Aréna telefonůSlužebák Mate S, P9, Note4, S6 edge

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Note Pro
Tablet 2 / ROM: Lenovo

Služebák Mate S, P9, Note4, S6 edge

Příspěvek od dokusan » stř 13. črc 2016 7:18:39

Pod dvou letech budu nahrazovat Xiaomi Redmi Note. S telefonem jsem doposud velice spokojený, chybí snad jen LTE a lepší foťák.

Maximální rozpočet: 17 000 Kč vč.DPH

Místo nákupu: pouze ČR

Předpokládané využití zařízení: Pracovní telefon, fotografie, sociální média

Požadavek na značku: Zde nemám preferenci (nechci Iphone)

Mnou navrhované modely: Uvedu pár typově odlišných telefonů, sám ještě nejsem pevně rozhodnut
Samsung Galaxy A5 - kompaktní, líbí se mi, nemá not.diodu
Samsung Galaxy Note 4 - již dost výběhový model, ale ještě snad splňuje mé požadavky
Huawei P9 - zatím můj favorit, ale jako by mi na něm něco subjektivně chybí
LG V10 - líbí se mi, ale je to celkem pádlo (výška)
Sony Xperia Z5 compact ?
Rád bych i něco od Lenova, ale tam se mi teď nic moc nelíbí

Ostatní požadavky:
Velikost minimálně 5´´, čtečka otisků prstů, rychlé nabíjení, kvalitní fotoaparát - pokud možno s opt.stabilisací, plná podpora LTE (zejména Vodafone frekvence), optimálně multitasking - není podmínkou
Naposledy upravil(a) dokusan dne pát 15. črc 2016 11:04:11, celkem upraveno 1 x.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Služebák náhrada za Xiaomi Redmi Note

Příspěvek od Mirda86 » stř 13. črc 2016 7:31:02

Vsechny telefony sou spickove a velikostne nektere tak odlisne ze to si musis rozhodnout sam.
Jen dodam ze Note 4 je porad skvelej kousek ale pokud ti jde o ctecku tak pocitej s tim je dost mizerna .V porovnani s Huaweiem uplne tragicka.

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » stř 13. črc 2016 8:06:08

Předpokládám, že čtečka u A5 také není zrovna přesvědčivá.
Já byl téměř rozhodnutý pro Galaxy A5, ale ta notifikační dioda, čtečka a Samsung (čistě subjektivní historické nesympatie ke značce) mě trochu odrazují.
Note 4 má urřitou přidanou hodnotu v Spen, ale nevím jak dobře funguje a zda bych to ve výsledku využil.

Edit:
Po dnešním "ošahání" Note 4 odpadá, A5 - ta skleněná záda se mi ale vůbec nelíbí.
LG V10 jsem zatím neměl možnost si prohlídnout.

Takže zatím favorit P9. S7 je trochu nad rozpočet.

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » stř 13. črc 2016 16:11:37

Co Huawei Mate 8? Co se týče samsungu, tak osobně bych do ničeho jinýho než řady NOTE nešel.

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » stř 13. črc 2016 16:17:28

P1azer píše:Co Huawei Mate 8? Co se týče samsungu, tak osobně bych do ničeho jinýho než řady NOTE nešel.
Musím vidět o kolik je to větší oproti Xiaomi Note, takže se na něj musím někde mrknout.
A co Mate S?

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 13. črc 2016 16:20:40

V EW si muzes osahat jak Mate 8 tak Mate S kterej za 10k neni vubec spatna volba
(aspon teda v EW v OL byl za 10).

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » stř 13. črc 2016 16:25:39

No ja prave taky resim novej tel. a taky jsem si jeste neudelal cas nekam zajet mrknout (ale vim, ze v Brne v Olympii maji jak V10, tak mate 8). Ale pokud cloveku nevadi vetsi telefon, tak si myslim, ze ten mate je pecka. Tenky ramecky, takze vyborne vyuzity predni panel, 4Ah baterka a fotak... no dneska se daji udelat pekny fotky se vsim.
Co koukam na GSMarenu, tak to bys zase tak velkej skok nemel, vyska o cca 3mm vetsi a o 2mm sirsi. Ale zase je to 6". Jako jak pises, taky bych nepotreboval vetsi vykon, ale proste za ty dva roky se LTE tak rozmohlo, ze bez toho to nejde. Ja navic bojuju s nedostatkem pameti, protoze jsem zacal vic fotit a tocit. Tak uvidis, ja to resim uz asi mesic a vychazi mi zatim nejlip ty dva zmineny modely - LG V10 a Mate 8.

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » stř 13. črc 2016 16:57:02

P1azer píše:No ja prave taky resim novej tel. a taky jsem si jeste neudelal cas nekam zajet mrknout (ale vim, ze v Brne v Olympii maji jak V10, tak mate 8). Ale pokud cloveku nevadi vetsi telefon, tak si myslim, ze ten mate je pecka. Tenky ramecky, takze vyborne vyuzity predni panel, 4Ah baterka a fotak... no dneska se daji udelat pekny fotky se vsim.
Co koukam na GSMarenu, tak to bys zase tak velkej skok nemel, vyska o cca 3mm vetsi a o 2mm sirsi. Ale zase je to 6". Jako jak pises, taky bych nepotreboval vetsi vykon, ale proste za ty dva roky se LTE tak rozmohlo, ze bez toho to nejde. Ja navic bojuju s nedostatkem pameti, protoze jsem zacal vic fotit a tocit. Tak uvidis, ja to resim uz asi mesic a vychazi mi zatim nejlip ty dva zmineny modely - LG V10 a Mate 8.
Díky za názor, původně jsem chtěl něco kompaktnějšího (viz Samsung Galaxy A5)....ale čím dál tím víc inklinuju k něčemu min 5,5
LG V10 se mi líbí pro neotřelý design....je výrazná. No pokud bych chtěl něco neotřelého sáhl bych po Blackberry Passport, ale tam mě mrzí, že OS10 již je asi mrtvý

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » stř 13. črc 2016 17:25:54

Tak jako by me stavajici mobil vzal za slovo a pri vystupovani z auta mi vyskocil z kapsy, takze LCD a digitizer v haji a mozna jeste neco. Takze mi asi urychli vyber, asi sjedu do te Olympie, kdyz uz to tak dopadlo :?

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » stř 13. črc 2016 17:44:53

P1azer píše:Tak jako by me stavajici mobil vzal za slovo a pri vystupovani z auta mi vyskocil z kapsy, takze LCD a digitizer v haji a mozna jeste neco. Takze mi asi urychli vyber, asi sjedu do te Olympie, kdyz uz to tak dopadlo :?
Tak dej vědět jak jsi se rozhodl. Já ještě zvažuji Oneplus 3

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » čtv 14. črc 2016 21:07:43

Tak dneska jsem omrknul stav v Olympii. Bohuzel LG V10 nikde nemeli, jen G4. Zkusil jsem Xperii Z3+, Samsung S7edge, ale jak jsem vzal do ruky Huawei, tak bylo jasno. Teda uprimne mi padl do ruky vic Mate S - tenci, mensi, ale nakonec jsem se rozhodl pro Mate 8. Celkem jsem byl prekvapen, jak se ta vyssi vaha ne vetsich rozmerech pekne rozlozi a celkove nepusobi jako tezky telefon. Treba oproti HTC M9, ktere se v ruce zda subjektivne tezsi.
Tak nevim, jestli to to pomuze. Jako je to fakt velkej telefon, ale me to nevadi. Nemusim aspon kupovat novej tablet a nebo doma zapinat NTB a pohodlne vsechno zvladnu na telefonu.

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » pát 15. črc 2016 7:18:11

A co porovnání P9 / Mate S ?

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » pát 15. črc 2016 9:43:24

Mate S je v ruce fakt luxusni, ma jeste tenci telo a celkove me padl suprove do ruky. Nevim, jak je na tom vykonove HW, ale subjektivne fakt pecka a za ty penize asi nebude spatny. Nad ruhou stranu, za stejny penize si clovek koupi LG G4, coz je na povazenou. To LG bude asi celkove po SW strance lepsi, ale ten Mate S pusobi luxusneji.
P9 mi prisla uz mala, asi bych uz pod 5,5" nesel. Pokud to nekomu nevadi, tak asi taky neni spatnej, ale me nejak extra neuchvatil. To bych radsi pockal, s jakou cenou prijde P9 plus. Ale celkove me Huawei prekvapil, ve skutecnosti vypada 100x lip nez na obrazcich a videich, jak jsem uz zminoval, v ruce mi prijdou lepsi nez Galaxy rada od Samsungu, treba S7 Edge me vubec neoslovil a ten zahnutej displej by mi spis vadil...

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Re: Služebák Mate S, P9, Note4, S6 edge

Příspěvek od dokusan » pon 18. črc 2016 10:51:28

Tak jsem výběr zúžil. Rozhoduji se mezi Mate S, P9 a Galaxy S6 edge.

Pro P9 hovoří USB -C a foťák
Mate S je větší a subjekrivně se mi lépe drží a i více líbí, jen se bojím výdrže
S6 edge zvažuji pro to, že bych chtěl vyzkoušet Samsung a to zahnutí se mi líbí, i když dvakrát praktické není

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 18. črc 2016 12:18:53

Imho nejvetsi trumf Mate S je jeho cena.V CZ distribuci 4-5k oproti P9.Otazka je jestli te tohle zajima(jestli jdou nejake penize z tve kapse).

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » pon 18. črc 2016 12:23:24

Mirda86 píše:Imho nejvetsi trumf Mate S je jeho cena.V CZ distribuci 4-5k oproti P9.Otazka je jestli te tohle zajima(jestli jdou nejake penize z tve kapse).
Z mé kapsy nic nepůjde, ale zase nechci dráždit s Galaxy S7 edge.

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » pon 18. črc 2016 12:46:21

Byl jsem v naprosto stejne situaci, odesel stary a sluzebni hradi zamestnavatel. V podstate neni problem vybrat cokoliv, ale ... nejstem ten typ cloveka, co by v takovem pripade hned objednaval S7 edge za nesmyslny penize (tak jako ke sluzebnimu auto se nechovam jako hovado, jako mnoho lidi, kteri jedou v duchu - neni to moje, tak tomu dam hned po otoceni klicem za usi).
Takze jsem vyrazovaci metodou dospel k LG V10 vs. Mate 8. V10 nebyl nikde na showroomu k mani (ma v dohlednu prijit nastupce, tak asi proto ho nenaskladnuji) a Huawei mi prijde zpracovanim lepsi nez Samsung. Jak jsem uz psal, vzal jsem do ruky S7edge a mel jsem pocit, ze drzum obyc. telefon, zadnej WOW efekt, navic obe "edge" hrany mi vadily v ovladani... celkove me tento koncept nenadchl.
Ale opet, jak jsem rikal, do ruky mi nejvic padl ten Mate S. Ale vim, ze telefon budu mit dalsi 2-3 roky, pokud se nestane neco mimoradneho, tak jsem chtel sahnout po aktualnim "flagshipu", aby za rok nenadaval, ze jsem mel vzit lepsi HW.
Za me teda, dle tveho vyberu:
1. Mate S
2. P9
3. Samsung

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » úte 19. črc 2016 9:51:23

Tak je asi rozhodnuto a počkám chvíli až bude někde černá Galaxy S7 pod 16 tisíc. Na Max-shopu mají zatím jen bílou a růžovou.
Rozhodl jsem se pro S7 zejména kvůli IP68 odolnosti, foťáku a zpracování.
Bude to můj první Samsung ; ))

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » úte 19. črc 2016 11:08:28

Tak snad ti sedne, já jsem taky nad ním uvažoval kvůli vyššímu stupni krytí a kameře, ale prostě displej pod 5,5" je už dneska pro mě málo.

Autor tohoto vlákna
dokusan
Stálý androiďák

Příspěvek od dokusan » stř 27. črc 2016 12:52:41

Galaxy S7 dorazila.
Krásně sedla do ruky oproti 5,5 ´´ Redmi Note, jsem rád, že jsem nakonec zvolil něco kompaktnějšího.
Foťák je úžasnej. Zbytek zatím po prvním dni nehodnotím.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“