Aréna telefonůNová hračka místo Lumie 535 dual

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pe.ne
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual - StockROM - noROOT

Nová hračka místo Lumie 535 dual

Příspěvek od pe.ne » sob 13. úno 2016 13:10:43

Dobrý den, po roce na Lumii přemýšlím o návratu k androidu. Lumie mi až na baterii a drobnosti v systému vyhovuje, ale rád zkouším nové věci, dokud nepadnu na to pravé, dokud mě nechytí za srdce. Funguje mi to tak i s jinými věcmi osobní potřeby (právě tak mobil vnímám). V minulosti jsem se nepěkně spálil u Sony s Xperií M, kdy byla HW špatná GPS a foťák stále přeostřoval, takže video, byť mělo neuvěřitelnou velikost v MB, bylo zcela nekoukatelné. Nehoním se za nejnovější verzí androidu, pokud je ta stávající odladěná, bez chyb, svižná. Důležitá je i funkčnost UI, jsem zvyklý to používat v "defaultu", s minimem doinstalovaných fičurek. Rootovat a hrát si ROMkami nechci. Výdrž dva dny. Děkuji za doporučení.

Maximální rozpočet: 250€ (když to bude naprosto ospravedlnitelné, tak 300€)

Místo nákupu: český eshop - zavedený, nebo DE Amazon

Předpokládané využití zařízení: tak skoro jako tlačítkový telefon ;) , pokud možno dualsim, k tomu GPS (bez výpadků a s rozumným fixem i bez A-GPS, když bude s GLONASS bude líp), foto momentky dětí a texty, FB, čtení pracovních PDF, brouzdání na netu, téměř nehraju (občas nějakou tahovku), hudba přes sluchátka

Požadavek na značku: Zavedené značky, ale NE Samsung (osobní antipatie), NE Sony (opravdu špatná zkušenost), dále jsou mi sympatické Lenovo (i přes stížnosti uživatelů), Motorola

Mnou navrhované modely: Moto G 2015 2/16 (výstup do sluchátek ale nic moc, nano komunita), Lenovo P70, nebo navrhněte cokoliv dle uvedených značek, co jsem přehlédl.

Vlastnosti displeje: MAX 5' ! (a ne horší než současná mobil, cha cha)

Výkon: RAM 2 GB

Interní paměť: min 8 GB, pokud půjde multimediální obsah ukládat na SD, jinak 16

Slot pro paměťovou kartu: Ano

Audio: poslouchatelný výstup do sluchátek

Komunikace: LTE (pokud možno vč. českého Vodafonu, ovšem i ten to prý přebudovává na ty rozšířenější frekvence), wifi i 5 GHz

Fotoaparát: s diodou, f/2,2 max., lépe ale f/2,0. Za MP se nehoním, ale výstup bych chtěl kvalitní. Tz. stačí i 5 MP, ale perfektně zaostřených a s málo šumem i v horších světelných podmínkách

Odolnost telefonu: Gorilla Glass by bylo fajn + nějaká olejofobní vrstva, ať se to tak moc nepatlá.

Senzory: HW kompas by byl fajn, ale není podmínkou. Jinak klasické senzory (přiblížení, zrychlení)

Pokud je v této ceně kvalitní kus HW nesmysl, tak ven s tím, člověk potřebuje slyšet, že je mimo :palec: Děkuji všem!

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Nová hračka místo Lumie 535 dual

Příspěvek od Mirda86 » sob 13. úno 2016 13:20:19

https://www.mp.cz/mt-motorola-moto-x-2nd-gen-16gb-white" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle je lepsi kus hw nez Moto G 2015(pokud nemyslis Moto X Play) ovsem chybi pametovky.

Autor tohoto vlákna
pe.ne
Nové Androidě

Příspěvek od pe.ne » sob 13. úno 2016 13:37:13

Nene, nemyslím, opravdu pokukuju po moto g 2015. Ale cos posílal, je nad 5' a s horší světelností foťáku. Nevíte někdo, jaká je teď situace s Motorolou a Lenovem? Mám na mysli to jak se kupovali a jak to teď vedou dál.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 13. úno 2016 13:44:11

Tak to co sem postnul ma rozmery jak prumernej 5" telefon.Takze je to ok.Fotak foti slusne.Za horsich svetelnych podminek to nebude zadna slava u niceho za 6-7k.Spis bych chapal kdybys resil treba tu pametovku...ale ne fotak vzhledem k tomu ze ve vyberu mas P70 :)

Brzo se budou objevovat nove telefony jen pod nazvem Moto by Lenovo a Motorola zmizne uplne...

Autor tohoto vlákna
pe.ne
Nové Androidě

Příspěvek od pe.ne » sob 13. úno 2016 14:57:24

Aha, to je to foto u P70 tak zlé?

WendyCRX
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Note 4

Příspěvek od WendyCRX » úte 16. úno 2016 15:01:46

Tu P70 jsem kupoval ženě ( nenáročná ale... ) právě ten foťá byl naprostá tragédie... neostré ( ani za dobrých světelných podmínek ), velké množství šumu,nepřirozné barvy...Jinak snad ta p70 fungovala i dobře - ale je to prostě levné Lenovo.

Autor tohoto vlákna
pe.ne
Nové Androidě

Příspěvek od pe.ne » úte 16. úno 2016 15:51:30

Aaaaha. No každopádně ti děkuju, ušetřils mi nervy :)

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“