Aréna telefonůDual SIM do 8 tis.

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Grunt
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung GALAXY S III
Tablet: NV Shield

Dual SIM do 8 tis.

Příspěvek od Grunt » ned 12. črc 2015 19:46:49

Zdravím,
rád bych vyměnil svůj obstarožní GALAXY S3 za jiný modernější telefon. Zásadní důvody pro změnu jsou především to, že S3 je již velmi pomalá, načítání aplikací trvá věčnost a ještě mám problémy ze signálem. Navíc jsem vyfasoval služební briketku a opravdu mne nebaví tahat dva telefony. Proto bych rád změnu. Jediné co se mi na stávajícím mobilu líbí je kvalita fotek, která je v porovnání s přítelčiným ZenPhonem 5 a služebním HTC 310 o několik příček lepší. Takže bych byl rád, kdyby nový telefon byl co se úrovně foceni na tom minimálně stejně.

Maximální rozpočet: do cca 8tis. (samozřejmě čím méně, tím lépe).

Místo nákupu: To je fuk??? Jakýkoli e-shop (mall, datart, alza, czc...)

Předpokládané využití zařízení: Telefonování (2 Sim), sms, internet, focení...

Požadavek na značku: Doteď jsem měl nejlepší zkušenosti se značkou Samsung, ale nebráním se ničemu, jen bych přeci jen zůstal u alespoň mírně renomovaných značek. Osobně nejvíce zvažuji Lenovo a Huawei, jelikož renomovanější značky mají Dual Sim telefony buď v té nejnižší kategorii, nebo nepřiměřeně drahé. Z druhé strany spektra, mám zase rád věci které mají alespoň malý punc luxusu, tedy žádné ohromné plastové pádla, kterým padají aplikace a každá druhá funkce občas blbne...

Mnou navrhované modely:

Lenovo S90 - Líbí se mi vzhled, ale vadí mi trochu pokulhávající HW.

Lenovo P70 - Velmi přijatelná cena i HW na druhou stranu plastové a ne moc líbivé provedení (dle fotek).

Lenovo Vibe Z2 - Stejné jako S90, jen větší a nevím zda by 5,5" už nebyl trochu moc. Navíc při HD rozlišení.

Lenovo S60 - Osobně na mne působí jako velmi zajímavá volba, jelikož má prakticky vše co potřebuji, hardwérově je na tom obdobně jako modely S90 a Vibe Z2, jen má menší paměť (což bych řešil pomocí SD karty). Plastové provedení pak reflektuje značně nižší cenu (což nemůžu říct, že je na škodu).

Huawei P8lite - Tento telefon byl dlouhou dobu mojí jasnou volbou, jelikož má rozumné HW parametry, velmi líbivý vzhled a navíc podporuje vše co potřebuji (Dual sim, LTE). Bohužel jsem se na netu dočetl, že má problémy s dual sim, což si nemou dovolit. Neumím si představit, že bych v práci vrátil služební telefon, s tím že jsme si pořídil dual sim a pak by mi to nefungovalo na 100%.

Doufám tedy, že mi někdo z Vás poradí na základě mých požadavků do čeho jít. Kdyby náhodou napadl někoho nějaký model, který jsem zde neuvedl. Klidně jej navrhněte.

Předem moc díky za každou radu, či nápad.

Grunt

Blooddrunk
Androiďák!
Reputace: 22
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Dual SIM do 8 tis.

Příspěvek od Blooddrunk » ned 12. črc 2015 21:47:59

Vzal P8 lite, on žádné problémy s dual sim nemá. Spíše jde o to, že je to hybrid. Tzn. Můžeš mít v telefonu buď dvě sim karty, nebo jen jednu simkartu a paměťovou kartu. Dohromady to jinak nedáš. V reálu to znamená, že budeš buďto volat z dvou simkaret a nebudeš moct rozšířit úložiště které je 16Gb, nebo budeš mít jednu simku a můžeš rozšiřovat paměť jak jen chceš.
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“