Aréna telefonůJaký dualsim, bez hybridního slotu SIM/SD?

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Gooo
Nové Androidě
Reputace: 0

Jaký dualsim, bez hybridního slotu SIM/SD?

Příspěvek od Gooo » ned 24. dub 2016 12:10:55

Zdravím

Jsem uživatelem telefonů s OS Windows (nyní mám již sedmý telefon v řadě, který má buď WM, nebo WP). Přesto bych rád vyzkoušel Android a tak jsem si koupil před dvěma lety Acer E380, ale vydržel jsem u něj 3 měsíce a pološílený se vrátit k WP. Mluvíme o Androidu 4.4 a předpokládám, že se vývoj posunul a tak bych rád opět vyzkoušel, zda by mi nyní android vyhovoval.

Píšu to proto, ať jste shovívaví k neznalosti detailů, které se vztahují k Androidu jako takovému a ne vše je mi hned jasné. Jaký telefon tedy hledám?

Mám několik požadavků, které budou ai celkově něsplnitelné (každý chce mít funkce vlajkové lodi za cenu lowendu). Takže ne všechny parametry, které vypíšu, musí být splněny. Jako základní ale je:

- DualSIM. Potřebuji ale, aby bylo možné provozovat obě SIM najednou a k tomu také používat paměťovou kartu. Spoustu věcí si lze na heuréce, nebo obchodech, filtrovat a pak si vyberu. Jenže, tohle jsem nikde nenašel. Až na baterii by mi vyhovoval třeba Huawei P8 Lite, ale ten má právě druhý slot hybridní. Existuje nějaký DualSIM, který má všechny sloty zvlášť?
- Chci větší displej. 5" a třeba i více. Teď mám 4,7" a kapsy mám velké, takže bez problému zvládnu větší.
- Rád bych ale něco tenčího. Kolega má nějaký starší Xiaomi a ten má tak půldruhého centimetru a váží čtvrt kila asi...s tím je ale spojena nízká kapacita baterie. Takže kdyby byla možnost bezdrátového nabíjení, tak bych si třeba i nějakou tu stokorunu připlail.
- Android. Jak to říci, aby se to nezvrhlo ve Flame, což v žádném případě nechci. Řeknu to na rovinu. Vzhled androidu se mi ani trochu nelíbí (a chápu, že se většině z vás zase nebude líbit dlaždice, takže je to o zvyku). Nahrál jsem si launcher (ZenUI), který mi jakž takž vyhovuje, ale systém mi připadá dost "poslepovaný". Menu co ovládá launcher je nějaké, menu telefonu je nějaké, menu aplikací je zase nějaké. Rád bych se tedy vyhnul co nejvíce nádstavbám, které vlastně ani třeba nepodporují dvě SIM. Četl jsem že vychází Android N, tak jestli je lepší počkat a koupit něco později? Nebo je to již na novějších androidech upraveno?

Cena? Je to testovací stroj a nevylučuji, že za dva měsíce půjde zase do skříně. Takže za něj nechci dát 10k a více. Chápu, že jsem si navymýšlel věci, které zase nebudou v telefonu za 3,5k. Takže nevím a nemám představu. Rád bych si poslech rady, co mi bude doporučeno. Jestli budu mít něco za 5k a nebude mít některé z funkcí, nebo dražší s funkcemi, již si to budu muset promyslet sám. Vůbec se neorientuji v čipsetech, jaká je vhodná velikost uživatelské paměti, nebo kolik je vhodné mít jader. Také chci něco z českého obchodu s fakturou (jsem OSVČ a plátce) a nechci nic vyloženě čínského, který má polovinu nastavení v čínštině...

Děkuji za případné tipy

Nevím co chci, ale budu otravovat tak dlouho, dokud to nedostanu ...

Autor tohoto vlákna
Gooo
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Jaký dualsim, bez hybridního slotu SIM/SD?

Příspěvek od Gooo » ned 24. dub 2016 12:32:17

Ještě dopíšu, že o úpravě SIM a SD karty jsem se dočetl. Velmi rád bych ale nešel cestou fénování SIM a ořezávání karty.
Nevím co chci, ale budu otravovat tak dlouho, dokud to nedostanu ...

Mirda86
Moderátor
Reputace: 278
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Jaký dualsim, bez hybridního slotu SIM/SD?

Příspěvek od Mirda86 » ned 24. dub 2016 12:36:32

Za 7k Honor 5X ci Lenovo A7010.

A nepis vic prispevku pod sebe.Mame tu moznost "upravit".

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“