Aréna telefonůandroid s citlivou GPS a dobrými repro

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
LadaBo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei

android s citlivou GPS a dobrými repro

Příspěvek od LadaBo » pát 09. zář 2016 17:13:51

Hledám levného maratonce s vynikající GPS a bezva repro.

Maximální rozpočet: 6000kč

Místo nákupu: kdekoliv, jen aby to tu bylo do týdne po objednání. Popřípadě můžu koupit přístroj v Japonsku, kam jedu na vandr.

Předpokládané využití zařízení: primárně - jako velmi spolehlivou GPS s offline mapou (tj. mobil v letovém módu), Glonass nebo Beidou potěší
sekundárně - koukat se na filmy při dobrém zvuku
a za třetí - extrémní výdrž by byla skvělá, ale aspoň za jemně nadprůměrnou bych se přimluvil

Požadavek na značku: -

Mnou navrhované modely: HTC M8 (ale slabá baterie) vs
ZTE Axon 7 mini (ale nestabilní gps v modulu QS 617?) vs
Innos Yi Luo D6000 (papírově se mi líbí velice; nevím nic o kvalitě zvuku a kam vede repráček/y?) vs
Xiaomi Redmi 3s (baterie navigace cena Marshmallow - super; repro je asi bída a vede dozadu)

Vlastnosti displeje: 5"-5,5", rozlišení HD nebo full HD

Výkon: -

Interní paměť: 2Gb pro dobrý chod Androidu?

Slot pro paměťovou kartu: buď slot anebo OTG

Audio: nejlépe stereo směřující dopředu anebo aspoň "do boku" vedle konektorů ; může být i mono dopředu či boku
reproduktor dozadu je nutné zlo;
spokojím se s čímkoliv co má čisté výšky a středy hraje jakžtak nahlas (nejsem fanda do basů)

Komunikace: může být LTE, ale není podmínkou

Fotoaparát: -

Odolnost telefonu: nezlobyl bych se, ale vůbec není podmínkou

Senzory: kompas na 100%

Ostatní požadavky:
Obecně mám za to, že Snapdragon, Athlon, Kyrin a Exynos chytají satelity lépe nežli Mediatek. Něco málo jsem odzkoušel v prodejnách. Např. Lenovo A7010 přes GPS Test pod tenkou plechovou střechou nechytlo nic. Za to moje Nokia 520 se chytla takřka okamžitě a to prosím v letovém módu (pohodička). Obecně mi přijde, že řada 410 má extrémně povedený GPS modul. 615 ujde. 616 a 617 se zdají být slabé. Snad 801 je spolehlivá i spořivá při dlouhodobě zapnutém GPS čipu. Tak mě to přišlo z některých recenzí na notebookcheck a mobilenet.
Prosím nekamenujte mě, jestli jsem napsal nějaké bláboly. Ve všech těch čipech mám akorát brajgl a je mi jedno, co za čip bude v tom telefonu, ale aby GPS modul byl velmi spolehlivý a třeba i rychle se chytal.
Hry nehraju - nejde mi výkonný stroj, ale budu rád, když full HD x.264 video nebude cukat (ale rozlišení displeje nemusí být full HD).

Ideální mobil pro mne je vlastně Lenovo Vibe X3, kdyby jen nestálo tolik. Seženu něco bez kompomisu o ceně?

Neexistuje-li maratonec s vynikající GPS a bezva repro, snad se i skloním k Xiaomi Redmi 3s (s jeho zadovým škvrkálkem).
Nedá se třeba sehnat "pidi repro" připájené k 3,5 jacku, které to všechno vyřeší?? Doporučili byste popřípadé nějaké mini repro?
Na některé mobily existuje battery case, ale recenze pro jeden taký k HTC M8 mě nepřesvědčili.

Děkuji moc za přečtení, pochopení a případné návrhy na dobrý stroj.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: android s citlivou GPS a dobrými repro

Příspěvek od Mirda86 » pát 09. zář 2016 17:17:17

No pokud stereo smerujici dopredu tak me v teto kategorii napada Idol 3.
6.0 pro nej nedavno vysel myslim. V baleni sou i sluchatka od JBL.

https://www.electroworld.cz/alcatel-one ... -5-5-zlata" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak za par korun koupis i male repracky pres BT s integrovanou baterkou.

jajjcy
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Huawei mate10pro

Re: android s citlivou GPS a dobrými repro

Příspěvek od jajjcy » pát 09. zář 2016 17:41:59

Už je idol 4,ale ten je za 7,5tis

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“