Aréna telefonůTelefon na geocaching do 5k

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ardon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Pocket

Telefon na geocaching do 5k

Příspěvek od Ardon » stř 12. říj 2016 22:43:04

Maximální rozpočet: 5000, čím levnější, tím lepší

Místo nákupu: ČR
Předpokládané využití zařízení: Volání, sms, idos, mapy.cz, c:geo (přesná GPS je nutnost!!), opera mini, kalendář, gmail...

Požadavek na značku: zavedená značka, protože telefon nosím tak 3 roky, tak ať nemám problém se sháněním pouzder, baterek a podobně.
Rozhodně se chci vyhnout vodafoním bazmekům, jsou to křápy a atypy+jako servis britex. Never ever more.

Mnou navrhované modely: Vzhledem k tomu, jak je trh z mobily v této cenové relaci velký, nemám moc představu.
Rozumně mi nicméně vylezl Huawei Y3 II, ale měl jsem huawei Y5, a u něj mizela baterka pohledem, tak nevím.
Taky se koukám po samsung galaxy s3 neo. Pěkný výkon a za ty peníze...navíc bývalá vlajková loď, takže hromada příslušenství.
Další je ASUS ZenFone Go ZB452KG ale o GPS jsem nenašel nic. Jeho vylepšená verze se 2GB RAM a 16GB ROM má jen A-GPS, takže nepoužitelné na geocaching

Vlastnosti displeje: 4,5-5". I rozumně udělaný 5" se dá dobře ovládat a není problém se zajít na daný telefon podívat do obchodu. Rozlišení čím větší tím lepší, ale není to nutné na úkor ostatních vlastností telefonu.
Výkon: RAM 1GB+, CPU aspoň 4jádro, ať se to neseká
Interní paměť: 8GB u androidu5.0+, kde je možnost přesouvat appky na kartu. 16GB ideál.

Slot pro paměťovou kartu: Ano, mám 32GB SDHC plnou hudby

Audio: slušný výstup do sluchátek, ale většina telefonů, co mi prošly rukama hrály uspokojivě

Komunikace: LTE není úplně podmínkou, NFC nepoužívím

Fotoaparát: 5+ MP, ať fotky, co dělá aspoň trošku vypadají (v součastnosti mám v mobilu 2MP bez AF a to je tragedie). Dioda jako blesk určitě, ideálně použitelná i jako svítilna

Odolnost telefonu: Gorilla Glass nebo jiná vestavěná ochrana displeje potěší

Senzory: Gyroskop, čidlo jasu (není nutné, ale potěší), HW kompas, přesná GPS!!

Ostatní požadavky: nejsou

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“