Aréna telefonůHuawei P8 nebo LG G4 příp G3

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jimenez
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Asus Zenfone 5 2018
Tablet: LENOVO P8
Rom: CustomROM Android 10

Huawei P8 nebo LG G4 příp G3

Příspěvek od jimenez » sob 05. zář 2015 23:40:12

Odešel mi telefon a rozhoduji se mezi Huawei P8, LG 4 případně LG 3.

Telefon by měl mít tyto vlastnosti:

1. Velká citlivost na signál a bezproblémové přepínání mezi sítěmi ( 2G, 3G, 4G ). Pohybuji se totiž především mezi domovem, kde je přesíťováno a telefon neustále přepíná od 4G až po 2G ( i předešlý Huawei P7 měl sem tam problémy ) a chalupou, kde je zase signál žalostný ( proto ten požadavek na velkou citlivost a dobrý signál )

ad bod 1. Vím, že částečné řešení problému u přepínání sítí je zvolit ručně 2G. To je zase ale dosti omezující pořád na to myslet, že pokud přelezu práh domu musím to zase vracet.

2. Bezproblémový a citlivý příjem GPS - telefon často používám jako navigaci.

3. Kvalitní fotoaparát a video

4. CZ distribuce, cena cca do 13.000,-

To je v základu asi vše, víc mě v tuto chvíli nenapadá. Samozřejmě očekávám patřičný výkon, rozšiřitelnou paměť atd. Který z těchto telefonů byste mi dle uvedených preferencí doporučili vy? Nebo ještě nějaký jiný, zde neuvedený?

Co jsem zatím pátral tak v signálu vyhrává P8. Tento telefon se mi také jeví sympatičtější co se velikosti displeje týče. Ovšem vzhledem k tomu, že nyní jsem měl Huawei P7 a předtím Huawei P6 a všechny jsou si celkem podobné tak bych se nebránil nějaké změně. Co se týče provedení zase vede Huawei, pokud jde o fotky tak velice mírně vítězí LG4, kde se ovšem už obávám velikosti 5,5 palce, nemám zrovna ruce jako medvěd. Na druhou stranu jsou úkony, kdy větší displej je ku prospěchu. LG G3 zde uvádím jako alternativu, protože jsem četl že změn oproti LG4 je minimum a telefon naopak při stejné velikosti displeje ještě narostl.

Předem děkuji za každý tip.

S angličtinou na mě nechoďte, všechno prosím hezky česky.

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Huawei P8 nebo LG G4 příp G3

Příspěvek od LivArt » ned 06. zář 2015 6:32:37

Pokud ti Huaweie do teď vyhovovaly, není důvod P8 nevzít. G3 má výhodu akorát v ceně.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » ned 06. zář 2015 8:48:02

G3 má víc výhod - vyšší výkon (P8 má low-end jádra A53, i když na vyšší frekvenci než u levných telefonů), větší vnitřní paměť, větší rozlišení displeje (může být fajn třeba v kombinaci s Cardboard), má vyměnitelnou baterku s větší kapacitou a je rozšířenější - větší výběr příslušenství, custom ROM apod. (A možná by se ještě něco našlo.) :-) Zase jsem ale četl stížnosti na GPS.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 06. zář 2015 8:57:02

GPS je u G3 ok.

Osobne bych radsi pockal na Honor 7 nez bral P8.
Pokud cekat nechces a nevadi ti plast tak G3/G4 sou momentalne za vybornou cenu a neni tam moc co resit.

Autor tohoto vlákna
jimenez
Stálý androiďák

Příspěvek od jimenez » ned 06. zář 2015 19:28:12

Pánové děkuji za reakci, jak koukám co člověk to názor a mám v tom stejný zmatek jako na začátku. Čekat na novější typ nechci, odešel mi telefon a hledám náhradu.
Zeptám se tedy jinak, pokud byste měli stejné preference jako já viz. 1. příspěvek jaká by byla Vaše volba? Pokud pominu fotoaparát, který by měl být u obou na dobré úrovni? Jde mi hlavně o citlivost signálu. Již s P7 jsem měl na chalupě se signálem problémy a to má P7 dvě antény a svou citlivostí je celkem znám.

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » ned 06. zář 2015 20:05:05

jimenez píše:Nebo ještě nějaký jiný, zde neuvedený?
Nad Xperií Z3 jsi neuvažoval? V oficiální distribuci je sice trošku nad rozpočet, ale určitě stojí za zvážení. Měl jsem ji tři čtvrtě roku a co se týká signálu a GPS, tak absolutně bez problémů.

Autor tohoto vlákna
jimenez
Stálý androiďák

Příspěvek od jimenez » ned 06. zář 2015 20:50:15

Děkuji za reakci. No přiznám se, že i na něj jsem ze začátku koukal, ale nijak mě nenadchl. Nehledě na vysokou cenu za výběhový model ( přichází Z3+ ). Údajně i foťák zde není zrovna top a ještě problémy s růžovou skvrnou u nějaké serie. Přiznám se, že Sony mě neohromuje ani dizajnem, Sony mi připadá jak placka bez jakéhokoli nápadu napříč všemi modely, který by zaujal. ( Jo ve spojení s Ericssonem to byla jiná káva co se dizajnu týče ). Jde samozřejmě o můj subjektivní názor a co se nelíbí jednomu může ohromovat druhého a jde jistě celkově o kvalitní telefon, ale pravděpodobně pro mě ne.

EDIT: Nehledě na všudypřítomná tlačítka na stranách mobilu, které jsou velmi problematické při upevnění telefonu v držáku do auta. Pamatuji jak s tímto problémem před časem zápasil kamarád s Xperií T.

Juraj 19
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Wave
Tablet: Asus

Příspěvek od Juraj 19 » ned 06. zář 2015 21:26:55

Šel bych do Lg g4 a momentálně z Max shopu i s koženými zády za 12090,- kč. Podle mě rozumná volba.

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Příspěvek od Gaston99 » ned 06. zář 2015 22:54:48

Jj, pokud se Ti nelíbí, tak bohužel. Byl to jen návrh a je jasné, že se nemusí líbit všem.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“