Aréna telefonůXperia Z2 vs Galaxy S5

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
traged1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SGS3

Xperia Z2 vs Galaxy S5

Příspěvek od traged1 » pon 27. dub 2015 13:02:19

Cau vsichni,

Tak ted jsem se dostal do schyzy - uz jsem mel vybranou Xperii Z2 (nejlepsi pomer cena/vykon/vydrz baterky/LTE) - ale co se nestalo, Galaxy S5 spadlo az na 9300 Kc, tj za stejnou cenu jako ta Xperie. Pritom je o neco vykonnejsi, baterii jenom o neco mensi vydrz nez Xperie, oboje odolne prachu/vode slusny fotak...fakt ted nevim co vybrat.

Co by jste ted doporucili a proc?

Dik

LaetryCz
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei ascend p7 stock
Mobil 2 / ROM: LG g2 32gb stock

Re: Xperia Z2 vs Galaxy S5

Příspěvek od LaetryCz » pon 27. dub 2015 13:27:36

Podívej se... S5 je snad nejhorší vlajková loď, jakou Samsung vyrobil. Není to povedený telefon, navíc otřesný touchwiz... Přiznám se, že jsem velký odpůrce samsungu. Někde jsem četl, že ani s tou voděodolností to u něj není žádná sláva. Výkon bych u těch zařízení neřešil, u z2 je naprosto dostačující. Navíc ti z2 nabídne lepší baterku a nesrovnatelně lepší dílenské zpracování. Taky bych se vyhnul amoled displeji. V každém případě jsou oba telefony papírově dost vyrovnané. Ještě bych zvážil LG g2, krásný displej, kompaktní rozměry vůči úhlopříčce displeje, odladěný, ale ne příliš graficky povedený systém. Hlavní důvod, proč se tak často doporučuje, je poměr cena/výkon. Já bych teď asi volil tu xperii, právě kvůli zpracování. ;-)
Nokia 3310 - > Nokia 3410 - > Nokia 5300 - > Se w910i - > LG optimus 2x - > Google Nexus 4 - > LG g2 + Huawei ascend p7

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pon 27. dub 2015 13:55:23

Jako vynaset tady soudy o nejhorsi vlajkove lodi nebudu.S5tka ma sve kvality ale na Z2 se nechyta.Xperia ma podstatne min narocnejsi nadstavbu(ale zase min moznosti nastaveni) a jeste o to lip odladenejsi.Spolu s o 1GB vic RAM oproti S5 to uz neni zanedbatelny rozdil.Zpracovani je subjektivni ale v tomhle je Xperia taky spickova.Vydrz taky...nezalezi jen na baterce.
Opravdu nevidim duvod pro S5tku pokud za stejnou cenu muzes mit Z2.

Pokud Samsung tak leda Note 3

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » pon 27. dub 2015 13:56:02

Je to subjektivní. Sám mám SGS 4,ale mám klienta, který měl z1,pak koupil z2 a nakonec dostal za zvýhodněnou cenu s5. No a ten zase tvrdí, že s5 je telefon, který prostě dává smysl. Že je pro něj touchwiz intuitivnější a příjemnější než prostředí z2. Má doma stále všechny 3 telefony, takže může srovnávat. Dále prý byl překvapen rychlostí s5,že mu připadá svižnější. Osobně to srovnat nemohu, ale tento můj klient je velmi náročný starší pán, čili jeho názoru rozhodně přikládám dost velkou váhu.
Ideálně si zkus v prodejně chvilku hrát s oběma, abys věděl, který tě osloví víc.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pon 27. dub 2015 14:08:24

Tak ja mel Z1 i S5 doma a sviznejsi byla rozhodne Xperia.
Z2 je na tom jeste lip.
Prostredi je subjektivni a to u Xperie se blizi spise cistemu androidu....vyhoda je prave v te rychlosti a stabilite.
Napr. Xperia Z Ultra byl asi nejrychlejsi telefon s nadstavbou kterej sem mel.
Osahat pred koupi je samozrejme nutnost.Kazdopadne tu pravou funkcnost (a rychlost Xperie oproti Samsungu) sw pozna po case a nainstalovani aplikaci.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“