Aréna telefonůKoupit P70?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
askerixont
Nové Androidě
Reputace: 0

Koupit P70?

Příspěvek od askerixont » ned 19. dub 2015 19:49:24

Zdravím zdejší komunitu. Pořeboval bych se poradit.

Momentálně mám postarší SonyEricsson Xperia X8 s custom rom GingerDX. Samozřejmě je to velice starý telefon(na dnešní dobu) a mé požadavky i požadavky 90% software pro androida už jsou úplně mimo. To ani nemluvím o dalších problémech co s ním hlavně poslední dobou mám. Takže jsem se rozhodl, že si přecejen pořídím nový mobil.
Vzheldem k tomu že bohatý nejsem, tak špičkové novinky pro mě jsou mimo ale zase nejlevnější mobil co se dá sehnat zase nechci tak jsem se rozhodl pro střední třídu. Stanovil jsem si tvrdou hranici max. 7500kč. Po dvou dnech procházení recenzí, heureky a googlování jsem si našel tři kandidáty:
1) Xiaomi Mi3 64GB
2) Sony Xperia Z1 Compact
3) Lenovo P70
Všechny tři se pohybují v této cenové kategorii a jsou výkonově dosti podobné (minimálně papírově). Každý má své nevýhody a své výhody ale u nevýhod většinou jde o něco co bych možná dokázal oželet...
Sestavil jsem si menší přehled výhod a nevýhod.
Mi3:
+ FullHD, 64GB vnitřní paměti, miui(pravidelně a často aktualizovaný systém, podle všeho slušně odladěný??? to ale byste měli vědět spíše vy)
- nemá LTE, nemá podporu SD karty, "starší" snapdragon 800
Z1C:
+ 4,3" (někdy míň znamená víc), Lolipop, Sony, pevná konstrukce, podle všeho relativně kvalitní foťák(nemyslím podle MPix)
- "starší" snapdragon 800, nejmenší kapacita baterie ze zmiňovaných
P70:
+ VÝDRŽ(v dnešní době neustálý problém), moderní SOC (Mediatek MT6752 - 64bit octa-core armv8), relativně novinka (2/2015), dualsim, možnost nabíjení jiných zařízení přes OTG
- HD (na to že je to 5", čekal jsem FHD), mobil střední třídy(narozdíl od Z1C a Mi3 které jsou starší ale z vyšší třídy), levnější-plastová konstrukce, slabší komunita(?zatím?), méně kvalitní foťák, Mediatek MT6752(modernější ale neřekl bych že o moc výkonější než snapdragon 800, zvláště co se týká GPU tak ta je rozhodně slabší), chybí některé senzory jako např. digitalní kompas

Výše zvýrazněné výhody/nevýhody jsou hlavně ty které jsou pro mne podstatné. Např. fotoaparát je pěkný a užitečný v kapse ale na pořádné focení mám zrcadlovku, ne mobil. Na druhou stranu je pro mě výdrž baterky důležitá(ne prvořadá ale přesto velmi podstatná). Mobilní internet nemám a většinou jsem na wifi, ale LTE bych asi i ocenil. Mobil si nekupuji primárně na hry ale určitě si rád zahraju a rozhodně nepohrdnu i nějakou lepší 3D hrou. na druhou stranu zase nevyžaduji aby mi jela na 60fps... Cokoliv co je kolem 20fps je podle mě hratelné. Nicméně jsem přece jen technicky zdatný člověk(guru ... byť nejsem guru přes android, proto sem píšu) takže občas se v mobilu klidně i hrabu a je dosti pravděpodobné že nejpozději do konce záruční doby bude můj mobil obsahovat nějakou custom rom, určitě ne však hned ze startu a rozhodně nějaké relativně stabilní.

Využiji jej rozhodně na přehrávání hudby, videa(lokálního i streamovaného), telefonování, nějaké to surfování po netu(ne jako hlavní zařízení, na to mam noťas). Sem tam nějaké to hraní her (ne-casual). Nicméně mobil hodlám používat pokud možno déle než jen do konce záruční doby, takže mi záleží i na budoucí teoretické podpoře jak ze strany výrobce (aktualizace droida) tak i co se týká software. Například u mé současné X8 se už asi rok potýkám s tím, že je pro mě nemožné nainstalovat prakticky nic protože za tu dobu co jej mám i nejzákladnější aplikace nabyli příšerně na velikosti. A takovým problémům se chci vyhnout na pokud možno co nejdéle.

Z toho důvodu se Vás chci zeptat, kdyby jste byli v mé situaci tak který z nich byste si vybrali a proč. Je pravděpodobné, že vzhledem k tomu kam vlastně píši, tak mi doporučíte Lenovo, s tím počítám, takže možná bude spíš lepší když mi pak napíšete na jaké výhody a nevýhody jsem zapoměl a jestli byste mě neupozornili na nějaký větší zádrhel se kterým jste se při používání Lenovo P70 setkali.
Jo a taky jak je na tom vlastně stock rom? je plynulá? jak to vypadá např. s využitím CPU/RAM v případě když se nic neděje, sežere si systém hodně ram nebo je z těch 2GB dostatek volný k využívání?

Za případně odpovědi a reakce vám předem děkuji :)

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Koupit P70?

Příspěvek od Cleric » ned 19. dub 2015 20:12:35

Přesunuto do správné sekce.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 19. dub 2015 20:29:13

Tak Z1c a Mi3 sou byvale vlajkove lode vyrobce.P70 je stredni trida.

Ja bych bral Z1c(i kvuli tomu ze sem ji mel) pac ma LTE a vodeodolnost.Vzhledove je taky povedena (coz je subjektivni) a jak pises...z kvalitnich materialu.Ma min narocnou(taky skvele odladenou) nadstavbu ale zas min nastaveni nez je v miui...timescape se podoba spis cistemu androidu.Vydrz baterie je perfektni.Kapacita je k velikosti displaye celkem slusna.Ale v realu nezklame.
Spis se rozhodni jestli chces velkej mobil nebo kompaktni mobil.

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pon 20. dub 2015 7:40:34

1) Rozhodni si velikost. Mezi tou Xperií a třeba Mi3 je dost velkej rozdíl.
2) Nějak se ti vytratilo z výběru LG G2 32 GB, což je aktuálně asi nejlepší volba v tvé cenové relaci, byť je trochu přes.

Co se týče Mi3 a MIUI - jako jo, odlazený to je, problém je obrovská spotřeba paměti (aktuálně mám uptime od soboty a z 2 GB mi zbylo nějakých 900 MB, prakticky není problém to při multitaskingu dostat až někam k nule). Takže jestli chceš honit čísla volný paměti, tak tudy fakt cesta nevede (ale existuje na to údajně plně stabilní lehce upravenej AOSP 4.4, to bude o něčem jiným). A rychlostně je to tak lepší průměr, ono s takovým HW a s takovou pamětí to snad ani pomalý bejt nemůže. Ohledně bugů v systému - já na ně moc nenarazil, nicméně dělám po každým updatu wipe cache. Co jsem si všiml, tak třeba Redmi jsou na tom zásadně hůř. Ohledně baterie - umí to i 8 hodin on-screen time při čumění na net a IM s WiFi.
Co mi tam docela vadí, je nemožnost z toho systému vyhazovat věci, ono s každým takovým zásahem přestane fungovat něco dalšího (příklad: Bez MIUI launcheru se nedá nastavovat tapeta lockscreenu a nikde se ani nedá nastavit, aby prostě kopírovala tu z launcheru). Takže ani ty poměrně otravný MIUI cloudový služby nejdou úplně vykopat pryč. Na druhou stranu máš jednoduchou správu práv roota rovnou v základu, takže do systému můžeš rovnou hrábnout. Povedená funkce je dualboot, kdy po nějakým nepovedeným zásahu můžeš nahodit druhej systém a pokračovat v používání s tvými uživatelskými daty (změní se jen systém, data zůstávají).
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
askerixont
Nové Androidě

Příspěvek od askerixont » pon 20. dub 2015 8:14:18

LivArt píše:1) Rozhodni si velikost. Mezi tou Xperií a třeba Mi3 je dost velkej rozdíl.
2) Nějak se ti vytratilo z výběru LG G2 32 GB, což je aktuálně asi nejlepší volba v tvé cenové relaci, byť je trochu přes.
Ve skutečnosti jsi už druhý člověk co mi doporučuje LG G2. A z výběru se vytratilo z toho důvodu že jsem varianty vyhledával na heurece s nastavenými filtry jako cena 5-7k, ram 1.5-2GB, a hlavně display 4"-5". A LG G2 je bohužel 5,2" velká plácačka na mouchy. 5" už je tak dost velké ale v dnešní době většina z těch lepších mobilů je kolem 5" takže jsem si řekl že si to dám jako limit a více už určitě ne.
No, vzhledem k tomu, že zatím všichni kterých jsem se ptal mi doporučili tu xperii, tak asi vezmu právě tu.
V podstatě na druhou stranu, jsem věrný a spokojený zákazník Sony :DD (resp spíše SonyEricssonu) protože mé poslední tři mobily jsou xperia X8(aktualní hlavní mobil), k750i(postarší ale stále funkční záložní mobil), k300i (jo, to už je nějaký ten rok... bohužel jej už nemám, před asi 8 roky jsem jej utopil a proto jsem si pořídil tehdy k750i).

Každopádně moc díky za to že jste se se mnou podělili o své názory a návrhy. Snad tak nejpozději do měsíce budu Z1C mít (dříve mi jej pravděpodobně manželka nepovolí :DD )

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 20. dub 2015 8:37:01

LG G2 70.9 x 138.5 x 9.14 mm
Mi3 73.6 x 144 x 8.1 mm

To jen k tomu, jaká je G2 plácačka (menší než mi3).
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

dan7211
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung

Příspěvek od dan7211 » pon 20. dub 2015 8:59:03

já se dlouho rozhodoval taky pro P70, ale nakonec volím lenovo S90

LaetryCz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend p7 stock
Mobil 2 / ROM: LG g2 32gb stock

Příspěvek od LaetryCz » pon 20. dub 2015 13:49:01

Být na tvém místě, tak bych g2 rozhodně nevyřazoval z výběru kvůli velikosti. Jak už psali jiní nade mnou, g2 je v poměru k velikosti displeje velice kompaktní telefon, který nabízí, v dnešní době, asi nejlepší poměr cena/výkon. S kvalitou zpracování a použitými materiály to už není zas taková sláva, ale ani nic hroznýho to není. Pokud ti jde o výkon, plynulost a displej, tak bych šel do g2. Displej g2 snad ještě nebyl překonaný ničím, ani nesmyslnými qhd apod, fakt nádhera. Pokud chceš zvýšenou odolnost a menší rozměry, tak jdi do xperie. Lenovo bych nebral, sice moc nemám rád posuzování podle značky, ale to lenovo fakt nemá dobrý jméno.
Nokia 3310 - > Nokia 3410 - > Nokia 5300 - > Se w910i - > LG optimus 2x - > Google Nexus 4 - > LG g2 + Huawei ascend p7

djmicho
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Mate 20 Pro black
Mobil 2 / ROM: Mi mix 2s, Moto One Vision
Tablet: Lark
Rom: 4.4.1

Příspěvek od djmicho » úte 21. dub 2015 5:39:06

Lenovo ma vyborne jmeno, obzvlast v low-end a nizsi stredni ;) A606, P70, A6000 "trhaji rekordy" a P70 je jeden z nejkupovanejsich telefonu posledniho mesice.. To ze se jim nepovedli vlajkove lode je vec jina :D středni a low-end umi lenovo s pomerem cena/vykon/kvalita jako malo kdo..
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 21. dub 2015 6:58:14

Ale nesmysl, všechny Lenova jsou na tom po SW stránce stejně špatně. A ani ta HW na tom není úplně skvěle.

Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Reputace: -51
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Příspěvek od Zkorumpovanaliska » úte 21. dub 2015 9:15:37

Nesouhlasím. Zkus si porovnat největšího konkurenta P70ky - THL 5000 po vzhledové stránce. Mě se to THL nelíbí. V ostatním nemá konkurenci, ta baterka je opravdu obrovská.. A že se slovenskou distribucí jsou nějaké problémy, nebo že má "jen" HD displej (ale zase větší výkon), či pár předinstalovaných aplikací typu Security z Lenováckých telefonů nedělá odpad.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 21. dub 2015 9:22:47

Tak já to porovnám se stejně drahou čínskou konkurencí - Mi3 64 GB. Najednou už to taková sláva není...
Prostě Lenovo byly, jsou a budou pořád ultralevný čínský telefony s (minimálně) rozporuplnou výrobní kvalitou a mizernou SW podporou (P70 je na trhu jak dlouho? Půl roku? A pořád se na to nedá dovolat ze slovenský pevný linky. O tom si můžeš říkat co chceš, ale to si renomovanej výrobce nemůže dovolit). Nebo třeba absence kompasu. U telefonu 7 tisíc!?
Prostě pořád jsou to obyčejný čínský telefony, kterých na trhu hafo a nemá smysl se tím nijak dál zabývat, protože lepší to nebude.
Nehledě na to, že za ty peníze se dá pořidit i třeba Huawei P7 nebo Xperia T3. A o nějakou pětiskovku dráž LG G2, ta to zabíjí úplně.

WendyCRX
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Note 4

Příspěvek od WendyCRX » úte 21. dub 2015 9:33:03

Lenovo jsem měl pouze jednou ( K900 ) a krom baterie která byla téměř žalostná,jsem žádný problém neměl a nemohu říct jediné špatné slovo na tuto značku.
Kamarád má tu ... no nevim číslo ale s tou 4000mAh baterkou ( P780?? ) nebudu googlit.. a rovněž na to nedá dopustit.
Prostě záleží co od telefonu člověk očekává.
Ten zmiňovaný Huawei P7 je luxusní telefon,ale také bych neřekl že to má výkonu na rozdávání,zpracování bylo tedy příkladné,ale to ta K900 měla také......

jirka81
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1c

Příspěvek od jirka81 » úte 21. dub 2015 9:46:43

mám podobné priority při výběru telefonu (snad jen navíc požadavek na notifikační diodu), a vybírám mezi zhruba stejnými telefony (ještě čekám na cenovku Zenofone 2).

A nejvíc váhám právě mezi Z1c a LG G2
u Z1c se mi líbí kompaktní rozměry a vodotěsnost
u LG G2 mám obavy z LTE a frekvence 800MHz - někde jsem četl (na stránkách prodejce CZC) že nemá frekvenci 800MHz ale 850MHz - nevíte někdo jak to je - půjde na G2 LTE od O2?

ještě rozdíl který by mohl hrát roli je ten, že Z1c má slot pro paměťovou kartu a LG G2 ne.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 21. dub 2015 9:54:55

G2 800 MHz má.
Rozhodují rozměry. Pokud chceš kompaktní telefon, ber Z1c.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » úte 21. dub 2015 11:00:23

G2 ma vsecky dulezite frekvence.
Ale jestli chces pametovky a kompaktni rozmery sou pro tebe plus tak ber Z1c a neni co resit

djmicho
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Mate 20 Pro black
Mobil 2 / ROM: Mi mix 2s, Moto One Vision
Tablet: Lark
Rom: 4.4.1

Příspěvek od djmicho » stř 22. dub 2015 10:36:18

LivArt píše: O tom si můžeš říkat co chceš, ale to si renomovanej výrobce nemůže dovolit). Nebo třeba absence kompasu. U telefonu 7 tisíc!? .
K čemu by Lenovu byl kompas? U mediateku stejne nikdy nefungoval a fungovat nebude ;) v podstate ani GPS se u MT neda pouzivat, takze na tohle se u tehle telefonu nekouka..
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » stř 22. dub 2015 10:41:52

Nedá se používat? Co je zas toto za nesmysl? :D
Vezmi si třeba Huawei G750 nebo Honor 3C, tam ta GPS docela funguje.

A nic to nemění na tom, že nedává smysl kupovat P70 a nepřihodit těch pár stokorun na (třeba) G2.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 22. dub 2015 11:22:55

Ano je to nesmysl.U G750 nefunguje gps jen "docela" ale plnohodnotne.Kdybych ti rekl ze v tom je snapdragon tak to ani nepoznas.
Takze nezalezi jen na mtk ale i na tom jak si na tom modelu vyrobce da zalezet.

Lynskey
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od Lynskey » stř 22. dub 2015 13:06:46

G2 je dual sim?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » stř 22. dub 2015 13:16:40

Ne, evidentně to není podmínka.

Lynskey
Stálý androiďák
Reputace: 1

Příspěvek od Lynskey » stř 22. dub 2015 13:17:32

Jsem jsem se zeptal, že bych něco přehlídl [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“