Aréna telefonůPodle čeho vybírat telefon z Číny?

Pokud nevíte který mobil vybrat váháte mezi typ1 vs. typ2, tak zde je správné místo pro porovnání

Moderátoři: Mirda86, Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět
Beinhauerova94
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. dub 2016 16:51:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Trend

Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od Beinhauerova94 »

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že mám už několikátý mobil z českých obchodů, za celkem solidní peníze a stejně mi žádný nevydržel víc než 2 roky, jsem pro změnu.. a to takovou, že bych ráda sehnala mobil z Číny, kde bych mobil se stejnými funkcemi sehnala levněji, než u nás. A tak trochu doufám, že mi někdo poradí, jakou značku pořídit, abych byla spokojená.

Cenově bych se ráda vlezla řekněme do 2 - 3 tisíc, zda je to možné. Samozřejmě čím lepší a levnější, tím líp. :DD

Objednávat budu na Aliexpresu, kde jsem četla nejen dobré recenze, ale mám známou, která zde objednává, tudíž by to šlo vše přes ni a já se nebudu muset zabývat poštou a podobnými věcmi. :oops:

Telefon budu mít k vlastnímu využití, jsem mladá holka, která by konečně ráda pořídila spolehlivý telefon, jde mi o rychlost, foťák, přehrávač, místo, kvalitu displeje a celkově jednoduché ovládání, dobrý přehrávač hudby a hlasitost telefonu a taky o využívání internetu a nějaké ty hry apod.. řekla bych, taková klasika.

Značka a typ je mi totálně jedno.. hlavně, ať vše funguje jak má.. a jako žena bych chtěla co nejkrásnější design samozřejmě. :DD

Tak doufám, že se najde dobrák, který v tomhle ohledu zmatené blondýně pomůže s výběrem.

Předem děkuji :yes:

Alex
Zdenpok
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: sob 16. úno 2013 14:58:15
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od Zdenpok »

Za dva až tři tisíce asi nemůžeš čekat zázraky. Já jsem třeba kupoval do rodiny levné telefony od Doogee a musím říct, že celkem spokojenost.
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od Telewest »

Kukni si Bluboo Picasso
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od LivArt »

Beinhauerova94 píše:jsem mladá holka, která by konečně ráda pořídila spolehlivý telefon
Pak vybíráš naprosto špatně, z toho čínskýho odpadu není spolehlivýho vůbec nic. Když už chceš čínskej telefon, kup si něco od Xiaomi, a to se ti vyplatí koupit tady než se zabývat Čínou.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od tomas.griger »

Presne tak. Neexistuje čínsky zázrak za pár korún. Keď už to musí byť Čína , tak hodne si na fóru pochvaľujú Elephone P8000. Po čase sa ale začínajú objavovať na displeji fľaky a čo potom s tým ? Pozri na Vodafone Smart prime 6. Bez záväzku za 3.299Kč. Z 2 ročnou zárukou.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od LivArt »

Za 3.5k je Huawei Y6 dual s 2GB RAM, případně levněji ten VF Smart Prime 6, který zmiňuje kolega. A na czc se za podobný peníze válí jedna použitá MI2s v údajně docela pěkným stavu.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od roy100 »

Pokud chceš využívat internet mimo wifi, tak od Xiaomi nic neber, nemá patřičná pásma pro rychlý internet.
Beinhauerova94
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. dub 2016 16:51:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Trend

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od Beinhauerova94 »

Telewest píše:Kukni si Bluboo Picasso

A ten je dobrej ?
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od unavix »

LivArt píše: Pak vybíráš naprosto špatně, z toho čínskýho odpadu není spolehlivýho vůbec nic. Když už chceš čínskej telefon, kup si něco od Xiaomi, a to se ti vyplatí koupit tady než se zabývat Čínou.
Kolik si toho "čínského odpadu" vlastnil nebo alespoň vyzkoušel, že tady vykládáš takový kraviny?
MIUI - rom Xiaomi je víc zabugovaná než čistý android v jiných čínských telefonech. Dost často Xiaomi 2 věci opraví a další tři rozhasí. Navíc pokud bude mít telefon od Xiaomi čipset Qualcomm, tak nebude mít podporu české LTE 800mHz. A pokud v telefonu Xiaomi bude čipset MTK tak na tom bude uplně stejně jako ostatní čínský výrobci.

@ Beinhauerova94 - i z běžných čínských značek se dá koupit dobrý železo. V ceně 2 - 3 tisíce zapomeň na slušný telefon. Vždy tam bude zastaralý hardware, horší foťák a pravděpodobně nebude mít telefon ani podporu LTE. Rozumné to bude až od 4 tisíc Kč výš. A to při nákupu přímo z číny.
Koukni se třeba na:
5,5" třeba ověřený Elephone P8000. Popřípadě novější Elephone P9000.
V 6" je slušný Leagoo Shark 1. Podle referencí majitelů.
V 5" Kingzone K2. Má baterku "pouze" 2600mAh. Jeden pracovní den ale vydrží. Má slušný foťák, do "šuplíku" jdou vložit 2 SIM + micro SDXC karta.

Orientuj se podle spokojenosti uživatelů.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od LivArt »

My víme, že ti na živobytí přispívá nejmenovanej čínskej eshop, ale pořád to jsou prostě krámy, s tím nic neuděláš.
BTW ten tvůj "čistej android" je jeden generic build na ten čipset, optimalizace nulová (a proto taky telefon s 2.6Ah baterkou vydrží den). Prostě odpad, nic jinýho o tom nejde říct. Ad Xiaomi a Mediatek - tys někdy viděl nějaký Xiaomi na generic buildu androidu? Já ne, asi to bude tím, že je to postavený na MIUI, kde se nedá jen nahrát launcher, aby to vypadalo jinak.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od roy100 »

Livarte ty si opravdu nevidíš do úst, v podpisu máš dva Číňany, zabugované Xiaomi bez LTE, prolezlé šmírovacím softem, a gigabite, což je naprostý odpad od pouhých lepičů log, dost pokrytecké nazývat vše z Číny šrotem a rozdávat rozumy, nebo jen hloupě plácáš a zřejmě si připadáš vtipný a zajímavý.
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od |Mio| »

Tak já bych jako holčičí telefon s nějakou tou výdrží na hudbu apod. asi volil Oukitel K4000 Pro 4G rovnou z EU skladu z Gearbestu
viz. http://www.(upraveno!) "GB má na AF ban" (důvod: spamování)/cell-phones/pp_ ... html?wid=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemám s ním osobní zkušenost, takže ještě pohledat víc info.

Za 110 USD i s postovnym za tejden doma.

Jinak Aliexpress je platforma nikoliv jedinej obchodník, na Ali se musí umět nakoupovat a odhadnou prodejce i rizika a s tou reklamací alespon v tech 12 mesících jsou vetsi problemy nez z velkejch e-shopu. Pouzil bych radeji overene e-shopy ktere tu mame i s recenzema v jednom tematu. Gearbest je ideální v tom, že má sklad v EU a z něj poslané věci jsou tu rychle a bez doplatku DPH a poplatku dopravci za celní řízení.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Podle čeho vybírat telefon z Číny?

Příspěvek od roy100 »

Přesně tak, jako místo prvního nákupu z Číny není Alík ideální, pro nejjednodušší a nejrychlejší nákup vybirej z EU skladů.
Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“