Aréna telefonůMalý telefon pro CyanogenMod

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hajma
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: mobilni

Malý telefon pro CyanogenMod

Příspěvek od hajma » pon 11. črc 2016 0:16:51

Úvod (nepovinné)
Mám SE Xperia Ray, který mi velikostí maximálně vyhovuje. Vydržel mi 4 roky, akorát nedávno jsem měnil display, protože už byl dost poškrábaný, a koupil jsem nový zadní kryt, už moc nedržel.
Telefon nesčetněkrát spadl na zem, dlažky, beton a kromě toho, že se rozsypal, se mu nikdy nic nestalo.
Boj s malou RAM jsem vyřešil instalací CyanogenMod 9 (10 se ukázala nestabilní) bez google apps a playstore, appky nahrávám přes PC (Raccoon), což donedávna docela fungovalo, ale poslední dobou Mapy.cz a AntennaPod, žerou víc než je zdrávo a telefon je nestabilní - občas se i sám resetuje.

Maximální rozpočet: (Kč / €)
7000 CZK

Místo nákupu:
je mi jedno

Předpokládané využití zařízení:
Poslech podcastů, web, navigace, semtam mp3/video
jeden hovor denně, pár sms

Požadavek na značku: Nerozhoduje

Mnou navrhované modely: Samsung Galaxy S4 mini / Xperia Z3 Compact

Vlastnosti displeje: dobrá čitelnost na slunci

Výkon: > 1GB RAM

Interní paměť: je mi +- jedno, počítám s rootem/CM a instalací na kartu

Slot pro paměťovou kartu: Ano

Audio: Hlasitý reproduktor. Abych si mohl něco pustit, když třeba vařím :-) - s Xperií je to hodně na hraně, i když je na max.

Komunikace: Rychlá data nepotřebuju.

Fotoaparát: LEDka je nutná, používám ji denně, i když ne na focení.

Odolnost telefonu: nemusí se hned rozbít, když se na něj podívám, to je tuším problém u Z3C

Senzory: Kvalitní GPS (žena má Jiayu G2S a po téhle zkušenosti bych se Mediateku příště vyhnul, GPS nepoužitelné)

Ostatní požadavky:
Co nejmenší.
Telefon musí být schopen instalace CyanogenMod 13+, abych nezůstal bez aktualizací, až se na něj výrobce vykašle.
Notifikační dioda Xperie mi přijde jako super vynález, její absenci u SGS4 nechápu, ale s amoled displejem prý dobře funguje appka NoLed.

Gaston99
Droid
Reputace: 223
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Malý telefon pro CyanogenMod

Příspěvek od Gaston99 » pon 11. črc 2016 6:11:15

Z3c je po všech stránkách o třídu lepší telefon. Díky konstrukci ale docela klouže v ruce, takže si budeš muset dávat větší pozor a určitě koupit nějaký obal. Podpora je taky v pohodě (nedávno dostala Mko). Jinak je to výborný telefon...

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Malý telefon pro CyanogenMod

Příspěvek od Mirda86 » pon 11. črc 2016 7:04:26

NoLed samozrejme funguje v pohode na S4 Mini(doufam ze myslis VE a ne klasickou).Stejne tak jine apky na podobnem principu.Ovsem pocitej se zvysenou spotrebou.Amoled neAmoled.Proste to poznas.
Souhlas s Gastonem.Z3c je nekde jinde.Pokud mas finance na Xperii tak o S4 mini ani neuvazuj.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“