Aréna telefonůTelefon za -/+ 6000 Kč

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi redmi note 3 pro SE

Telefon za -/+ 6000 Kč

Příspěvek od MilanR » čtv 28. črc 2016 19:33:01

Zdravím vás a prosím o pomoc s výběrem nového telefonu.
Po letech, kdy mi věrně a spolehlivě sloužila moje Nokia 113, jsem se rozhodl přejít do světa smartfonů.
Musím přiznat, že pro moje časté cestování bude užitečné mít po ruce v telefonu mapy, navigaci a gps.
Jak píšu i v názvu tématu, pro účel na který převážně telefon využiji požaduji hlavně vyšší kapacitu (výdrž) baterie a spolehlivý, přesný modul GPS.
Pokoušel jsem se podle parametrů vybrat sám, ale příznávám, že čím víc informací mám čím víc recenzí a hodnocení si čtu ke konkrétním telefonům, tím víc se v tom ztrácím.
Zaujaly mě některé čínské výrobky s vyšší kapacitou baterie - Ulefone power, Oukitel k6000 pro, Homtom ht6 - ale co jsem se tak dočetl jejich procesory mediatek zase nemají nejlepší GPS.
Lepší GPS by snad měl mít XIAOMI, ale protože ty jsou většinou bez LTE řešením by mohlo být chystaná Xiaomi Redmi Note 3 Pro special edition s podporou frekvence LTE 800.

Maximální rozpočet: 6000 Kč

Místo nákupu: ČR, ale případně nebudu mít problém s nějakým spolehlivým zahraničním obchodem.

Předpokládané využití zařízení: běžné hovory, sms, cestování, turistika, žádné hry

Požadavek na značku: Čína nebo i tradiční značka - cokoliv co se vejde do mých skromných požadavků

Mnou navrhované modely: Ulefone power, Oukitel k6000 pro, Homtom ht6, Xiaomi Redmi Note 3 Pro (special ed. CZ LTE), Mlais mx, Blackview BV6000

Vlastnosti displeje: nerozhoduje

Výkon: nerozhoduje

Interní paměť: 16 GB a více

Slot pro paměťovou kartu: nerozhoduje

Audio: nerozhoduje

Komunikace: LTE

Fotoaparát: nerozhoduje

Odolnost telefonu: nerozhoduje

Senzory: nerozhoduje

Ostatní požadavky:

Edit:
Při dalším hledání jsem narazil na další celkem zajímavé přístroje - Mlais mx, Blackview BV6000 (trochu tlouštík, ale parametrově pro mě perfektní)
Prosím případné majitele těchto telefonů, jaké s nimi máte zkušenosti hlavně pokud jde o GPS a reálnou výdrž baterie.
Co z těchto telefonů by bylo takové nejlepší kompromisní řešení. Samozřejmě vítám i jakékoliv jiné návrhy.
Naposledy upravil(a) MilanR dne úte 30. srp 2016 17:39:13, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě

Re: Tel. s větší kapacitou baterie + kvalitní GPS

Příspěvek od MilanR » stř 03. srp 2016 10:43:51

Tak to vypadá, že moje požadavky jsou asi nesplnitelné, proto to zkusím trochu zredukovat. Budu muset jít dolu s kapacitou baterie - předpokládám, že tel. s baterií 3000 mAh by bez her, internetu či synchronizace (ať už to je co chce) vydržel alespoň dva dny.

Požadavky:
Cena: do 6000,-

Rychlá a přesná GPS plus podpora Glonass

"České" frekvence LTE - hlavně 800 mhz

Baterie alespoň těch 3000 mAh a více

Všechno ostatní už je nepodstatné

Navrhované telefony: Vernee apollo lite, Honor 7 lite, Moto G4,

Můžete mi prosím napsat nějaká pro a proti k navrhovaným telefonů, nebo i doporučit nějaké další.
Děkuji.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » stř 03. srp 2016 11:10:06

Honor 7 Lite je nejlepsi volba.Vyvazenej telefon po vsech strankach.Asi nemas co resit.
Moto G4 taky nebude marna.Ale za 6k ji koupis spis jen v sedivce.Kazdopadne dobrej hw plus cistej android...bude behat urcite dobre a bezproblemove.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 10. srp 2016 21:33:59

Ten Honor sem v ruce neměl. Vernee Apollo lite teď testuju. Za mě Vernee Apollo lite. Výkonnější procesor i grafika, lepší displej, rychlo nabíjení pump Express Plus 3.0 (baterka nabitá za 60 minut), čistý android 6.0. Dá se koupit za 200 USD.
Bůh odpouští, JÁ NE!

pavlis42
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e
Tablet: Ipad mini 2 Retina

Příspěvek od pavlis42 » stř 10. srp 2016 21:44:25

Za sebe bych nekupoval nic bez podpory a zaruky v eu cili za me take ten honor s ofiko cz distribuci

       

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě

Příspěvek od MilanR » ned 14. srp 2016 14:42:56

Stále se nemůžu rozhodnout. Nemám v plánu kupovat za půl roku, nebo rok, další telefon. Bude sloužit třeba i několik let, dokud jen bude funkční. A proto to nechci uspěchat a vybírám důkladně.
Přemýšlel jsem také nad nějakými staršími modely (One plus one, Sony xperia Z2). Není chyba kupovat o tolik starší modely? I když hlavně ta Xperia Z2 se mi hodně líbí. Pro mě dostačující parametry a navíc voděodolnost, android 6. Narážím na jediný problém a to je dostupnost. Netušíte někdo, kde by se dal sehnat za cenu okolo 7 tis.? České nebo i zahraniční eshopy.

Ještě mám jednu, pro vás asi triviální otázku. V každém druhém tématu narážím na pojem "šedivka". Protože vůbec netuším co to je. Mužete mi to prosím nějak stručně vysvětlit.
Děkuji.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » ned 14. srp 2016 14:53:51

Sedivka je telefon urcenej pro jinej nez ceskej trh.Tzn. ze pripadnou reklamaci musis resit pouze s prodejce a nemuzes ji poslat rovnou do autorizovaneho servisu v CR.Pokud zvolis spravnej obchod nemusi to byt nevyhoda a jeste usetris.

Z2 by byla fajn.Silnej chipset, skvele odladenej sw a vyborna vydrz.Bohuzel si to prokoucoval.Dva tydny zpatky sla sehnat kolem 6500kc.Ted uz je to mizerie

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě

Příspěvek od MilanR » ned 14. srp 2016 15:30:31

Aha, nějaká akce mi unikla? No já bych to sám stejně asi nenašel. Teď už nemáš nějaký tip, kde by byla okolo 7 tis.?

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě

Příspěvek od MilanR » úte 30. srp 2016 16:38:27

Tak stále vybírám. Tentokrát mám v hledáčku Xiaomi.
Můžete mi prosím potvrdit jestli toto je ta Special edition, která mám mít LTE 800 mHz, nebo je to nějaký jiný model s podporou této frekvence LTE.
Má tento model češtinu? V popisu jsem ji nenašel.
Jaké jsou zkušenosti s tímto obchodem? Jaký způsob dopravy vybrat?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-R ... 71103.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Re: Telefon za -/+ 6000 Kč

Příspěvek od Lyon » úte 30. srp 2016 21:57:08

Proč vlastně ne ten Honor nebo Vernee? Honor je osvědčená značka, CZ distribuce, HW slabší. Vernee je zase papírově za ty prachy skvělý telefon. Teda pokud riskneš to, že to je druhořadá čínská značka se všemi riziky, co to obnáší. Nicméně oba telefony splní požadovaný účel.

CyberCodeDroid
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi

Příspěvek od CyberCodeDroid » stř 31. srp 2016 7:17:46

Naposledy upravil(a) CyberCodeDroid dne ned 04. zář 2016 9:11:18, celkem upraveno 1 x.
Xiaomi Mi 9 6GB/128GB
Xiaomi Redmi 8A 2GB/32GB
Xiaomi Amazfit Stratos 2S

BullittSF
Nové Androidě

Příspěvek od BullittSF » stř 31. srp 2016 20:43:26

Nebo se teď nabízí Redmi 3s s band20,tedy českým LTE.

­    

Autor tohoto vlákna
MilanR
Nové Androidě

Příspěvek od MilanR » sob 03. zář 2016 17:01:49

Tak už jsem s rozhodováním u konce. Bude to buď Lenovo vibe p1 pro nebo Xiaomi redmi note 3 Global
Kloním se spíše k tomu xiaomi. Předpokládám, že asi budete souhlasit.

Máte nějaké zkušenosti s tímto obchodem kde to xiaomi mají. Já vím, jsem možná trochu paranoidní, ale to, že ho už teď mají skladem a že je podstatně levnější než v jiných obchodech, mě trochu straší.
https://www.redandroid.cz/Xiaomi-Redmi- ... a-d130.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

CyberCodeDroid
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi

Příspěvek od CyberCodeDroid » ned 04. zář 2016 9:12:35

http://obchody.heureka.cz/redandroid-cz/recenze/" onclick="window.open(this.href);return false;
Xiaomi Mi 9 6GB/128GB
Xiaomi Redmi 8A 2GB/32GB
Xiaomi Amazfit Stratos 2S

maser13
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid Z630
Tablet: Lenovo TAB 2 A10-70

Příspěvek od maser13 » ned 04. zář 2016 22:19:51

Typickou chybou začátečníků je posuzování pouze podle tabulkových specifikací, které ale často neřeknou to podstatné. Je jakýkoli FHD displej lepší (barvy, kontrast, úhly) než HD? Bude 16 Mpx fotit vždy lépe než 12 Mpx? Je použití výkonnějšího osmijádrového procesoru zárukou plynulého chodu? Vydrží 4000 mAh baterie v jednom přístroji vždy déle než 3000 mAh v jiném přístroji? Je systém odladěný, bez otravných bugů a bez čínských aplikací a obchodů?

IMHO řádově důležitější, než počet bodů v benchmarku, je výběr prodejce, jelikož se tím dá předejít spoustě nepříjemností při případném vrácení, výměně či reklamaci zboží. Garážovým e-shopům bych se proto vyhnul, stejně tak i nákupům z Číny a držel bych se více při zemi, s tím Honorem 7 Lite nebo Moto G4 určitě chybu neuděláš.

Lyon
Droid
Reputace: 19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid

Příspěvek od Lyon » pon 05. zář 2016 6:43:51

Já zastáncem podřadných čínských pseudo značek nejsem, ale zrovna Xiaomi bych se nebál. Nicméně s tím H7L máš pravdu.

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pon 05. zář 2016 8:39:13

Taky bych dal prednost tomu Note 3 s LTE. Sice Lenovo ma o neco vetsi baterku ale tim asi vyhody konci. Xiaomi ma taky nadprumernou vydrz, poradnej procesor, lepsi display a dela lepsi fotky.

Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 [CrDroid Q]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro [MIUI Q]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Příspěvek od Mareman » stř 07. zář 2016 19:52:04

Xiaomi i Lenovo jsou premiová čína, u obou se dá říct že ta kvalita je trochu nevyzpytatelná a chce to se zajímat o reference na konkrétní model. Oproti béčkům jako jsou různí ELE nebo ULE mají ale revize HW, takže pokud se něco nepovede v prvních seriích, většinou to opraví. Tak jako tak jsou vady a chyby otázkou konkrétního kusu. Nákupu v telefonu v číně bych se vyhnui úplně (naopak příslušenství nakupuju bezvýhradně jen tam). Nejlíp najít dle ceny a hodnocení na heurece rozumný i menší eshop, telefon přes někoho oddanit a ve výsledku je tam rozdíl v ceně bez daně proti číně pár stovek který za tu dvouletou záruku rozhodně stojí. Jen pozor na to, dle zákona nemusí prodejci dávat při nákupu na IČO dvouletou záruku, natož 14ti denní lhůtu na případný vrácení zboží....ale stačí pročíst podmínky konkrétního shopu, případně prokonzultovat s prodejcem a zatím se mi to vždycky povedlo domluvit tak abych mohl telefon oddanit, mít 14ti denní vratku i 2roky záruku.

BTW. pokud nevadí menší baterka a o něco vyšší cena, určitě bych kvalitou upřednostnil Huawei před Lenovem i Xiaomi ....
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“