Aréna telefonů5''-5.5'' tel. do 7-9k ,CZ obchod,výdrž,výkonnostní rezerva

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
resse
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Mobil 2 / ROM: Nokia E65..., no co, stale drzi.. :-)

5''-5.5'' tel. do 7-9k ,CZ obchod,výdrž,výkonnostní rezerva

Příspěvek od resse » úte 20. zář 2016 10:38:08

Ahoj,

budu kupovat v nejbližších dvou, třech měsících telefon, co nahradí telefon co mám přidělený z končícího projektu - Samsung Trend. Nekupuji telefon často, takže mám soukromou osmiletou Nokii E65 :D, kterou používám doma, protože na projektech vždy dostanu nějaký telefon - ale přece jenom by mi vyhovoval vlastní, podle mých představ. Proto chci něco spolehlivého, co za dva roky ještě bude jakž-takž fungovat, má nějakou výkonovou rezervu, a alespoň se přiblíží výdrži baterie prastaré Nokii - ta vydrží cca týden. Taky chci telefonem nahradit svoji navigaci, už má svoje roky... Takže spolehlivá navigace podmínkou.

Přítelkyně má Lenovo A5000 a to mi výdrží baterie postačuje, ale chtěl bych možná něco krapet výkonnějšího.

Nezáleží mi na LTE Vodafonu, pohybuji se na 95% v Praze, nezáleží mi na jazyku, angličtinu používám denně

Zatím mám vybrán Lenovo Vibe P1 pro a Xiaomi Redmi Note 3, nevím jestli má význam počkat na Vibe P2 a Redmi Note 4, nespěchám, tak to možná význam bude mít...

Přemýšlel jsem ještě nad UMI super, ale odradila mne reportovaná nespolehlivost u velké části kusů, taky nad Oukitel K6000, ale nevím jestli se mu dá důvěřovat taky...

Papírově mi oba zatím vybrané telefony vyhovují, ale nemám je ošahané, to plánuji v nejbližší době - ale budu rád za nějaké názory - myslíte že je lepší to Lenovo, nebo Xiaomi? Nebo existuje něco podobně vyhovující? Nebo jsou oba dobré, nemám zbytečně řešit a vybrat to levnější? :D

Dík Moc.

P.

Maximální rozpočet: (povinný údaj)

předpokládám 7 - 9k, méně potěší, trochu víc při vyšší přidané hodnotě nevadí

Místo nákupu: (povinný údaj)

ČR, nejlépe CZ distribuce, může být i opodstatněná šedivka (například ta zlatá mi u P1vibe CZ asi vadí, takže tam SK distribuce má význam). Nechce se mi posílat porouchaný telefon někam do Číny s nejasným výsledkem

Předpokládané využití zařízení: (povinný údaj)

tak 1,5 - 2 hodiny denně, z toho 30-50% Telefonování, 30-50% poslech hudby (bluetooth sluchátka), 10% internet, 10% navigace, 10% hry. Nepoužívám telefon moc, například aktuální Samsung Galaxy trend mi vydrží dva dny, někdy i 2,5...

Požadavek na značku: (povinný údaj, uvést alespoň Tradiční značka / Čína)

Etablovaná Čína může být - Lenovo, Xiaomi,
Ne Samsung, měl jsem tři a na všech mi vadilo, že se 1 - 2 krát za měsíc odpojí od sítě, nejsou dostupné ale tváří se jakoby nic

Mnou navrhované modely:

Zatím Lenovo Vibe P1 pro a Xiaomi Redmi Note 3

Vlastnosti displeje:

FullHD, 5'' až 5,5

Výkon:

Výkon potěší, ale podle mne stačí střední třída, nepotřebuji hrát nejnovější hry v nejvyšším rozlišení

Interní paměť:

RAM 3G a víc, 32G uživatelské

Slot pro paměťovou kartu:

potěší ale když to má 32 g interní, tak nerozhoduje

Audio:

alespoň průměrná kvalita

Komunikace:

Bluetooth

Fotoaparát:

Alespoň průměrný, použitelný foťák

Odolnost telefonu: nerozhoduje

Senzory:

asi gyro senzor, možná se rozhodnu pro VR

Ostatní požadavky:

baterie nad 4000mAh, spolehlivá navigace

Mareman
Moderátor
Reputace: 213
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 [CrDroid Q]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro [MIUI Q]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: 5''-5.5'' tel. do 7-9k ,CZ obchod,výdrž,výkonnostní rezerva

Příspěvek od Mareman » stř 05. říj 2016 19:12:34

P1 Pro jsem měl, RN3 SE mám, takže pokud tě zajímá něco konkrétního, ptej se. P2 má být údajně v prodeji od prosince, taky bude stát za zařazení do výběru. Viděl bych to víceméně takto.

P1 PRO - podle tvých kritérií vyhovující, mě nevyhovoval displej a slabší výkon - uvádíš že bys rád výkonovou rezervu, tím se trochu vyřazuje.....

RN3 SE - ten by ti vyhovovat měl asi ve všem, mohl bys ale uvítat větší baterku kterou zase disponuje P1

P2 - vidím ho jako kompromis mezi těma dvěma s vytažením výhod obou. Bude mít AMOLED displej, předpokládám tedy velmi dobrý obraz. Snap 625 je výkonový kompromis mezi 616 a 650. Sice to nebude zázrak, ale jakási rezerva tam bude.

Záleží na to jak na ten telefon spěcháš a co v těch svých požadavcích chceš upřednostnit
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

LivArt
Terminátor
Reputace: 256
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 06. říj 2016 20:43:50

Do výberu se ti vleze i Redmi Note 4. ;)
LG G4 třeba, Huawei P8... Samsung nechceš, ale A5 2016 je velmi zajímavá.
BTW chceš spolehlivej telefon, nechceš Samsung, a vybíráš Lenovo... :facepalm:
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » čtv 06. říj 2016 21:29:27

Souhlasím, třeba právě Galaxy Note 7 je doslova bomba :DD

Lenovo Vibe P1 už je na trhu rok a je to slušnej a spolehlivej model. Ne všechno se jim povedlo, ale nemyslím že by Lenovo nějak vyčnívalo v negativním smyslu. S těma Samsungama měl smůlu, ale ani z toho bych nedělal pravidlo, mají povedený modely.
Android SmartPhones: Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

Autor tohoto vlákna
resse
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2
Mobil 2 / ROM: Nokia E65..., no co, stale drzi.. :-)

Příspěvek od resse » sob 08. říj 2016 21:15:09

Dik za odpovedi, praveze nespecham, projekt mi konci az koncem roku, takze asi pockam na tu P2 a mozna Xiaomi vyda taky neco jeste zajimavejsiho co mne nakopne - nejaky facelift Miui co nesezere 4k baterku za den a pul napriklad... :)

LG G4 + Huavei P8 - zajimave telefony, az na tu baterku. 1 - 2 dny je pro mne malo, oproti tomu pry kvalitni fotaky, no, mozna je pridam do vyberu, dik za tip.

Samsung a Lenovo - jo, kupodivu mam lepsi zkusenosti s Lenovem - to ze nejsem na prijmu kdyz mi nekdo zavola s problemem nebo nabidkou je u mne jako osvc velke minus - jinak jsem byl se vsema Samsungama spokojen - hlavne jejich amoled displeje u tech lepsich co jsem videl - oproti vetsine ostatnich nebe a dudy... Proto me to laka pockat na P2 s amoledem...

No, uvidime...:)

Mareman
Moderátor

Příspěvek od Mareman » sob 08. říj 2016 22:02:52

Ona P1 Pro má hodně málo chyb.....a pokud, tak jen to výkon a displej. O tom, že ten AMOLED se povede, nepochybuju. A i když ten SNAP 625 nebude pořád žádná raketa, nemyslím že vzhledem k ostatním kvalitám který, jak doufám, podědí po P1 - že by se kdekomu nezalíbil :palec:

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“