Aréna telefonůKompaktní telefon

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MrHonza97
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony xperia z3 Compact

Kompaktní telefon

Příspěvek od MrHonza97 » ned 24. led 2016 16:13:54

Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem telefonu pro mamku... Je to její první dotykový telefon a chce velikostně něco podobnýho jako můj (velikostně). Nechce žádnou obří cihlu. Já mám Z3 compact, ale ten nový stojí 10 000 kč, ale takový rozpočet nemám.

Maximální rozpočet: 7000 Kč (7500 Kč když to bude fakt bomba)

Místo nákupu: Kdekoliv, ale abych mobil byl do 9. února u mě

Předpokládané využití zařízení: pár hovorů/sms denně, kvalitní fotky, to je fakt podmínky, chce si fotit vnoučka, takže chce kvalitní fotky, ale zas není to žádnej zkušenej uživatel, takže jí bude stačit jakýkoliv mobil v týhle cenové relaci.

Požadavek na značku: No, já mám radši něco ověřenýho... Sony, LG, Samsung (i když ho nemám rád), ale popřípadě nějaká osvědčená čína by se dala zkousnout

Mnou navrhované modely: Z1 compact? Má cenu ho kupovat?

Vlastnosti displeje: Minimálně HD, větší rozlišení na takhle malej telefon je zbytečný, ale klidně full HD

Výkon: Výkon? No, chtěl bych aby ten mobil vydržel plynulý 2-3 roky, klidně víc... Mamka tam nebude nic moc stahovat, maximálně si zahraje pixwords nebo podobný nenáročný blbosti :)

Interní paměť: 16 GB + paměťovka nebo 32 GB a víc bez paměťovky

Slot pro paměťovou kartu: Záleží na velikosti interní paměti

Audio: Úplně fuk :)

Komunikace: LTE, asi skoro není potřeba... Určitě není potřeba, jediný na co mamka bude chodit na mobilu přes internet je FB a to fakt minimálně
Infraport by se možná hodil, ale není to nějak směrodatný

Fotoaparát: Co nejlepší, na todle kladu co největší důraz

Odolnost telefonu: To je asi jedno, mamka je k mobilům šetrná

Ostatní požadavky: Mobil musí mít rozměry podobné Z3/Z1 compact... Tudíž velikost do 13 cm na výšku

Je mi jedno jaký bude OS, jestli mi poradíte WP, tak klidně. Je to její první dotykový telefon, tudíž se bude muset učit s Androidem/WP/iOS, je to jedno :)

Díky za rady

West65
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Compact

Re: Kompaktní telefon

Příspěvek od West65 » ned 24. led 2016 19:20:44

A co takhle mrknout po bazarech? Občas se tam dají najít docela fajn kousky i se zárukou.

http://www.noveinzeraty.cz/Search?OrigS ... 10&Order=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Možná se budu rouhat, ale jestli chce kvalitní fotky tak iPhone je prostě iPhone. Androidy i WP fotí často lépe, ale jen když si člověk pohraje s nastavením foťáku, což mamka asi dělat nebude. Na klasický "vytasit a střílet" fotky je prostě iPhone nejlepší. Měl jsem iPhone, Lumii 1020 a teď mám Z3 Compact, nejsem fanda Apple, ale o tomhle jsem přesvědčenej.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 24. led 2016 19:28:42

Mel sem iP5 a i na automat nefotil teda nic moc.To takova Lumie 925 byla o parnik jinde.
Z androidu toho moc nezbyva nez ty Xperie.Z1c furt smysl ma jestli jde teda jeste koupit v rozumnym obchode.Pripadne sehnat Galaxy Alpha...

Autor tohoto vlákna
MrHonza97
Nové Androidě

Příspěvek od MrHonza97 » ned 24. led 2016 21:51:19

A kdybych začal víc uvažovat o iPhonu, tak jaký? :-) 4S nebo sehnat 5? 5C na 5S by už asi nebyl rozpočet :-)

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » ned 24. led 2016 21:56:04

4S je pomalej kepl u ktereho na vsecko cekas pul hodiny.A to ho chces na 3 roky?Telefon kterej je 4-5 let starej?Co myslis? :D

Autor tohoto vlákna
MrHonza97
Nové Androidě

Příspěvek od MrHonza97 » ned 24. led 2016 22:30:10

Okay, okay :-)

Za 7ku by šlo z mobilní pohotovosti vzít Z3c (takže vůbec ta nejlepší možnost - mamce se líbí, fotí dobře, kvalitní HW i SW), co myslíš? :-) Je na to záruka půl roku.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » ned 24. led 2016 22:54:23

Radsi bych mrknul na bazos nebo tak.Z mp bych pouzitej telefon nekoupil...to ses prakticky bez zaruky.
Za 7k koupis peknej kousek i s rocni a vic zarukou...

Autor tohoto vlákna
MrHonza97
Nové Androidě

Příspěvek od MrHonza97 » ned 24. led 2016 23:18:18

Dobře :-) Děkuji :-)

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“