Aréna telefonůHuawei nebo Xiaomi

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
vitezslav2
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 edge 32GB
Mobil 2 / ROM: Apple iPhone 7 128GB
Tablet: Apple iPad mini 2

Huawei nebo Xiaomi

Příspěvek od vitezslav2 » čtv 23. črc 2015 12:43:40

Chtěl bych se zeptat na váš názor,ohledně značek Huawei a Xiaomi.Která je ,,lepší,, v telefonech.Díky za názory.

martves613
Robot
Reputace: 38
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5508 DUO
Mobil 2 / ROM: Galaxy Ace s5830i
Tablet: LG G Pad 8.3
Rom: stock ROM

Re: Huawei nebo Xiaomi

Příspěvek od martves613 » čtv 23. črc 2015 12:45:54

Každá má nějaké pro i proti. Někomu se víc líbí MiUI, někomu Emoution UI.
Konstrukčně jsou to výborné telefony, kvalita je na vysoké úrovni. SW odladěnost patří k těm nejlepším, takže opravdu nelze říct, jaká je lepší.
Pokud nepíšu s diakritikou, jsem na svém mobilu.
„Vím, že nic nevím“ -Sókratés
. ............................................ Na poděkování je tu tlačítko!

Autor tohoto vlákna
vitezslav2
Androiďák!

Příspěvek od vitezslav2 » čtv 23. črc 2015 14:04:34

Mám Xiaomi MI3 a mám docela problém s připojením bluetooth příslušenstvím.Občas nějaké bugy v systému třeba mizející jména kontaktů.U Huawei se mi to nestalo.Nevím které prostředi je náročnější na výkon,ale jinak MIUI se mi líbí víc.

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » čtv 23. črc 2015 17:31:35

Základný rozdiel je v tom, že Huawei u nás predáva telefóny v rámci oficiálnej distribúcie, teda v obchode kúpiš telefón určený pre náš región. Ak niekto u nás predáva telefóny Xiaomi, ide o šedý dovoz, teda nie je to oficiálna distribúcia, tie telefóny sú určené pre čínsky trh. Ak ti záleží na LTE, problém niektorých novších Xiaomi telefónov je, že nepodporujú všetky dôležité európske frekvencie, napr. Mi4i nepodporuje LTE 800 a 2100Mhz, čo je veľký problém. Vyplýva to z toho, že telefón je určený pre čínsky trh, preto podporuje len čínske LTE frekvencie.

Tento problém s LTE frekvenciami sa týka veľmi veľa nových čínkych telefónov. Huawei u modelov určených na náš trh, s týmto problémy nemá (výnimkou je iba Honor 6+, tomu nepochopiteľne chýba 800Mhz). Exotickú frekvenciu Vodafone LTE 900Mhz, málokto podporuje. Nikto iný v CZ a SK túto frekvenciu nepoužíva a aj vo svete je veľmi veľmi exotická.

LTE v SR a ČR: 800, 1800, 2100, 2600Mhz
900Mhz len u Vodafone CZ
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

QZW
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 4C
Rom: Stock

Příspěvek od QZW » čtv 23. črc 2015 19:30:01

Taky jsem měl podobný dilema a Huawei momentálně nabídne za stejnou cenu víc.Vybíral jsem mezi Honor 4C a Redmi 2.Honor je levnější,lepší foťák a víc se mi líbil + oficiální distribuce.
EMUI je pecka,je tam přesně to co potřebuju.
Jsem moc spokojen.

pedes
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedes » pát 24. črc 2015 6:16:53

Odpovědět jednoznačně je vždy problém. Aťuž z toho důvodu, že nikdo nemá zkušenosti se všemi modely, té které značky, nebo proto, že je těžké srovnávat rozdílné třídy.
za sebe mohu doporučit Huawei - mám zkušenost s několika modely a nenarazil jsem na problém. Oproti Xiaomi mi osobně přijd, že jsou vzhledově hezčí, působí hodnotněji, což odpovídá i použitým materiálům. To, že Huawei vyvíjí procesory odkazuje na to, že není jen montér komponent,ale snaží se inovovat. Navíc jeho Kiriny jsou velmi spolehlivé pokud jde o příjem GPS. Některé modely jsou vybaveny duální anténou - což má význam zejména v to, že signál mají i v místech, kde jiní ztrácí a rovněž se tato funkce projeví při "handoveru" mezi BTS.
Co je odlišné je uživatelské prostředí a zde je to věcí vkusu stejně jako v designu apod. Myslím, že obě prostředí jsou povedená. Ještě upozorňím, že některé modely které mají HW tlačítka je nemají podsvětlená - ale to už je tedy spíš o tom, uvést o jaký model máte zájem a porovnat jej s jiným.

Autor tohoto vlákna
vitezslav2
Androiďák!

Příspěvek od vitezslav2 » pát 24. črc 2015 8:38:32

A nebíte náhodou někdo který uživatelský prostředí je náročnější na výkon?Jestli MIUI na Xiaomi,nebo na Xiaomi Emoution UI?

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 24. črc 2015 8:46:45

Spis na RAM a to je narocnejsi miui

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“