. To bych dal mnohem radsi prednost prave Xiaomi, jehoz Mi4 vypada skvostne. A navdavkem je i naslapane.

Koukam, ze s pripadnym Windows Phonem si mile rad necham poradit. Lumia 930 je rozhodne nekolikanasobne lepsi volbou nez Ativ S a co je pro me nejdulezitejsi, vypada opravdu dobre! Podle toho se vzdycky rozhoduju. Jestli me telefon na prvni pohled nezaujme, nema sanci. Kazdopadne, pry ma Lumia 930 problemy s prehrivanim. Vis o tom neco vic?

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 01. úno 2015 19:26:56

Na to přehřívání snad vyšel už fix od MS.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ONDRAAA
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Tablet: Nexus 7 2012

Příspěvek od ONDRAAA » úte 03. úno 2015 10:20:21

100% doporučuji Mi4

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“