Aréna telefonůarmv7 vs amrv8 (32 vs 64 bit)

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
paklic9
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X

armv7 vs amrv8 (32 vs 64 bit)

Příspěvek od paklic9 » úte 23. čer 2015 15:51:03

Zdravim, budu si kupovat mobil bud ted nebo do 1-2 mesicu, podle ceny mobilu, proto take neudavam cenu. Kdyz se mi bude libit nejaky drazsi, tak klidne pockam 1 mesic a pak ho koupim. No a ted k vyberu, nejde mi tolik o vyber presneho modelu, to si celkem umim vybrat sam, ale spis bych potreboval objasnit jednu vec a potom dale muzu vybirat.
Zajima me, jaky je rozdil mezi armv7 (32 bit) a armv8 (64 bit)? Neco jsem o tom cetl na netu, ale uplne mi to nepomohlo. Co teda armv8 (64 bit) prinasi noveho? Chci to vedet, abych vedel, jake modley mam vybirat, jestli jenom s amrv8 (64 bit) nebo i se starim armv7 (32 bit).
Hlavne me zajima, jestli treba do blizkeho budoucna (2-3 roky) nebudou nove hry/aplikace jen na armv8 a s nejakym starsim mobilem s armv7 bych je nemohl zapnout? Takhle to bylo u armv6 a armv7, tak proto se ptam.
Uvazuji nad koupi nejakeho vlajkoveho modelu, ale nevim jestli mam vybirat jen z novejsi s armv8 nebo muzu i ze starsich armv7. Vykonu maji i starsi vlajkove lode s armv7 dostatek (napr.: LG G2, atd.) a jsou levnejsi, ale jen se bojim o blizkou budoucnost podpory amrv7 a minimalne 2-3 roky nebudu mobil menit. A vzhledove se mi vice zalmovaji starsi vlajkove modely nez ty novejsi.

Jak to tedy je a co vse nove prinasi? A co by jste mi doporucili, vybirat uz jen z drazsich mobilu s armv8 nebo i se starsimi a lvnejsimi armv7?

Maximální rozpočet: neurčený, podle situace (Kč / €)
Místo nákupu: ČR, EU, či čínské obchody: coolicool nebo pandawill
Předpokládané využití zařízení: Internet, facebook, hry, hudba, videa (online i offline), ruzne aplikace.
Požadavek na značku: nerozhoduje
Vlastnosti displeje: maximalne 5,2 palce
RAM: 2 GB+
Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje
Komunikace: LTE
Ostatní požadavky jako dobry fotoaparat, NFC, senzory, atd. jsou bonusem.

Predem dekuji za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“