Aréna telefonůTelefon do 12 000 CZK s dobrym multitaskingem

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tableta
Nové Androidě
Reputace: 0

Telefon do 12 000 CZK s dobrym multitaskingem

Příspěvek od tableta » úte 26. dub 2016 14:49:10

Zdravim androidaky :)
Obracim se na vas s zadosti o pomoc, hledam nahradu za sluzebni telefon LG G4. Mam ho 3 mesice, problemy se sice neobjevily, ale strach z bootloopu je opravdu velky, jinak jsem s nim na vysost spokojen. Kdyz zvazuju vlajkove lode, vzdycky se dostanu do srovnani, ze ktereho vychazi LG G4 jako jasny vitez, ale diky bootloopu je obratem diskvalifikovan.
Rad bych, aby mi telefon tak dva roky vydrzel bez sekani, nehraju hry, nefotim selfie, nemam filmarske ambice a netocim 4k videa.
Obecne mam strach z Kirin a MTK procesoru, ale nebranil bych se, kdybych mel jistotu ze to tak dva roky vydrzi bez sekani a bude to podporovat aplikace v play store stejne jako snapdragony.
Telefon casto pouziju na navigaci, at uz pesi, cyklo nebo v aute, takze uvitam GPS s rychlym fixem, jinak samozrejme na telefonovani a hrani s aplikacemi. Ocenim stock experience, ale neni nutna.
Diky predem za tipy.

Maximální rozpočet: 12 000 CZK

Místo nákupu: cesko

Předpokládané využití zařízení: telefonovani, navigace, lehce hry, cteni, poslech hudby, audioknih, tezce multitasking

Požadavek na značku: Tradicni. Cinu, pokud by byla spolehliva.

Mnou navrhované modely (v zavorce obavy, ktere u jednotl. modelu mam):
  • LG G3 (ale co kdyz to bude pomale)
  • Honor 7 (ale co kdyz kvuli Kirinu nepojedou nektere aplikace a navic se to bude sekat? A navic tam nebudou custom ROM)
  • HUAWEI MATE8/S (nevidim prilis rozdil, jinak stejne obavy jako u honor 7)
  • Sony Xperia Z2/Z3 (ale co kdyz to bude zpomalene a co kdyz se bude prehrivat procesor?)
  • Sony Xperia Z5 (ve srovnani s G4 dost drahe)
  • Lenovo Vibe X3 (ale co kdyz to bude sunt s neodladenym systemem, bez updatu a bez custom ROM?)
  • LG V10 (Ale co kdyz to bude stejne jako LG G4, jen o 5k drazsi)
Vlastnosti displeje: min. 4.7 palcu, max. 6 palcu. Na mene nez 5 staci rozliseni 1280x720, od 5 vic fullHD.

Výkon: srovnatelny minimalne se snapdragonem 800, ideal 808 RAM min. 3GB

Interní paměť: min. 16GB

Slot pro paměťovou kartu: je to plus, ale ne nutnost

Audio: nerozhoduje

Komunikace: LTE pasmo 800 Mhz :)

Fotoaparát: nerozhoduje, hlavne na foceni dokumentu

Odolnost telefonu: nerozhoduje

Senzory: GPS, GLONASS

System: aspon prislibeny update na 6.x

Co jsem vyloucil:
  • LG G4 - panicka hruza z bootloop problemu
  • Nexus 5x (vyzkousel jsem na par dni, zda se, ze mi RAM na multitasking nestaci)
  • Samsung Galaxy 6 (zla baterie :( )
irelevantni:
  • dualsim
  • vymenitelna baterie
  • bezdratove nabijeni

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“