Aréna telefonůDual-sim LTE(O2) Huawei Nova vs Honor 8/ do 9K bez DPH

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
milox
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy s10e
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Dual-sim LTE(O2) Huawei Nova vs Honor 8/ do 9K bez DPH

Příspěvek od milox » pon 14. lis 2016 11:26:47

Ahoj, řeším opět nákup telefonu, minule jsem se nakonec nerozhoupal ani pro jeden, tentokrát spěchá, protože Mi3 včera dosloužil.

Požadavky:
Maximální rozpočet: cca 9K CZK bez DPH, ideálně však 8K

Místo nákupu: ČR/SR, e-shop se zárukou/firemní telefon

Předpokládané využití zařízení: Pracovní telefon, spousta telefonování, spousta emailů, kalendář, social appky/chat, hry (nic dramaticky náročného/CoC), Endomondo/sport appky, navigace, hudba/rádio nepoužívám

Požadavek na značku: Nic obskurního, oficiální klasika+top China

Mnou navrhované modely: Huawei Nova, Honor 8

Vlastnosti displeje: přijde mi to všechno velké po ošahání. Ale to mi 5" MI3 při koupi připadal taky, ale dalo se. Nicméně 5,2" je pro mé malé ruce asi max.

Interní paměť: Min 16GB

Slot pro paměťovou kartu: Dual-SIM, s kartou tedy nepočítám

Komunikace: LTE - všechny české O2 frekvence (pohybuji se po celé ČR)

Fotoaparát: takové to domácí focení a natáčení (avšak plnohodnotné, fotak už s sebou prakticky nenosím)

Odolnost telefonu: mi3 skončil s rozsekaným displejem hodil by se tedy Gorilla Glass a možnost dokoupení tvrdých obalů

Telefon bude muset vydržet další 3 roky, na Nova mě láká přiznivější cena, velikost na Honor 8 foták, design, trochu víc inklinuju k HN

Motorola d160->Eric T10s->Nokia 3310->Sony J6->Nokia:6310i->N73->E52-> HTC Desire->SGN-> Mi2s->Mi3->Honor 8->Samsung Galaxy s10e

Mirda86
Moderátor
Reputace: 277
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Dual-sim LTE(O2) Huawei Nova vs Honor 8/ do 9K bez DPH

Příspěvek od Mirda86 » pon 14. lis 2016 11:51:31

Honor je vykonnejsi a ma vic RAM.Plus infra, rozhodne lepsi fotak a nejspis se da ocekavat delsi podpora.Ten usetrenej litr by te ve vysledku mohl mrzet.
Ta Nova neni zadna pecka.Spis naopak.Nenabizi nic extra navic za ty penize.

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Re: Dual-sim LTE(O2) Huawei Nova vs Honor 8/ do 9K bez DPH

Příspěvek od David1982 » pon 14. lis 2016 14:06:22

Také bych se klonil k honoru 8. Jediný problém bych viděl při případné výměně baterky. U kovových telefonu huawei se dají záda sundat a normální uživatel si baterku vymění sám. U honoru se už musí oddělit záda teplem. To už je na pomyšlenou. Posílat to do Britexu na výměnu by mě stálo několik let života vlivem stresu :-).

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“