Aréna telefonůNový Smartphone - poradíte mi?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sheppard
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokia6100

Nový Smartphone - poradíte mi?

Příspěvek od Sheppard » úte 10. lis 2015 11:09:28

Úvod
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem nového smartphonu. Měl jsem GSmart Mika M2, neměl jsem ho ani rok a už byl 2x v opravně (nakonec jsem dostal zpět peníze). Teď bych si chtěl koupit něco lepšího a hlavně ne tak poruchového. Telefon bych nejvíce používal na hudbu (u Mika M2 byl zvuk ze sluchátek velmi tichý, musel jsem dávat hlasitost skoro na plno - problém se sluchátky nebyl), na aplikace/hry a surfování po internetu/youtube + občasné focení. Přemýšlel jsem o LG G Flex 2, ale teď jsem četl recenze, že se velmi zahřívá - s tím je spojeno snižování jasu obrazovky, žluté fleky na obrazovce a rznění obrazu. Dále jsem koukal na LG G3,ale nevím co si o něm mám myslet (má "jenom" 4 jádra).
Děkuji a přeji hezký den

Maximální rozpočet: 8000,- Kč (+- 1000,-)

Místo nákupu: Praha

Předpokládané využití zařízení: poslouchání hudby (sluchátka), hry/aplikace, surfování na internetu/youtube, příležitostné focení

Požadavek na značku: asi spíše Tradiční značka (kvůli poruchovosti)

Mnou navrhované modely: LG G Flex2 (příznivá cena, ale četl jsem,že se příliš zahřívá - další související probl.)

Vlastnosti displeje: 5" , kvalitní rozlišení (nevím přesně kolik)

Výkon: RAM +2GB, CPU 2 GHz, GPU netuším

Interní paměť: 16 GB a více

Slot pro paměťovou kartu: ANO

Audio: hlavně kvalitní zvuk při výstupu ze sluchátek

Komunikace: LTE asi

Fotoaparát:
13 Mpix, obstojné čočky a kvalita fotek

Odolnost telefonu: normální, nic extra

Senzory: nerozhoduje

Ostatní požadavky: určitě by potěšila dobrá situovanost tlačítek pro ovládání hlasitosti (u LG G Flex se mi moc nelíbí), Výkon baterie asi 3000 mAh - aby to vydrželo alespoň 3/4 dne při např. hraní/surfování na netu
Naposledy upravil(a) Sheppard dne čtv 12. lis 2015 9:52:31, celkem upraveno 4 x.

Gaston99
Droid
Reputace: 227
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Nový Smartphone - poradíte mi?

Příspěvek od Gaston99 » úte 10. lis 2015 12:00:27

G3 je výborný telefon a o výkon nemusíš mít strach. Snap 801 má dostatek výkonu na cokoliv a pokud se Ti líbí, klidně ji vem, ale určitě se vyplatí ve verzi 32 GB / 3 GB RAM. Jinak do 8k koupíš třeba slušně vybavený Honor 6. Případně nad rozpočet, ale výborná je třeba Xperia Z2 nebo Honor 7.

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » úte 10. lis 2015 13:33:40

Hlavne si mal vyplniť šablónu, inak porušuješ pravidlá fóra a nevieme, aké máš požiadavky na veľkosť displeja a iné položky.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
Sheppard
Nové Androidě

Příspěvek od Sheppard » čtv 12. lis 2015 9:54:38

rbarat píše:Hlavne si mal vyplniť šablónu, inak porušuješ pravidlá fóra a nevieme, aké máš požiadavky na veľkosť displeja a iné položky.
Děkuji za oznámení,
svůj dotaz jsem upravil.
Nyní očekávám Vaši odpověď na můj dotaz.
Děkuji

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » čtv 12. lis 2015 14:50:59

Navrhujem Honor 6 - spĺňa všetko čo potrebuješ, má dobrú výdrž a slušne fotí - http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-honor-6/

Ak by nevadila veľkosť 5.5", tak pozri na aktuálny český bestseller Vodafone Smart Ultra 6, pri ňom aj zásadne ušetríš - http://mobilni-telefony.heureka.cz/voda ... t-ultra-6/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Autor tohoto vlákna
Sheppard
Nové Androidě

Příspěvek od Sheppard » stř 18. lis 2015 11:53:00

rbarat píše:Navrhujem Honor 6 - spĺňa všetko čo potrebuješ, má dobrú výdrž a slušne fotí - http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-honor-6/

Ak by nevadila veľkosť 5.5", tak pozri na aktuálny český bestseller Vodafone Smart Ultra 6, pri ňom aj zásadne ušetríš - http://mobilni-telefony.heureka.cz/voda ... t-ultra-6/
Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Chtěl bych se zeptat na pár věcí souvisejících s vaším komentářem. Někde jsem četl, že telefony z Číny v sobě mají nějaký software,který bez vědomí uživatele posílá informace do Číny,kde nakládání s osobními informacemi uživatelů se neřídí stejnými směrnicemi a zákony jako např. v Evropě - u známých značek. Co se týče 2. vámi doporučeného telefonu, bych se rád zeptal v čem je háček, protože za tu cenu je dle mého názoru až moc dobrý.
Děkuji a přeji příjemný zbytek dne

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » stř 18. lis 2015 12:14:13

Netreba veriť všetkému, čo sa na internete píše. Dnes sú už všetky mobily čínske, lebo všetky sa tam vyrábajú, aj iPhone. To čo si čítal by sa teoreticky mohlo týkať telefónov z čínskeho trhu (nikdy sa to nedokázalo), ale iste nie telefónov z oficiálnej európskej distribúcie, ako je aj Honor. To si Huawei ani Lenovo nemôžu dovoliť. Navyše, ak sa chce, je ľahšie robiť špionáž na úrovni sieťovej sa nfraštruktury, ako na úrovni koncového zariadenia, teda mobilu. No a keďže na Huawei infraštruktúre beží väčšina Európy, ak aj niečo špehujú, je úplne jedno aký máš mobil, cez sieť sledujú všetkých, bez ohľadu na značku mobilu, čo má človek vo vrecku.

Však preto je ten Vodafone bestseller, lebo má fakt veľmi dobrý v pomer cena/výkon. A so zmluvou u Vodafone je ešte o 2000 lacnejší.

robertBA
Androiďák!
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Příspěvek od robertBA » stř 18. lis 2015 13:56:04

Vyrobené v Číne a vyrobené v Číne. A predsa úplne iné. Kúp si čínske auto vyrobené v Číne a VW vyrobené v Číne. Rozdiel poznáš. Argument, že všetko je vyrobené v Číne a preto je to jedno by som nepouzival.

rbarat
Moderátor

Příspěvek od rbarat » stř 18. lis 2015 17:02:38

No však on si kupuje VW vyrobený v Číne, teda Honor 6.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“