Aréna telefonůDual-SIM do 13000 Kč s dobrým foťákem a výdrží (updated)

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Fers
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8

Dual-SIM do 13000 Kč s dobrým foťákem a výdrží (updated)

Příspěvek od Fers » pát 11. lis 2016 8:02:31

Ahoj,
sháním dual-sim splňující níže uvedené požadavky s dobrým poměrem cena/výkon, který bude primárně sloužit k focení, nicméně bude využíván i jako pracovní telefon, proto je požadavkem i velká výdrž při využití obou SIM.

Maximální rozpočet: 13 000 Kč (aktualizováno z 8000Kč)

Místo nákupu: ČR - eshopy (se zárukou)

Předpokládané využití zařízení: focení, internet, občasné hraní her, telefonování a sms (využití obou SIM zároveň)

Požadavek na značku: nerozhoduje

Mnou navrhované modely: Honor 7 Lite (16GB), Huawei P9 Lite (16GB), Lenovo P70 (16GB), Xiaomi Mi4C (32GB), Xiaomi Mi4S (16GB), Xiaomi Redmi 3 Pro (32GB), Xiaomi Redmi 3S (32GB, Cz-LTE), popř. navrhněte nějaké další co mají vyjít tento rok před Vánoci nebo jsou již na trhu

Vlastnosti displeje: velikost od 4,7 do 5,2" (ideálně 5,2" s malým rámečkem jako má LG G2; 5,5" už je moc, jinak bych zvažoval i Xiaomi Redmi Note 4/ 3 Pro); PPI alespoň 294.

Výkon: minimálně 2GB RAM; procesor nerozhoduje, ale výkonu se nebráním, ale nemělo by to příliš postihnout výdrž baterie...

Interní paměť: minimálně 16GB, i když 32GB bych uvítal více pokud nelze použít SD kartu při současném použití 2 SIM

Slot pro paměťovou kartu: je výhodou, ale zpravidla bývá pouze hybridní (buď 2 SIM nebo 1 SIM + sdkarta) :?

Audio: nerozhoduje

Komunikace: české LTE výhodou, nikoliv podmínkou

Fotoaparát: důležitý! (jedná se mi pouze o hlavní fotoaparát, nikoliv na selfie) co nejlepší světelnost objektivu (f/2.0 minimum) a co největší čip; rozlišení standard od 13 MPix; AF a stabilizace obrazu, důležitá je i rychlost pořízení snímků, dobrý blesk, ideálně něco, co se fotografiemi alespoň přiblíží fotkám z LG G2 s věrným podáním barev, rovněž by měl mít použitelné video, ale fotky mají přednost

Odolnost telefonu: nerozhoduje, výhodou je odolnost proti vodě

Senzory: GPS (použitelná pro navigaci v autě); senzor polohy a okolního světla výhodou

Ostatní požadavky: výdrž telefonu alespoň 2-3 dny

Předem díky za Vaše názory a doporučení :palec:

Edit:
I když jsem v kategorii do 8k Kč dospěl k Xiaomi Redmi 3S (LTE), tak mě tento telefon nějak moc nenadchnul a tak navyšuji rozpočet až na 13k, abych získal co nejlepší dual-sim phone.
Z toho co se do této ceny nabízí (případně doplňte): Xiaomi Mi4S (3/64GB), Asus ZenFone 3 ZE520KL, Huawei Nova, Xiaomi Mi5, LG G5, Oneplus 3, Honor 8, Sony Xperia Z5 Dual, Sony Xperia Z3+ Dual, Samsung Galaxy S6 Duos (G920FD).

V podstatě se rozhoduji mezi Honor 8 (nejvíce zvažovaný,zde váhám zejména kvůli novosti - zatím málo ozkoušený a skleněné konstrukci - vydrží to něco?), Sony Xperia Z5 Dual (taky sklo na zádech), Samsung Galaxy S6 Duos (tady se bojím výdrže baterky), LG G5 (taky výdrž baterie a už velké rozměry), Xiaomi Mi5 (trochu mě odrazuje "nepodpora" google aplikací a obava z jejich kompatibility, nepodporu LTE 800 překousnu, jen si nejsem jistý kvalitou fotek). Případně jestli má nějaký srovnatelný dual sim v blízké době přijít na trh, tak sem s ním :)

Má někdo, alespoň z částí těchto telefonů zkušenosti, aby je přímo porovnal (zejména výdrž baterky, odolnost proti poškození a fotky)? Ideálně kdyby se vyjádřili Mirda86, popř. Blooddrunk. Díky :poklona:
Naposledy upravil(a) Fers dne ned 13. lis 2016 10:56:44, celkem upraveno 2 x.

Blooddrunk
Androiďák!
Reputace: 22
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z3 Copper - Stock Rooted Xposed
Tablet: Samsung GT-P3110
Rom: STOCK

Re: Dual-SIM do 8000 Kčs dobrým foťákem a výdrží

Příspěvek od Blooddrunk » pát 11. lis 2016 9:20:25

Klidně bych tam přidal i normální Honor 7, pořád slušný kousek a dá se sehnat okolo 8k
Nokia Lumia 610 > Sony Xperia Play > iPhone 4 > iPhone 4S > Samsung Galaxy S3 > Nokia Lumia 925 > LG G2 > Sony Xperia Z1 > Sony Xperia Z2 > iPhone 5S > Samsung Galaxy Note 4 > Sony Xperia Z3 > LG G Flex 2 > Huawei GX8 > Sony Xperia Z3 Copper > LG Nexus 5X > Samsung Galaxy S6 > Sony Xperia Z5

prome
Nové Androidě

Re: Dual-SIM do 13000 Kč s dobrým foťákem a výdrží (updated)

Příspěvek od prome » ned 13. lis 2016 22:41:59

Ohledně výdrže konstrukce Honor 8. Telefon působí křehkým dojmem, ale je podle mě dost odolný. Dvakrát mi už spadl. Poprvé ze stolu na koberec v kanceláři a po druhé ze stolu displejem přímo na kachličky. A jenom jeden malý škrábanec od pádu na koberec, který skoro nejde vidět na neskleněné části telefonu. Zatím jsem si nekoupil žádný obal nebo pouzdro. Telefon mám tak, jak jsem ho vytáhl z krabice

jakubnemec1902
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei P10, Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4, Lineage OS 14.1
Tablet: Apple iPad 2018 32GB

Příspěvek od jakubnemec1902 » ned 13. lis 2016 22:50:17

Dobrý den,
Asi bych volil Honor 8. Samsung S6 Duos se bude hůř k sehnání. Popřípadě i OnePlus 3, ale pozor na to, že v ČR není žádný ověřený servis na opravy typu rozbitý displej. A displej je velký 5,5 palce. Jinak se jedná o vynikající volbu.
Huawei Ascend G300 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy S4 -> LG G5 -> Huawei P10

Mirda86
Moderátor
Reputace: 276
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » ned 13. lis 2016 22:51:26

Pokud si zvednul rozpocet tak urcite Honor 8 nebo Honor 8 Premium.
Fotak je proste spickovej.Oproti G2 velkej skok.Vyborna je i vydrz.I pres prumernou kapacitu baterky.Jeste se mi nepodarilo ten telefon vybit za den.Vetsinou chodim s pulkou baterky domu a SOT mam 3-4h.
Pokud te laka tak doporucuju...

Autor tohoto vlákna
Fers
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8

Příspěvek od Fers » pon 14. lis 2016 7:26:40

Díky za odezvu :palec:

Včera jsem si byl telefony osahat na prodejny a jednoznačně vyhrál Honor 8, takže jsem rád, že se shodneme :)

Ten jen řeším dilema, jestli 32GB nebo 64GB verzi (budu používat 2x SIM, takže nemůžu paměť rozšířit SD kartou).. imho žádného kočkopsa, kdy bych do mobilu dostal obě SIM i s SD současně realizovat nehodlám..

Aby to nebylo tak jednoduché tak situace je taková, že chci rozhodně modrou variantu.. teď by jste mi mohli namítnout, že verze Premium (64GB) se v ČR dělá jen ve zlaté, ale to není pravda, protože Datart prodává i modrou variantu verze Premium (má na ni exkluzivitu, trochu nechápu, že ji získal právě tento obchod.. viz http://smartmania.cz/honor-8-bude-dostu ... 4gb-pamet/). Na druhé straně 32GB verze má na alze a smarty 3 roky záruku, která zní velmi lákavě...

Takže buď:
- 3 roky záruka a 32 GB verze za 11.000 Kč (alza, smarty)
- 2 roky záruka a 64 GB verze za 12.000 Kč (datart)

Jakou máte variantu vy a kolik je využitelné úložiště? (u 32GB verze je to myslím kolem 24GB a u 64GB je to 51GB)

Ještě jeden dotaz - jak jste vyřešili ochranu telefonu (temperované sklo, folie)? Předpokládám, že v balení nic takového rovnou přibaleno není...

Díky za názory :rtfm:

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“