Aréna telefonůvetsi displej, dlouha vydrz

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
bonifac83
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: w910

vetsi displej, dlouha vydrz

Příspěvek od bonifac83 » pát 24. črc 2015 10:42:33

Ahoj, muj soucasny telefon haier w910 uz mel namale, ale jeste jsem ho diky nahradnim dilum od jednoho mistniho clena (jeste jednou dekuji) opravil. Nicmene uz jsem se zacal poohlizet po necem novem, hlavne kvuli slabe vydrzi soucasneho telefonu. Take by se docela hodil dualsim - nyni resim presmerovanim a velice by se mi zamlouvala skutecna vodotesnost. Dale pak takove ty veci, co se z prospektu nedozvite, zda napr wifi nebo gps opravdu funguji bez problemu, sila signalu, telefon se neprehriva atd. Na vykonu mi nejak prilis nezalezi, hry nehraju, ale aby se telefon nesekal a chodil plynule, spis by me pri nejake vyssi investici zajimala odladenost a do budoucna aktualizace a podpora at uz firemni nebo i komunitni napr. cyanogenmod. Velikost kvuli castemu hledani na netu tak 5 - 5.5. Nyni mam 4.5 a ma pomerne dost balastu kolem displeje, tak by to takovy skok snad byt nemel.

Maximální rozpočet: cim min tim lip, podle navrhovanych

Místo nákupu: nezalezi

Předpokládané využití zařízení: prohlizeni internetu, emailu, telefonaty, gps sporttracker, obcas navigace silnicni i turisticka, hry prakticky nehraju

Požadavek na značku: nezalezi

Mnou navrhované modely: koukal jsem na sony m4aqua, pak z rada sony, zenfone, honor 4x, co samsung? tech telefonu jsoou strasna kvanta

Vlastnosti displeje: predpokladam ze vetsi vliv na spotrebu displeje bude mit jeho rozliseni nez velikost (kdyztak me opravte) takze nejradeji 1280*720 pripadne max 1920*1080 vic je podle me zbytecna hovadina kvuli spotrebe a naroku na vykon

Výkon: plynuly system i po nekolika dnech a hodne nainstal. aplikacich, ale na hrani telefon nebude

Interní paměť: nerozhoduje, cim vic tim lip s 8gb by asi uz dnes mohl byt problem

Slot pro paměťovou kartu: ano

Audio: posloucham z telefonu pres sluchatka, kdyz vencim psa :)

Komunikace: nerozhoduje, lte by se asi hodilo

Fotoaparát: nerozhoduje, aby to neco vyfotilo, obcas dokumentacne, poznamky

Odolnost telefonu: libilo by se mi

Senzory: nevim asi kompas, necham si poradit

Ostatní požadavky: silna baterie, necham si poradit

Dekuji za pripadnou pomoc

Gaston99
Droid
Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: vetsi displej, dlouha vydrz

Příspěvek od Gaston99 » pát 24. črc 2015 11:05:12

Jelikož jsi nenapsal rozpočet a vzhledem k požadavkům na vodotěsnost a slušnou výdrž, bych Ti doporučil Xperii Z3 Dual. Cena je sice vysoká, ale jinak je to po všech stránkách vynikající telefon.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 24. črc 2015 11:19:46

Z tech co si vypsal ti doporucim Honor 4x.Splnuje vsecko az na tu vodeodolnost.Je velice plynulej i po nejake dobe,Nadprumernej fotak,LTE a skvela vydrz.Muzes mrknout do tematu o 4x ...dal sem tam nejake info.
GPS je spickova.Rychla a presna.

Pokud bys mel penize na Z3 Dual tak neni co resit.Imho nejlepsi dual na trhu.

Autor tohoto vlákna
bonifac83
Nové Androidě

Příspěvek od bonifac83 » pát 24. črc 2015 13:36:03

Diky za odpovedi.
Na ten Honor 4x jsem koukal, ze tam chvalis. Jak je to s tim sklem, je tvrzene nebo ne? Co ve srovnani s Lenovem a7000, jsou si papirove dost podobne, co podpora Honoru (Huawei) jsou na tom s aktualizacemi opravdu tak tristni?
Jinak bych jeste dodal, ze na to uplne nespecham, takze jestli by se melo objevit neco zajimaveho, klidne pockam. A cinske telefony, nebylo by tam neco zajimaveho, tech jsou taky mraky?
Co ta sony m4 aqua dual, ta by myslim nemusela byt spatna (sice baterka jen 2400mah), bude se prodavat v cr? Tu sony z3 dual zvazuju, ale nevim jestli se mi chce neustale nosit po kapsach 15 litru...
Jnak mi docela padnul do oka ten asus zenfone2 a docela ho tu chvalite, je an tom s vydrzi baterky tak spatne (ma taky 3000mah, sice vyssi rozliseni)?
Naposledy upravil(a) bonifac83 dne pát 24. črc 2015 20:39:33, celkem upraveno 1 x.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » pát 24. črc 2015 17:42:10

Nejake tvrzene sklo ma.Ale nevim jake.To by me ani nevadilo ale dost se patlalo tak sem nahodil hned tempred glass a hotovo.
Rozhodoval sem se prave mezi tim a A7000 ktera je jeste o neco levnejsi.Nicmene nemam dobre zkusenosti se sw od Lenova a MTK moc nemusim kvuli gps.Taky fotky se mi zdaly lepsi a byla to pravda.Ty sou vyborne u Honoru.Android 5.1 by mel dorazit brzo.

M4A neni spatna kor kdyz se zvyklej na vodeodolnost.Ale interni pamet je nejaky 3GB volne.Nevim jak je to u dual verze....tu neznam.Zenfone 2 by byla asi dobra alternativa kdyz nechces vyhazovat velke castky...treba za tu Z3 Dual

Gaston99
Droid

Příspěvek od Gaston99 » pát 24. črc 2015 18:08:17

M4 Aqua Dual má interní paměť 16 GB a byla by to dobrá volba, ale u nás se oficiálně neprodává a pravděpodobně se ani nikdy prodávat nebude. Je to škoda...

Autor tohoto vlákna
bonifac83
Nové Androidě

Příspěvek od bonifac83 » pát 24. črc 2015 20:33:55

Ok chlapi, diky za poznatky.
Jeste bych se zeptal kde a za kolik by se ta M4 Aqua Dual dala sehnat a zda by sedely LTE pasma? A jeste by me zajimalo (ten Zen mi nejak padl do oka) jestli ta vydrz je uzirana velkym poctem prdinstalovanych aplikaci od Asusu nebo proste procesor Intel Atom ma vetsi spotrebu, vic zere? Libi se mi na nem taky to rychlo nabijeni, ktere by to castecne kompenzovalo.
Dekuju

Gaston99
Droid

Příspěvek od Gaston99 » pát 24. črc 2015 20:56:20

Ohledně M4 Aqua Dual se mrkni sem, nedávno to taky řešili.
http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=101&t=15312

wentink
Androiďák!
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: Honor 9 blue
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1
Rom: Originální

Příspěvek od wentink » sob 15. srp 2015 12:45:27

Zenfone 2 2/16 GB, cena cca 5.590, 5 palců displej.

LivArt
Terminátor
Reputace: 259
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » sob 15. srp 2015 12:49:07

Ten starej Atom a dlouhá výdrž? :D

Honor 4x je taková velká placka k neutahání.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“