Aréna telefonůČína? Jde o život.

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 3 Samsung GT-S5610
Tablet: GoClever T76GPSTV

Čína? Jde o život.

Příspěvek od Macsim » stř 30. lis 2016 0:09:47

Doufal jsem, že to zvládnu sám, ale ne... Musím se rychle rozhodnout, ale čím víc toho čtu, tím víc se mi blíží infarkt (a slevy se vzdalují).
Jak stárnu/blbnu, tak bych chtěl co nejvíc funkcí sloučit do 1 krabičky (abych se 10x nevracel domů, že jsem něco zapomněl - klíče, peníze, plat. kartu, baterku, telefon, navigaci, diář, radio,...)).
Chtěl bych, aby tel. byl pěkný, kovový; líbí se mi Vernee Apollo Lite, ale nemá NFC (ztratil jsem plateb kartu, tak uvažuji i o NFC). Začal jsem tedy hledat jiný. Zaujal mě např. Elephone P9000 (další viz níže), má i to NFC. Ale pak jsem se začetl do diskuze zde, a to mě rozhodilo; on je snad nepoužitelný!!? Nechtěl bych v sedmdesáti ztrácet čas/učit se Rooty, ROMy...
Chtěl bych mobil jen běžně užívat a aby brzo nezastaral (proto se ohlížím po nových a silnějších).

Limit: Plus/minus 5 tis. Kč. Kč, jsem myslel...

Místo nákupu: V ČR, dovoz odkudkoliv, co doporučíte (Gearbest, AliExpress, tuzemsky prodejce, jiné?... Musím šetřit - malý důchod, ale zatím jsem plátce DPH, tak snad bych DPH odečetl)

Předpokládané využití: Žádné hry / Tel. • Net (vč. videa) • Trochu dobré foto • GPS • Skype (Whatsapp) • NFC platby(?) ...

Značka/modely: Zaujaly mě (nehledě na NFC) např.: Vernee Apollo, Elephone P9000, UMI Super, nebo i Oukitel K6000 (bat. 6 Ah), Bluboo Maya (6", 4,2 Ah),

Ostatní: Měl jsem iPhona, nyní mám jen "hloupý" Samsung.

A jéééé, je to tady - jak jsem se zasekl, tak mi ta sleva utekla :x :( (Ele P9000 ze 179 $ na 214 $ + 22,50 doprava + DPH(?) - z GearBestu/HK, nebo 237 $ +2,50 z GearBestu/EU.
Děkuji všem statečným, co to přečetli a ještě víc za jakékoliv připomínky a rady.

Nerozhodný

policak
Droid
Reputace: 71
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Re: Čína? Jde o život.

Příspěvek od policak » stř 30. lis 2016 1:15:23

Než začnou naše banky podporovat NFC platby, bude už po smrti tvůj mobil určitě a ty možná taky. Takže pokud ti na Vernee Apollo Lite vadila jen absence NFC, klidně ho ber, zbytek je dobrý.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Dwane
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Yotaphone 2

Příspěvek od Dwane » stř 30. lis 2016 5:51:12

https://www.aliexpress.com/item/Elephon ... 17627.html" onclick="window.open(this.href);return false; treba tady je ten elefoun za 176 a za mirny priplatek i duty-free.
Jinak nez oukitel k6000/bluboo maya bych radeji vzal bluboo maya MAX.

Neth
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Příspěvek od Neth » stř 30. lis 2016 6:21:09

Čo tak Bluboo Edge?

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » stř 30. lis 2016 10:44:24

policak píše:Než začnou naše banky podporovat NFC platby, bude už po smrti tvůj mobil určitě a ty možná taky. Takže pokud ti na Vernee Apollo Lite vadila jen absence NFC, klidně ho ber, zbytek je dobrý.
Nfc platby priamo cez mobil už predsa sú.

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » stř 30. lis 2016 11:02:15

Jsou, treba u Komerni banky to funguje jak ma. Overeno.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » stř 30. lis 2016 11:12:22

Tak, tak Policak budeš se divit ale i u nás jsou banky co umožňují platit mobilem s NFC.
BTW vlastně všechny banky co mají bezkontaktní karty podporují NFC platby, ne však všechny i NFC v mobilu, to jen pro přesnost.

policak
Droid
Reputace: 71
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » stř 30. lis 2016 11:36:04

V tuto chvíli NFC přes mobil podporují dvě banky. To neberu jako argument při pořízení mobilu s NFC.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » stř 30. lis 2016 12:06:44

To je tvoj problém :).
Čo keď je klientom práve tej banky čo to umožňuje? A ty mu dáš radu ako tam hore :). Čistý lolo...

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 30. lis 2016 12:21:42

Přesně tak. Jedno z kritérií bylo NFC...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 30. lis 2016 13:02:56

Bez NFC Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE nebo UMI Super. S NFC nějaký Huawei.
Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » stř 30. lis 2016 13:26:17

policak: Moje banka (CSOB) to rozjela, ta mě právě k tomu všemu (po ztrátě karty)) přivedla. Ale možné je, že dřív budu po smrti, než se rozhodnu :)

Dwane/Neth: Omlouvám se, bluboo maya MAX jsem měl v noci na mysli (6"). A ten Elefoun na AliExpress jsem objevil, ale to už mi padla hlava na klávesnici. (Jen je potřeba dát pozor, aby to nebyl ten původní - dodáván s nabíječkou, ale bez snímače otisků a nfc).

Pokud bych to NFC oželel (stále nevím...?), tak je jich zajímavých víc, např. UMi plus (Helio 10) a UMi plus E (Helio 20) a pod.
Samozřejmě si musím ty muka rozhodování sám odestát, ale jako neznalý mám jen papírové parametry/cenu, obrázek, a názory na netu (které mě, u Ele P9000, vystrašily).
Dá se z praxe říct, která značka je spolehlivá, čemu se vyhnout?

A pokud jde o dodavatele, hrozí někde něco? (Ještě jsem objevil taky DX dealextreme.)

Děkuji za rady!

Čím víc vím, tím víc nevím :?

xower
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Elephone P9000
Rom: Stock ROM 20170904

Příspěvek od xower » stř 30. lis 2016 13:46:54

Elephone P9000 sice NFC má, ale stock ROM (20160810, android 6) není "podepsaná - tzn. autorizovaná Googlem" a nejde na ni tedy nainstalovat Android pay - takže pro bezkontaktní platby zatím nepožitelné. Říkám zatím, protože před cca dvěma týdny Elephone vydal 1. beta verzi ROM s android 7.0. Ale ani na ni prý stále ještě nejde nainstalovat Android pay. Uvidíme, jak to dopadne ve finální verzi, ale obecně jsou uživatelé Elephone k řešení chyb a oprav ze strany výrobce velice skeptičtí.

Z dalších věcí, se kterými má Elephone problémy bych jmenoval nefunkční OTG (prokazatelně jím disponuje hardwarově, ale nepodařilo se mi načíst žádnou flashku - možná špatný kabel, ale na tabletu mi fungoval) a snímač otisků prstů (mívá problémy s rozpoznáváním).

Takže pozor na to. To, že má telefon NFC a to, že vaše banka umožňuje tento způsob platby, ještě neznamená, že vám to k něčemu bude. :)

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » stř 30. lis 2016 14:23:20

No a to jsou věci které neznám a toho se obávám. Díky moc za info! Teď musím běžet, ale vrátím se .) To bude dlouhý...

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » čtv 01. pro 2016 14:01:30

unavix píše:Bez NFC Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE nebo UMI Super. S NFC nějaký Huawei.
Děkuji za tipy, prohlídl jsem, zřejmě spolehlivější, zatím nevím. Sebekriticky vím, že chci "Mercedesa za cenu Trabanta" (Ferrari za cenu Dacie)). Komplikuje mi to to NFC...

_______________________________________________________________________________________
K. H. Borovský: Není nad originálnost. Každý po ní touží. Když všichni půjdou blátem, tož já půjdu louží.

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » čtv 01. pro 2016 14:17:30

xower píše:Elephone P9000 sice NFC má, ale stock ROM (20160810, android 6) není "podepsaná - tzn. autorizovaná Googlem" a nejde na ni tedy nainstalovat Android pay - takže pro bezkontaktní platby zatím nepožitelné. ...
Rád bych se, mj., zbavil nutnosti tahat ssebou a hlídat tu kartu (co ztrácím)), Trochu jsem tedy pohledal info k NFC;
Jestli jsem to správně pochopil, tak ČSOB se obejde bez AndroidPay(?). Stačí stáhnout z Google Play jejich aplikaci "NaNákupy" a ta nahraje kartu do mobilu. To snad by fungovalo i bez té autorizace Googlem?

Horší je to nefunkční OTG, to by mi dost vadilo.
Tak shrnuto: Ele P9000 dost nespolehlivý. Nevhodný/rizikový pro "nepokročilého uživatele"? - navíc nákupem z Číny??

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » čtv 01. pro 2016 15:08:52

Já jsem teda za dobu android telefonů využil OTG opravdu jen sporadicky.

Ale stejně, přečetl jsem si první příspěvek:
Chtěl bych mobil jen běžně užívat a aby brzo nezastaral (proto se ohlížím po nových a silnějších).

Limit: Plus/minus 5 tis. Kč. Kč, jsem myslel...
Tyhle dvě věty, které jsou hned pod sebou, si principiálně protiřečí... a je to tak, jak jste psal dále, chcete ferrari za cenu trabanta, takže se nemůžete divit, že odjete v dacii. Sice naleštěná a nová, ale bude to stát z prd. Takže jedinou možností vyhradit si větší budget nebo oželet některé funkce.

Pokud by se měl osobně držet té ceny, tak jsme v rychlosti našel ještě Huawei P8 lite v EU distribuci za cca 4,8tis.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 01. pro 2016 15:30:23

Ještě jednou - bez NFC Xiaomi Redmi note 3 Pro SE. V Čechách ho koupíš třeba na isix asi za pět a půl tisíce. Zlatou barvu.

­
Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » úte 06. pro 2016 23:48:49

Jsem cvok, ale zachovejte mi, prosím, přízeň.
Sedím u toho, jak nějaký gambler a přitom mi padá ne hlavu jeden průsšvih za druhým. Měl bych to CO NEJRYCHLEJ rozetnout...
Vzdal jsem NFC a rozhoduji se mezi Vernee Apollo LITE a UMi Plus E. (Rozdíl necelých 500 Kč)

Poradíte? Udělám blbost, i vzhledem k shora uvedenému?

Děkuji, vážím si každého názoru, i když se někdy podle něj neřídím.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 07. pro 2016 7:10:44

Kdyby sis vážil každého názoru, tak přestaneš vymýšlet xxxxxx a už sis dávno objednal xiaomi Redmi note 3 Pro SE který už sem Ti doporučil dávno (teď se dá navíc koupit v českých eshopech za lepší cenu než z Číny). Je to telefon se snapdragon, velikou komunitou a podporou. Jenže komu není rady, tomu není pomoci.
A pokud si opravdu nechceš nechat poradit, tak raději to UMI. Vernee má skvělý parametry pouze na papíře. O jeho skutečných kvalitách si přečteš na fóru výrobce http://www.vernee.cc" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Jumbo78 dne stř 07. pro 2016 7:15:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazán vulgární výraz
Bůh odpouští, JÁ NE!

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » stř 07. pro 2016 10:47:28

Já jsem si koupil čínu tak 4 roky zpátky. Telefon na první pohled parametrově dobrý, ale to je tak všechno. Časem jsem zjistil, že takovej telefon je v možná tak pro masocihsty, kteří rádi trpí. Takže já bych si nekoupil čístokrevný čínský telefon stejně tak, jako třeba čínské auto. I když je to z venku naleštěný a na papíře to vypadá hrozně pěkně, tak tomu prostě nevěřím a radši si pořídím střední třídu někde jinde (v tomto případě teda spíš low end).

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » stř 07. pro 2016 12:24:39

Dal jsem ten odkaz a první, co se mi otevřelo bylo: "Vernee Apollo je nejlepší smartphone, který mi dal úžasnou věc s smartphone,.... Je to opravdu perfektní. V mém životě Když se mi podaří získat nejlepší smartphone jako je tento. Nelituji nic." atd, atp. Vím, nebylo to k LITE, tam jsem se proklikal a čtu ty různý problémy...
Jenže já jsem si přečetl tvoji recenzi a video k Vernee ( vernee-apollo-lite-t73717-180.html" onclick="window.open(this.href);return false; + pepermint) a to mi nepřišlo negativní, vlastně mě to naladilo ke koupi(!)

A k Redmi: hned dřív jsem se díval, líbil se mi Snapdragon, ale nelíbil se mi vzhled... (Když jsem u těch přirovnání, tak ano, vybírám iracionálně, jako blondýna auto podle barvy, ale dělám design, chtěl jsem si na stáří udělat radost i pro oko, aby mi ladil)). Chtěl jsem i USB-C a rychlonabíjení...
(ale kámošovi, co nechce řešit dovoz, jsem ho, RN3, poradil a bude ho mít pod stromkem)

Takže jsem zase na začátku. Jestli jsem to pochopil, tak Vernee je pro mě - když se v tom nechci hrabat - riziko v poruchovosti, nedodělcích (což platí obecně pro Čína-dovoz). V čem by event. byl ten Umi lepší, spolehlivost? podpora komunity? podpora výrobce?

Vážím si, že si dá někdo práci s odpovědí. Dík.

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 07. pro 2016 13:11:18

No pokud je důležitější vzhled tak k tomu není co dodat.
Když si viděl moje video tak si viděl i videa s problémy se signálem se Sim od T-Mobile. Taky si ode mě četl o praskajícím rámečku kolem displeje. Taky si četl o tom jak vernee není schopné udělat aktualizaci která by nějaký závažný nedostatky dokázala odstranit. Proto sem Ti psal aby sis pročetl i forum vernee. Prostě a jednoduše. Někdo koupil kus který šlape jak hodinky, někdo má kus který má víc vad než pozitiv. Někdo to má mezi. Nicméně, pokud si myslíš, že je to železo přesně pro Tebe a nevadí Ti, že nákup bude loterie tak si ho kup.
Upřímně dneska už bych se bál koupit vernee Apollo lite jenom proto aby mi neposlali použitý repasovaných kus. A věř že už jsou lidi kterým se to stalo.
Tím pro mě debata končí. Rozhodnout se musíš sám. Tipů sem Ti napsal víc.
(UMI má lepší komunitu i podporu od výrobce. Podle mého. Recenzi na UMI Super si ode mě viděl)
Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » stř 07. pro 2016 21:45:05

Ad P1azer:
Masochista nejsem)), proto pátrám. Svět se vyvíjí, tak jsem myslel, že už by se našlo něco použitelného. (Užívám spokojeně řadu čínských výrobků. Pravda, asi to nejsou čistokrevní Číňané)

Ad Unavix:
Tak to je závažný. A příběh přitom začal tak hezky; I zde jste psali, jak rychle se Vernee starají o aktualizace. Ovšem pokud ty nic neřeší...
On ten dovoz je trochu loterie vždy, s tím jsem počítal, ale zdá se, že tady riziko překračuje únosnou mez.

No už jsem zklidněn, už mi nejde o život ze stresového rozhodování v krátkém čase - většinu toho, kvůli čemu jsem spěchal, jsem už stejně propásl... Objednávku jsem tedy neodeslal a asi se budu ještě chvíli těšit s "hloupým" telefonem a ve volných chvilkách pokukovat po UMi, Redmi aj. a užívat si "muka rozhodování".

PS.: Ten vzhled ber trochu jako nadsázku, není to priorita, jen jeden z parametrů

Díky, zatím

d0uble
Nové Androidě

Příspěvek od d0uble » čtv 08. pro 2016 11:55:03

Osobne bych radeji vzal RN 3 SE ve zlate na mall.cz dnes v akci za 5k.K tomu si koupit pouzdro a hodit si do nej platebni kartu klidne zalepit at ji neztratis a vzdy pri platbe jen prilozis mobil a mas klid.

P1azer
Droid

Příspěvek od P1azer » čtv 08. pro 2016 14:24:10

Tak pro tyto příležitosti nabízí banky NFC nálepku, která se dá nalepit i na kryt mobilu nebo tak.
Když mluvil tazatel o ČSOB, tak TADY má rovnou i od své banky.

Autor tohoto vlákna
Macsim
Nové Androidě

Příspěvek od Macsim » čtv 15. pro 2016 17:53:24

Děkuji za další reakce. Byl jsem chvili mimo diskuzi, zaneprázdněn. DOČASNĚ jsem to s telefonem vyřešil tak, že jsem objednal manželce levný tel. (Doogee X5 Max Pro) a ona mi ho zatím půjčí, než si vyřeším(?) PPP (propuklé prioritnější problémy)). Pak si, snad, v klidu něco vyberu...
Ad d0ouble: "Osobne bych radeji vzal RN 3 SE ve zlate ... " Když já jsem ten střelený s prdlými designerskými požedavky - zlatá má zákaz))
+
Ad P1Azer: "Tak pro tyto příležitosti nabízí banky NFC nálepku..." Ano. Musím se pochlubit, že jsem našel posledně ztracenou "kreditku" :palec: a při příležitosti jejího odblokování jsem nálepku objevil a hned ji objednal (už by měla přijít). Tím odpadla důležitost NFC. Nálepka akorát neřeší výběr z bankomatu - v mém Ústí n/L není ani jeden NFC bankomat (na rozdíl např. od Uhlířských Janovic)), tedy zatím.

S hrůzou vnímám, jak ten čas letí; za chvíli Vánoce. Tak Vám přeji krásné svátky, pohodu bez problémů a ať vám šlapou telefony!
A pište, když vás něco napadne.

PS.: Stejně se mi ten Vernee Apollo líbí. Kdybych vás neobjevil, tak už jsem se s ním mohl radovat. Nebo trápit))

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“