Aréna telefonůDilema - BB / Nexus

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
prograw
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SIII Pebble Blue

Dilema - BB / Nexus

Příspěvek od prograw » stř 30. zář 2015 22:45:52

Dobrý večer, po dlouhé době jsem opět zavítal sem, na AndroidFórum.cz.

Obracím se na Vás s malou prosbou. Aktuálně řeším koupi nového telefonu, moje stávající i9505 pomalu dosluhuje a je celkově v dost špatném stavu.

Mezi mé favority patří nový Google Nexus 5X a Blackberry Passport. Nexus mě láká na základě líbivého designu ve stylu Nokia Lumia a samozřejmě také čistého Androidu se stále aktuálním softwarem. Na druhou stranu, pro Blackberry hraje HW klávesnice (dost často na telefonu píšu), celková bytelnost a nevšední design.

Telefon v poslední době využívám opravdu jen na základní aplikace, tj. Facebook / Messenger, WA, internet, zprávy a sledování videí (Stream / Youtube). Desítky funkcí, které mi nabízí i9505, namátkou např. sledování očí, rozdělení obrazovky na dvě poloviny, aplikace v okně...., vůbec nepoužívám a všechno mám vypnuté. Na základě tohoto faktu už nepřemýšlím o Samsungu, ani po jiné podobné značce. Nehledě na to, že G920F je celá skleněná a to mi jde proti srsti (telefon mi dost často upadne).

Prosím kohokoliv o názor, jsem člověk nerozhodný a občas potřebuji nakopnout :wave:

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Dilema - BB / Nexus

Příspěvek od Mirda86 » čtv 01. říj 2015 6:01:23

Problem je ze ten ctvercovej format displaye u BB neni uplne vhodnej na spoustu aplikaci.Narazim na port z androidu.Samozrejme ze to co popisujes zvlada jinak uplne v pohode.Pokud ti to staci tak ho klidne ber.
Ono pokud bys chtel hw klavesnici tak stejne nema zadnou konkurenci.Musis si to ujasnit.
Pripadne pockat na BB Priv s klavesnici a androidem...ale buhvi jakou cenou.

Autor tohoto vlákna
prograw
Stálý androiďák

Příspěvek od prograw » čtv 01. říj 2015 22:07:21

Nemáš nějaký tip, kde by mohli mít Passport vystavený? Ideálně v nějaké Brněnské prodejně s elektronikou. Hodně lidí psalo, že je vhodné si ho před koupí osahat, protože ty rozměry jsou opravu atypické. Počkám s tím stejně až do příchodu Nexusu do ČR, pokud se mi bude Passport líbit, rozhodnu se podle ceny.

A děkuji za odpověď, tu kompatibilitu si ověřím. Jedná se stejně jen o pár aplikací třetích stran. Bankovnictví, zmíněný WA a možná pár klikacích her, když někde čekám :)

- - - UPDATE - - -

Zrovna se dívám na Blackberry Priv, o kterém jsi psal. Ten vypadá sakra luxusně, ale podle všeho bude, bohužel, mimo můj rozpočet :(

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » čtv 01. říj 2015 22:25:43

To bohuzel nevim.Zkus nejakou malou prodejnu mobilu.Je to opravdu lepsi si ho osahat.
Ja sem cetl ze se prave nove Nexusy prodavat u nas nebudou.Coz by bylo pekne blbe.

Autor tohoto vlákna
prograw
Stálý androiďák

Příspěvek od prograw » pát 02. říj 2015 0:18:29

Tak to vypadá, že si o víkendu pojedu pro Passport a při té příležitosti si ho vyzkouším. Ověřil jsem si funkčnost všech android aplikací, které používám a neměl bych s nimi mít žádný problém :thumbup:

Priv by na mě byl příliš veliký, přece jen má 5.4'' + vysunutí, nehledě na fakt, že by se mi při psaní pravděpodobně špatně držel.

Nexus 5X mi prakticky nepřinese nic navíc, oproti stávající i9505. Maximálně opravdu jen tu nejnovější verzi Androidu a čtečku otisku.

dalamar
Nové Androidě

Příspěvek od dalamar » úte 06. říj 2015 8:20:20

Passport mám, tak pokud bys měl konkrétní dotazy tak se ptej. Imho je to super telefon. Jen upozorňuju že klient pro FB je zrovna pro BB dost otřesnej, chvíli jde, chvíli ne, a funkcí má polovic co na androidu.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“