Aréna telefonůKlidně Čína do 6 000kč

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Cedr
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. lis 2015 19:26:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Advance S

Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Cedr »

Hledám nový telefon za svůj dosluhující Samsung Advance S. Může být klidně Čína. Hledám něco, co bude mít použitelné vnitřnosti i pěkný design (něco co nevypadá levně plastově). Proto za tuto cenu se poohlížím po nějakém číňanovi (aspoň kovový rámeček).

Maximální rozpočet: 6000 Kč

Místo nákupu: Nerozhoduje

Předpokládané využití zařízení: Pár hovorů/sms, několik minut na internetu, příležitostně gps, pár momentek

Požadavek na značku: Nerozhoduje

Mnou navrhované modely: CUBOT X16, KINGZONE N5, iNEW L3, ULEFONE PARIS

Ostatní požadavky: 5", LTE (nemusí být 900Hz), 2G RAM, aspoň 16GB nebo microSD, výhoda silnější baterie ale jsem smířen i s každodenním nabíjením, výhoda OTG (jestli to dobře chápu a je možné např s flashky přenést soubory do mobilu), výhoda GorrilaGlass
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od foto1977 »

...co Bluboo Xtouch?
http://bluboo.com.cn/xtouch_d.html

vlákno na androidfóru zde:
http://androidforum.cz/bluboo-x500-5-fu ... 67411.html

Parametry i vzhledem by měl splňovat tvé požadavky...
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Cedr
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. lis 2015 19:26:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Advance S

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Cedr »

Dík za tip. Vypadá naprosto skvěle, jak parametry, tak vzhledově. Škoda jen, že jsem ho nezastihl ještě v akci -50$. To by nebylo o čem. Teď nejspíš počkám na zkušenosti uživatelů. Zatím jsem se jen dočetl, že foťák a výdrž je lehkým zklamáním oproti čekávání. Doufám, že už se cena nezvýší.Jestli je pravda, že ho bude prodávat Indický operátor, tak věřím, že i podpora bude.
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od foto1977 »

Ten foťák snad bude po vyladění tovární rom lepší... Už se prodává, tak recenze a reálné zkušenosti uživatelů tu budou co nevidět...

Ten Ulefone Paris má také podle některých prvních recenzí foťák nic moc a pak si ho zase jiní chválí, tak teď babo raď! :D
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Fonzik
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15. srp 2014 23:12:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini i8190n - CM 11

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Fonzik »

Taky se rozhoduji jaký mobil koupit v přibližně této cenové kategorii a zatím se mi nejvíce líbily telefony Vodafone smart ultra 6, Bluboo Xtouch a Ulefone Paris... Vodafone pro mne ale asi vede, ale ještě mám do 24. čas :D
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od foto1977 »

No ten VF je už docela pádlo, ale pokud rozměry nevadí tak proč ne?
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Shadowcek
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 25. čer 2012 9:23:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Tablet: Lenovo Yoga 2
Rom: stock

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Shadowcek »

Kingzone K2 ještě dnes na gearbestu za 140 usd. Zdá se mi ideální.
muisa
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. lis 2015 19:29:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M Dual

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od muisa »

Shadowcek píše:Kingzone K2 ještě dnes na gearbestu za 140 usd. Zdá se mi ideální.
Ten telefon se mi taky líbí. Nevíš jak fotí? A ještě by mě zajímalo, jak se postupuje u koupě přes Gearbest. Je tam cena 141 usd. Dopravné je tedy zdarma a doprava trvá jen 3-5 pracovních dní? Hledám v tom nějaký zádrhel. Někde jsem totiž četl, že se snad platí i nějaké clo a DPH, jen pokud je zboží z VB, tak se nic neplatí... Díky
Shadowcek
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 25. čer 2012 9:23:09
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Tablet: Lenovo Yoga 2
Rom: stock

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Shadowcek »

muisa píše:Ten telefon se mi taky líbí. Nevíš jak fotí? A ještě by mě zajímalo, jak se postupuje u koupě přes Gearbest. Je tam cena 141 usd. Dopravné je tedy zdarma a doprava trvá jen 3-5 pracovních dní? Hledám v tom nějaký zádrhel. Někde jsem totiž četl, že se snad platí i nějaké clo a DPH, jen pokud je zboží z VB, tak se nic neplatí... Díky
Ano stojí 141 a doprava je zdarma. Bohužel 3-5 dní je do odeslání od objednávky a pak minimálně 14 dní čekání než to přijde poštou. Rychlejší doprava je placená. Navíc je momentálně lepší využít pomalou dopravu poštou protože před vánoci se lehce stane, že se na to celníci vyykašlou, kdežto DHLka to dá k proclení určitě a navíc si naúčtuje pětikilo za pomoc s celním řízením. Z mého pohledu je ten telefon za těch 3500 moc pěkný a kdyby náhodou došlo na DPH, tak i za těch cca 4200 je pořád fajn
Uživatelský avatar
Sciphone
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: ned 05. čer 2011 17:21:18
Typ mobilu / ROM: Oneplus 5

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Sciphone »

A co treba Elephone p8000 ? Da se sehnat i v cz a to za cenu kolem 4700 kc. Doporucuji si projit zdejsi vlakno o tomto super telefonu.
muisa
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. lis 2015 19:29:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M Dual

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od muisa »

Sciphone píše:A co treba Elephone p8000 ? Da se sehnat i v cz a to za cenu kolem 4700 kc. Doporucuji si projit zdejsi vlakno o tomto super telefonu.
Ten už má 5.5 displej a to je moc. Už jsem byl celkem rozhodnutý pro Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL, pak jsem začal prohlížet nějaké ty čínské mobily a tenhle mě zaujal. Hlavní je pro mě (tedy spíše pro sestru, které mobil kupuju) foťák a velikost paměti (notifikační dioda, gps).
muisa
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. lis 2015 19:29:34
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M Dual

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od muisa »

Shadowcek píše:
muisa píše:Ten telefon se mi taky líbí. Nevíš jak fotí? A ještě by mě zajímalo, jak se postupuje u koupě přes Gearbest. Je tam cena 141 usd. Dopravné je tedy zdarma a doprava trvá jen 3-5 pracovních dní? Hledám v tom nějaký zádrhel. Někde jsem totiž četl, že se snad platí i nějaké clo a DPH, jen pokud je zboží z VB, tak se nic neplatí... Díky
Ano stojí 141 a doprava je zdarma. Bohužel 3-5 dní je do odeslání od objednávky a pak minimálně 14 dní čekání než to přijde poštou. Rychlejší doprava je placená. Navíc je momentálně lepší využít pomalou dopravu poštou protože před vánoci se lehce stane, že se na to celníci vyykašlou, kdežto DHLka to dá k proclení určitě a navíc si naúčtuje pětikilo za pomoc s celním řízením. Z mého pohledu je ten telefon za těch 3500 moc pěkný a kdyby náhodou došlo na DPH, tak i za těch cca 4200 je pořád fajn
Aha, takže k platbě DPH vůbec nemusí dojít, i když cena bude nad 25 USD (podle zaneprázdnosti celníků)? A pokud jo, jak se DPH platí? Balík mi přijde domů a přijde mi dopis o platbě a budu muset na poštu? A clo se u mobilů nad 150 USD neplatí?
Zdenek34
Androiďák!
Příspěvky: 465
Registrován: sob 01. zář 2012 19:34:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 10

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Zdenek34 »

Když budeš mít štěstí, tak dph platit nemusíš, na mobily se clo nevztahuje a v případě, že to chytnou, platíš dph dopravci při převzetí balíku.
Cedr
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. lis 2015 19:26:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Advance S

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Cedr »

Tak jsem nakonec šel do toho Kingzonu K2 z gearbestu. Je to sice trošku risk vzhledem k tomu, že jsem nenašel žádnou pořádnou recenzi ale za ty peníze...Sám jsem zvědavý až bude doma.
Uživatelský avatar
Sciphone
Androiďák!
Příspěvky: 422
Registrován: ned 05. čer 2011 17:21:18
Typ mobilu / ROM: Oneplus 5

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Sciphone »

Tyhle telefony jsou vsechny jako pres kopirak. Parametry maji stejne, takze asi je vzdy nejlepsi volit ten , ktery ma velkou podporu uzivatelu. Tak ať slouzi.
Cedr
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. lis 2015 19:26:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Advance S

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Cedr »

Sice mi ještě nedošel ale už teď se bojím. Zatím čtu více méně jen samé negativní recenze. Jestli bude platit co se píše (pod 15% se baterie vybijí každou sekundu o procento, 1 slot na sim nefunguje, někdo má problém s wifi/gps) . Doufám, že projde celníky a při případném vrácení budu platit jen poštovné do číny (Gearbest) :( Každopádně poučení pro příště když už čínu tak kupovat telefon ověřený zákazníky.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od LivArt »

Proč se zabýváš nějakým mizerným čínským odpadem, když si za 6k můžeš koupit Huawei P8 Lite?
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od unavix »

Huawei je něco lepšího?

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
yahootomi
Androiďák!
Příspěvky: 354
Registrován: stř 13. úno 2013 12:13:48
Typ mobilu / ROM: S8+ Midnight Black
Mobil 2 / ROM: Oneplus 5T Midnight Black 128GB/8GB
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od yahootomi »

Tak jako kingzone urcite..
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Mirda86 »

Za 6k si mohl mit i poradnou klasickou cinu jako Xiaomi, ZTE nebo Meizu.
No a treba budes mit stesti a z Gearbestu ti ani nedojde :D Nebylo by to prekvapeni :D
avod
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 10. led 2015 14:42:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od avod »

Já mám Kingzone N5 a je to nejlepší telefon z Číny, co jsem kdy měl /a to jsem vyzkoušel asi 4 značky/: excelentní fotky, výdrž den a půl a první fix GPS do 8s, cena 2900 Kč...nekupte to pánové :clap:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Jumbo78 »

Přestaň spamovat. Po 3 měsících už to dotyčného nejspíš nezajímá.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
avod
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 10. led 2015 14:42:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od avod »

Nezlob se na mě, ale já před koupí toho telefonu hledal všechny možné informace, tak by mě právě ta, kterou jsem napsal, potěšila. Nepíšu to jen pro toho, kdo vznesl ten dotaz, ale pro všechny, kteří si najdou tohle vlákno na Googlu, jako jsem ho našel já. Jestli je na tom něco závadného, tak to klidně smaž.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Mirda86 »

Excelentni fotky podle ceho?Vydrz den a pul pri jakem pouzivani a SOT?Gps se chova jak na silnici a treba pri geocachingu?
Jako nezlob se na me ale takovej radoby nadsenej prispevek nikomu nepomuze.
avod
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 10. led 2015 14:42:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od avod »

Fotky si můžeš stáhnout a podívat tady:
http://uloz.to/xfux74tc/fotky-porizene-kingzone-n5-zip
Co se týče výdrže: hry nehraju, mám jen zapnutou WiFi, občas internet, pošta, volání.
Co je SOT nevím a GPS používám na silnici ne někde po kopcích.
Že jsem sem ten první komentář dával :evil:

edit unavix - necituj poslední příspěvek když na něj reaguješ, díky.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Mirda86 »

SOT - proste jak dlouho ti svitil display na jedno nabiti.Mas to v nastaveni,baterie a rozkliknes "obrazovka".
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Klidně Čína do 6 000kč

Příspěvek od Jumbo78 »

@avod
To spamování se týkalo toho, že jsi jeden příspěvek napsal zbytečně do několika vláken...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“