Aréna telefonůMobil do 3k na geocaching

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
xatra
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy y s5363

Mobil do 3k na geocaching

Příspěvek od xatra » pát 27. kvě 2016 11:18:27

Úvod: Zdravím, vybírám mobil pro geocaching, protože to je jeden z mála důvodů, proč mám android smartphone (na WP nejsou apky co by se mohly rovna c:geo)

Maximální rozpočet: 3k

Místo nákupu: ČR

Předpokládané využití zařízení: klasika, volání, smsky, sem tam opera mini, idos, budíky, google drive s vyluštěnými kešemi, gmail. Žádné složité hry (proč hrát na telefonu, když mám herní pc, že ano :) )

Požadavek na značku: jakákoliv, co vydrží, vzhledem k tomu, že telefon používám tak dlouho, dokud se nerozpadne

Mnou navrhované modely: nemám představu

Vlastnosti displeje: čím menší, tím lepší, chci telefon ovládat jednou rukou. Pokud bude větší (4,5"-5") taky to přežiju, ale musí mít tlačítko zpět na pravé straně telefonu

Výkon: aby se nepřisekával

Display: maximálně 4, 4,5-5"

Interní paměť: 8gb minimálně protože rezerva do budoucna. Moje app výbava zabírá okolo 1,5gb.
Slot pro paměťovou kartu: Ano

Audio: repro u mobilu je vždy hrozné, ale hudbu poslouchám přes sluchátka

Komunikace: NFC jsem nikdy nepoužil, když bude 4g, jedině dobře

Fotoaparát: vzhledem k tomu, že mám 2 MP bez AF bych chtěl aspoň něco s bleskem a AF co dělá koukatelné fotky. Blesk jako svítilna se také hodí

Odolnost telefonu: neřeším

Senzory: Kvalitní GPS (takže vyhnout se mediateku), ideálně pak ještě A-GPS a Glonass. A kompas. A automatická regulace jasu by se taky hodila.

Ostatní požadavky: ne

Jorix
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8

Re: Mobil do 3k na geocaching

Příspěvek od Jorix » sob 04. čer 2016 16:50:19

Ono dneska ty smartphony jsou všechny docela velký ;-) tenhle je relativně menší a co se týče GPS funkcí, tak poměrně dost vybavený: https://www.alza.cz/lenovo-a2010-lte?dq ... d=18851259
Tenhle má 16GB vnitřní úložiště, teda pokud se dá těm parametrům věřit... https://www.alza.cz/prestigio-muze-d3?catid=18851259
A tenhle používá na geocaching kamarádka a je s ním maximálně spokojená: https://www.alza.cz/sony-xperia-e4-e210 ... d=18851259 ten by měl být i rychlejší než ty předchozí dva, když vezmu v úvahu procesor...
Jinak já mám Huawei P8, což je fakt pádlo, a problémy s ovládáním jednou rukou při geocachingu ani moc nemám ;-) dá se na to zvyknout... Naopak mám zkušenost, že čím menší displej, tím hůř se člověk trefuje na různý tlačítka atd.
Definitivně jsem se zbavila nevyžádaných telefonátů - používám Nevolejte.cz ;-)

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Mobil do 3k na geocaching

Příspěvek od Mirda86 » sob 04. čer 2016 17:13:35

Vem si Vodafone Smart Prime 6 a neni co resit.Ma gps vybornou i na geocaching.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“