Aréna telefonůHuawei P9 Lite vs Samsung A5 2016 vs Nexus 5x

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
B3!CrAZy
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2SC 32gb
Rom: MIUI CZ

Huawei P9 Lite vs Samsung A5 2016 vs Nexus 5x

Příspěvek od B3!CrAZy » úte 01. lis 2016 8:50:30

Tak jo...tohle bude těžká volba :D
Zkušenosti? Postřehy? Vítany hlavně komentáře lidí, co měli třeba dva nebo všechny tyto telefony.

Gnaver
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2
Rom: Stock 4.4.2

Re: Huawei P9 Lite vs Samsung A5 2016 vs Nexus 5x

Příspěvek od Gnaver » úte 01. lis 2016 13:43:38

Měl jsem p9 lite (utopil se) a nemuzu říct že je špatný. Občas se trochu kousl(občas trochu vic). Foto úžasné, konektivity a GPS bez problémů, čtečka jako blesk. Baterie klasika vydrží do druhého dne pokud mu moc nedáš do těla. Emui nebyl zrovna muj favorit aale když jsem si trochu pohrál s tématy tak taky dobře.

Jinak včera jsem objednal nexus 5x jelikož chci čistý Android a již nepotrebuji dual sim

bumla7
Nové Androidě
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5x
Mobil 2 / ROM: Microsoft Lumia 950
Tablet: Huawei Mediapad M2
Tablet 2 / ROM: Lenovo yoga 2

Příspěvek od bumla7 » stř 02. lis 2016 8:06:41

Z těchto telefonů jsem nevlastnil ani jeden, ale již delší dobu vybírám nový telefon. V ruce jsem měl LG nexus 5x a Huawei P9 Lite. Samsung jsem v životě nevlastnil, ani vlastnit nechci, proto jsem po něm nekoukal. Když pominu to že se mi nelíbí (což není pro mě zásadní), tak už nemohu pominout to smetí co mají nahrané v telefonu a jejich "vylepšení" systému. Po stránce výkonu jsou dostatečné všechny modely. Co se týče foťáku, tak je jasná jednička LG Nexus 5x a nejhořší je Huawei P9 Lite, který snímky doslova patlá. Stačí se podívat na srovnání při stejných podmínkách, doporučuji porovnávač na gsmarena.com. Výdrž baterie je dle dostupných informací nejlepší u Samsungu, Nexus 5x je pak na tom nejhůře. Display by měl mít nejlepší Samsung, který má Amoled. Co se týče systému, tak je pro mě vítěz Nexus s čistým androidem a dlouhou podporou, naopak Huawei je doslova proslulý tragickým přístupem k aktualizacím. Předpokládám že jestli se někdy dostane na N-ko, tak to bude nejdříve za rok a kdo ví jestli. To ale neznamená že by to nefungovalo na Marshmallowu.

Pro mě je jasný vítěz LG Nexus 5x, ale je na každém co preferuje a co se mu líbí. :palec:

Dnes je nakonec skoro jedno co si člověk koupí, už i procesory nejnižších řad mají dostatečný výkon a když k tomu člověk přidá alespoň 2GB RAM, tak mu to na většinu věcí stačí. Škoda jen horších foťáků u levných telefonů, ale na druhou stranu i nejlepší mobily jsou stále na míle daleko od mé letité zrcadlovky.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 281
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » stř 02. lis 2016 9:26:45

Ja mel P9L chvilku a vesmes souhlasim co pise Gnaver.O giga vic RAM tomu telefonu chybi.
Z tech 3 je po strance hw i sw rozhodne nejlepsi Nexus 5X.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“